שתף קטע נבחר

ארדן מרחיב אפשרות לנשיאת נשק: מאות אלפים יוכלו להגיש בקשה

השר לביטחון פנים אישר תקנות שמקלות על משרתי מילואים ובוגרי יחידות קרביות בצה"ל ובמשטרה לקבל רישיון נשק. יותר מ-600 אלף איש יוכלו כעת להגיש בקשה לרישיון, בכפוף לאישור בריאותי ואישור משטרה

מאות אלפי יוצאי יחידות חי"ר (רובאי 07 ומעלה) יהיו זכאים מהיום לרישיון נשק. כך עולה מהחלטתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן. הוא אישר תבחינים חדשים שמבשרים למעשה על מדיניות חדשה לקבלת רישיון נשק.

 

 

לפי התוכנית, יותר מ-600 אלף איש יוכלו כעת להגיש בקשה לרישיון נשק, בכפוף לאישור בריאותי ואישור המשטרה. עד כה, גם מי ששירתו בצבא כרובאי 07, לרוב לא היו יכולים לשאת נשק אלא אם התגוררו מעבר לקו הירוק או עבדו בעבודה ביטחונית.

 

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

כעת הורחבה האפשרות להגיש בקשה לרישיון נשק, ולפיה יוצאי יחידות קרביות עם הסמכה של רובאי 07 ומעלה יהיו זכאים לבקש רישיון נשק. בנוסף החליט ארדן שקצינים ונגדים יוכלו לבקש להמשיך לשאת נשק גם לאחר שהשתחררו ממילואים.

 

ארדן אמר: "אזרחים רבים הצילו חיים במהלך פיגועים. בעידן של טרור יחידים, ככל שיהיו יותר אזרחים מיומנים שנושאים נשק, כך יגדל הסיכוי לסכל פיגועים ולצמצם את מספר הנפגעים".

 

גלעד ארדן מתארח באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
השר ארדן. "אזרחים רבים הצילו חיים במהלך פיגועים"(צילום: אבי מועלם)

 

בעקבות המדיניות החדשה יגדל הפוטנציאל למחזיקי כלי יריה מיומנים. במקביל אישר ארדן תקנות המשדרגות משמעותית את תהליך ההכשרה של מבקשי רישיונות חדשים ובעלי רישיונות קיימים.

 

השינויים המרכזיים בתבחינים החדשים:

• יתאפשר מתן רישיון לכלי יריה ללוחמים בעלי הכשרה של רובאי 07 ומעלה בצה"ל ובמשטרת ישראל וכן יתאפשר רישיון נשק לקצינים מדרגת סגן ונגדים מדרגת רס"ר, ללא תנאי של שירות מילואים פעיל (גם לאחר סיום שירותם במילואים);

• מתנדבים ביחידות מתאימות במשטרת ישראל (בהתאם לנהלים של המשטרה) וכן עובדים או מתנדבים במד"א, זק"א ואיחוד הצלה;

• מחזיקים ברישיון לכלי ירייה פרטי בתבחינים מסוימים כדין וברצף במשך 10 שנים ומעלה יוכלו להמשיך להחזיק בכלי ירייה, גם ללא המשך הוכחת עמידה בתבחין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
רישיון נשק - לקרביים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים