שתף קטע נבחר

בני משפחה בג'לג'וליה: "שוטרים תקפו אותנו בביתנו"

בני משפחת סלאמה טוענים כי שוטרים התנפלו עליהם בביתם וגרמו לפציעתו של אב המשפחה ובנו. "ערכו חיפוש רק כדי לפגוע לנו ברכוש", אמרו. במשטרה טוענים כי בני המשפחה נהגו בשוטרים באלימות ולכן עצרו אותם

  

בני משפחה מג'לג'וליה טוענים כי הותקפו בידי שוטרים, ואב המשפחה ובנו אף נזקקו לאשפוז. לטענתם, השוטרים ארבו מחוץ לביתם וברגע שהחלו לירות זיקוקים, הם פתחו בחיפוש אלים בבית ובפגיעה פיזית בהם.

 

מחמוד סלאמה (29), אב המשפחה, סיפר: "לפני כמה ימים חגגנו את השחרור של אחד מבני המשפחה מהכלא. כשהוא הגיע לבית הדלקנו זיקוקים. פתאום שוטרים שהתחבאו קרוב לשם, נכנסו הביתה והתחילו לחפש בכלי הרכב, ללא שום סיבה. אמרנו להם שמי ששוחרר יצא מהכלא בלי כלום, שאלנו מה הם רוצים. לצערי הם המשיכו בחיפושים רק במטרה לפגוע לנו ברכוש".

 

 

הוא סיפר עוד כי אחד מבני המשפחה החל לתעד את החיפוש המשטרתי ואחד השוטרים ביקש ממנו לצלם רק מרחוק. "אמרנו לו שמותר לנו לצלם מה שהם עושים בשטח שלנו. כאן התחילו ויכוחים ודחיפות מצד השוטרים, הם השתמשו נגדנו בגז מדמע. הם הכו אותי ואת בני בחלק הגוף העליון". לפיכך שניהם הובהלו לבית חולים להמשך טיפול.

 

סלאמה העיד כי "זאת לא פעם ראשונה שבאים אלינו שוטרים. בעבר פרצו לבתים שלנו וחלק מהם היו רעולי פנים. הם שברו קירות והרסו לנו רכוש. הם לא מצאו אמצעי לחימה או משהו. עד היום אני לא יודע מה הם רוצים, למה מחפשים אותנו? לא נותנים לנו לנשום. כל הילדים מפחדים מהם".

מחמוד סלאמה ()
מחמוד סלאמה בבית החולים

מחמוד סלאמה ()

מחמוד סלאמה ()
לטענת בני המשפחה: פציעות מתקיפת השוטרים
 

עוד אמר: "המשטרה צריכה להיות גוף ששומר על האזרחים, אבל נראה לי שהם עבריינים ברישיון. אנחנו דורשים שיפסיקו לפגוע בנו.

 

ממשטרת ישראל נמסר, כי "מדובר בתיעוד חלקי במיוחד מתוך פעילות מבצעית חשובה נגד שימוש באמצעי לחימה. זאת במסגרת מסיבה שנערכה בשטח ציבורי לרגל שחרורו של אסיר מהכלא.

 

"עם הגעת השוטרים לאזור, נשמעו קולות ירי שחייבו את השוטרים לפעול מייד ולבצע חיפוש באזור האירוע ובכלי הרכב. בשלב מסויים החלו אנשים להתפרע במקום תוך הטחת קללות, איומים והנפת כיסאות לעבר השוטרים במטרה לשבש את פעילותם. בתגובה השוטרים עיכבו ועצרו לחקירה שני מעורבים בהתפרעות האלימה, שניסו להפריע לשוטרים במילוי תפקידם".

 

עוד אמרו: "יותר מתמוה הניסיון לרפות את ידי המשטרה מול פעילות אכיפה נחושה המכוונת נגד השימוש באמל"ח ביישובי המגזר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים