שתף קטע נבחר

ראש העירייה וההסעות מהחברה של קרוביו

לשכת ראש העירייה בהרצליה הזמינה נסיעות מחברה השייכת להורי חתנו של משה פדלון. העירייה: "תקציב ההסעות הוא מיליונים, הסכום שהחברה קיבלה בטל בשישים". מטה פדלון: "רוצים להכפיש בתקופת בחירות"

מה עושה ראש עירייה כשחברה המקורבת אליו נותנת שירותים לעירייה? מנתק מגע. או שלא. בנם של בעלי חברת ההסעות "רן־שי" נשוי לבתו של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, ומאז שנבחר ב־2013 סיפקה החברה לגופים עירוניים הסעות ביותר מ־1.3 מיליון שקל, דבר שהעלה מדי פעם ביקורת ציבורית בעיר.

 

באפריל דנה מועצת העירייה בהתקשרויות מסוג זה. בעירייה טענו אז כי פדלון לא עוסק בנושאים האלה, שהוגדרו על ידה "אזוטריים". בראיון שנתן בחודש שעבר פדלון למקומון "ידיעות השרון" הוא נשאל על כך והסביר כי "מאז שנכנסתי לתפקידי החברה הזאת הפסיקה להשתתף במכרזי העירייה. החברה מספקת שירותי הסעות לבתי הספר בהתקשרות ישירה, בלי קשר לעירייה, כדי שלא יהיה פתחון פה".

עיריית הרצליה חברת הסעות רן שי מקורב משה פדלון  ()

עיריית הרצליה חברת הסעות רן שי מקורב משה פדלון  ()
אוטובוס של "רן שי". תגובת החברה: "מגוחך לחשוב שנסכן את שמנו הטוב בעבור משהו"

אלא שמידע שבידינו מצייר תמונה שונה. כך, למשל, במאי 2015 יצא אוטובוס של רן־שי מהרצליה להילולה המסורתית בל"ג בעומר. לפי החשבונית שהנפיקה רן־שי, העלות לתושבי הרצליה - 1,350 שקל. אכן סביר, ועם זאת לא ברור מדוע בחברה ציינו בפירוש כי החשבונית מיועדת ללשכת פדלון.

 

"האמת יוצאת לאור"

מבדיקה מקיפה שערך מוסף "ממון" ב"ידיעות אחרונות" עולה שמ־2015 ועד עכשיו העמידה רן־שי אוטובוסים ב־18 הזדמנויות לפחות לנסיעות ששולמו ישירות מלשכת ראש העירייה פדלון או ממנכ"ל משרדו, תחת תקציב הרזרבות של הלשכות האלה. בין הנסיעות - סיור ב"מיני ישראל", נסיעה לבאולינג כחלק מיום המעשים הטובים, ונסיעה שהוגדרה כ"סיור בתי מלון". העלות הכוללת של הנסיעות היא כ־25 אלף שקל.

 

"לא ייתכן שכספי תושבי הרצליה יממנו את חברת ההסעות המשפחתית של פדלון, לכאורה ללא כל בקרה ומינהל תקין. התרענו על הנושא פעמים רבות ואני שמח שהאמת יוצאת לאור", אמר לנו השבוע חבר המועצה יריב פישר.

משה פדלון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
משה פדלון(צילום: ירון ברנר)
  

מעיריית הרצליה נמסר: "יותר מ־50 טיולים והסעות יצאו מהמתנ"סים ומהשכונות. ההסעות מבוצעות על ידי מגוון ספקים, והזמנות העבודה מבוצעות באמצעות גזברות העירייה. מטבע הדברים, קורה שדברי דואר רבים, בהם חשבוניות וקבלות, נשלחים אל לשכת ראש העירייה - ומשם מנותבים אל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים".

 

על יתר הנסיעות נמסר מהעירייה כי "לאחר בדיקה מתברר שרק שלוש הזמנות אושרו על ידי ראש העיר, וזאת בטעות. מפעם לפעם עולה צורך בנסיעות חד־פעמיות, ואז נלקחות הצעות מחיר על ידי המחלקה הייעודית ונבחרת ההצעה הזולה ביותר. ככל הנראה חברת רן־שי קיבלה כמה הסעות במסגרת זו. תקציב ההסעות העירוני עומד על מיליונים, הסכום שרן־שי קיבלה בטל בשישים ונעשה לפי כללי המינהל התקין וללא התערבות ראש העיר".

 

ממטה הבחירות של פדלון נמסר כי "תקופת בחירות מעוררת רצון להכפיש את ראש העיר המכהן גם כשאין סיבה אמיתית. עם תחילת כהונתו עדכן ראש העיר את משרד הפנים על החברה, ואף התייעץ עם גורמים משפטיים בנושא ולא נמצא שום פגם בהתנהלות. עם זאת, בחר ראש העיר להקפיד מעבר לנדרש ונמנע ככל שניתן מעיסוק בחברה.

 

"העיר הרצליה זוכה להישגים יוצאי דופן בראשות פדלון ובהם הובלה בטבלת החינוך הארצית ומקום ראשון באיתנות כלכלית. אלו קורים אך ורק בזכות ההקפדה על טוהר המידות ומנהל תקין. חברת האוטובוסים המדוברת היא הגדולה באזור, ועובדת עם רוב הרשויות המקומיות בשרון. החברה עובדת משנות התשעים עם עיריית הרצליה בזמן כהונתם של ארבעה ראשי ערים. ראש העיר פועל לפי כללי מינהל תקין וכך ימשיך לנהוג".

 

מרן־שי נמסר: "איננו עוסקים בסוגיות פוליטיות ביישובים ובארגונים להם אנו מספקים שירות. החברה מקפידה לפעול על פי חוק. מגוחך לחשוב שנסכן את שמנו הטוב בעבור משהו".

לוגו תחקירים ידיעות אחרונות ()

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
משה פדלון
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים