שתף קטע נבחר

סניף הליכוד בירושלים נגד אלקין: "הוא החיקוי, לא המקור"

פעילי הליכוד ואף בכירי המפלגה יצאו נגד השר שמתמודד לראשות העיר, כיוון שעשה זאת ברשימה עצמאית. "קוראים לבוחרים לתת את אמונם במקור ולא בחיקוי, לשים בקלפי רק את פתקי הליכוד מחל"

 

 

 

כנס חגיגי לפתיחת מערכת הבחירות בירושלים  במעמד שרי ממשלה וחברי כנסת (צילום: משה מזרחי)
כנס חגיגי בסניף הליכוד בבירה (צילום: משה מזרחי)

סניף הליכוד הירושלמי, שהשיק היום (ב') את רשימת הליכוד למועצת העיר, יצא חוצץ נגד המועמד לראשות העיר, השר זאב אלקין. זאת כיוון שהוא רץ ברשימה עצמאית של ניר ברקת.

 

להשקת הרשימה הגיעו בכירי המפלגה, ובהם שר התחבורה ישראל כץ, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז, יו"ר הקואליציה דודי אמסלם, דוד ביטן, אורן חזן, נורית קורן, ענת ברקו ועוד.

 

בתחילת האירוע שמו של אלקין אפילו לא הוזכר. אלישע פלג, העומד בראש רשימת הליכוד למועצת העיר, התייחס אליו בעקיפין ואמר: "לצערי חלק מחברי התנועה בחרו לרעות בשדות זרים. אני קורא לציבור הבוחרים בירושלים לתת את אמונו במקור ולא בחיקוי, לשים בקלפי רק את פתקי הליכוד מחל, שכן אנו הרשימה היציגה של הליכוד בעיר". לדבריו, "חמור מאוד שמועמד לראשות העיר אומר, שאם שהוא לא ייבחר לראשות העיר, הוא לא יישאר במועצה אלא יחזור לכנסת".

 

זאב אלקין (צילום: אורן אהרוני)
השר אלקין(צילום: אורן אהרוני)
 

שלטי החוצות של אלקין מחובק עם ראש הממשלה הרגיזו את פעילי הסניף המקומי, ופלג ייחס את הנוכחות הרבה של השרים והח"כים לתמיכתם ברשימת הליכוד, ולעמידה נגד רשימתו של אלקין.

 

"כמובן שתמיכה זו נעשית על דעתו של ראש הממשלה שתומך ברשימת הליכוד בירושלים ואף יאמר את דברו באופן מפורש בשבוע הבא, במפגש עם נציגי הרשימה", אמר. עם זאת, נתניהו הביע זה מכבר תמיכה באלקין, ואמר: "אני תומך בשר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים. כח"כ, כשר ובמיוחד כשר ירושלים ומורשת, פעל השר אלקין רבות למען בירתנו והוכיח שהיא קרובה לליבו ויקרה לו מאוד. אני מאחל לו הצלחה רבה".

 

שר התחבורה ישראל כץ הדגיש את חשיבות חיזוק הרשימה המוניציפלית של הליכוד: "חשוב לנו מי יהיה ראש העיר של ירושלים, אבל הרשימה היא רשימת מחל. מתוקף התמיכה שאני קיבלתי וראש הממשלה קיבל הגענו למקום שאנחנו יכולים לחזק את ירושלים". ואילו סגן השר מזוז קרא לנוכחים לתמוך במועמדותו של אלקין: "יש לנו את אלקין שמתמודד לראשות העיר, שר מהליכוד שלנו, אני מציע לכם להתחבר, קחו את אלקין מצד אחד ומצד שני רשימת מחל".

 

ראש הסניף אילן גורדו מחה: "כבודו של הסניף מונח במקומו, אני חושב שכל מי שמתמודד צריך קודם כל להתחיל מהסניף. אף אחד לא יצניח את עצמו להיות ראש עיר. הסניף הוא לפני הכל". 

 
ממטה אלקין נמסר: "הליכוד כולו מאוחד בתמיכתו בשר אלקין לראשות העיר, זאת בהמשך לתמיכתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרי הליכוד וחברי הכנסת ובהם יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם ויותר מ160 ראשי ערים וראשי הסניפים של הליכוד מכל הארץ.

 

"אין לנו ספק שכל מי שתנועת הליכוד חשובה לו צריך להיות מעוניין בכך שאיש הליכוד אלקין יוביל את ירושלים בשנים הבאות ויצביע בהתאם להמלצת יו"ר הליכוד לאלקין לראשות העיר ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
השר אלקין
צילום: אורן אהרוני
מומלצים