שתף קטע נבחר

בולטון: "מניעת גרעין - עדיפות עליונה"; נתניהו: "נתאם עמדות לגבי איראן וסוריה"

לקראת הפגישה בירושלים התייחס היועץ לביטחון לאומי של טראמפ לאיום האיראני: "מנסים לשכנע את אירופה לנקוט צעדים חריפים". נתניהו: "מצדיעים לנכונות של טראמפ בנושא, ואני מדבר בשם מדינות רבות באזור"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ון בולטון נפגשים הבוקר (יום ב') בפעם השנייה במהלך ביקורו של האמריקני בישראל. בהמשך ייפגש בולטון גם עם שר הביטחון אביגדור ליברמן. לפני הפגישה בלשכת ראש הממשלה בירושלים התייחס נתניהו לאיומים האזוריים על ישראל והקשר לארה"ב: "אנחנו מתעקשים להגן על עצמנו בכוחות עצמנו אך מעריכים תמיכה אמריקנית. הביקור הזה נותן הזדמנות להתיישר ולתאם עמדות על איראן, סוריה, עזה ונושאים רבים אחרים.

 

פגישת בנימין נתניהו וג'ון בולטון (צילום: עמוס בן גרשום לע
(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

פגישת בנימין נתניהו וג'ון בולטון (צילום: עמוס בן גרשום לע
(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

פגישת בנימין נתניהו וג'ון בולטון (צילום: עמוס בן גרשום לע
(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

פגישת בנימין נתניהו וג'ון בולטון (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

"אני רוצה להודות לנשיא טראמפ על כך שעזב את הסכם הגרעין הנורא. ההסכם סלל את דרכה של איראן לארסנל גרעיני, ועל ידי הסרת הסנקציות היא יכלה להכניס מיליארדים למכונת המלחמה בתימן, סוריה ולבנון. ישראל מצדיעה לנכונותו של הנשיא טראמפ להטיל סנקציות, ואני מדבר בשם מדינות רבות באזור. כל המדינות צריכות ללכת בעקבות ארה"ב. אנחנו מעריכים את המשך המחויבות האמריקנית לשימור עליונותה הביטחונית של ישראל באזור".

 

בולטון: "הצורך למנוע מאיראן נשק גרעיני נמצא בעדיפות גבוהה מאוד עבור ארה"ב. לכן הנשיא פרש מהסכם הגרעין הרע, לכן אנחנו מטילים מחדש סנקציות ומנסים לשכנע את חברנו באירופה לנקוט צעדים חריפים יותר בתחום הטילים הבליסטיים, מימון הטרור והפעילות בתימן, לבנון, סוריה והאזור. אלה איומים עולמיים, לא רק אזוריים. הברית בין ישראל וארה"ב ובין העמים שלנו מעולם לא היתה חזקה יותר. הנשיא טראמפ הפך את זה לאבן בסיס במדיניות שלו ואתה (נתניהו, א"א) הפכת את זה לאבן בסיס של המדיניות שלך". 

 

אתמול נפגשו השניים לארוחת ערב במעון ראש הממשלה בירושלים. נתניהו אמר לפני כן: "אני מצפה לשוחח איתך על נושאים רבים, בעיקר על כיצד להמשיך לבלום את התוקפנות של איראן באזור ולהבטיח שלעולם לא יהיה להם נשק גרעיני".

 

בפגישה אמש השתתפו גם שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר. נתניהו החמיא לבולטון, המהווה סמן ימני ניצי בממשל טראמפ והיה זה שדחף את הנשיא לבטל את הסכם הגרעין עם איראן: "ביקורך פה הוא בעל חשיבות רבה, לאחר ההחלטה החשובה של הנשיא טראמפ, להעביר את השגרירות לירושלים, ולצאת מההסכם הרע עם איראן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
נתניהו ובולטון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים