שתף קטע נבחר

נעילה חיובית בניו יורק: סודהסטרים קפצה ב-9.5% אחרי האקזיט

דאו ג'ונס עלה ב-0.4%, נאסד"ק התחזק ב-0.1%; מניית סודהסטרים בנאסד"ק הגיבה לעסקת המכירה לפפסיקו ב-3.2 מיליארד דולר

המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ב') בעליות, כשברקע אופטימיות בנוגע לשיחות הסחר. דאו ג'ונס עלה ב-0.4%, S&P 500 התחזק ב-0.2% ונאסד"ק טיפס ב-0.1%. מניית סודהסטרים קפצה ב-9.5% אחרי עסקת המכירה לפפסיקו העולמית תמורת 3.2 מיליארד דולר.

 

ברקע למסחר

הנפט מסוג WTI למסירה בספטמבר עלה היום בשיעור של 0.8% ומחיר חבית נקבע על 66.43 דולר. זהו יום המסחר השלישי שבו עולה מחיר הנפט. מוקדם יותר התאושש הזהב מהשבוע הגרוע ביותר שלו זה שנה, כשרשם את העלייה היומית החדה ביותר החודש, כשמחירו טיפס ב-0.9% ל-1,194.6 דולר לאונקיה.

 

בנעילה באירופה – דאקס השלים עלייה של 1%, קאק טיפס ב-0.7% ופוטסי הוסיף לערכו 0.5%.

 

סיום עידן תוכניות החילוץ של יוון: היום הסתיימה תוכנית החילוץ האחרונה שנכנסה לתוקף לפני שלוש שנים - ובכך למעשה נפרדת יוון מתקופה קשה של 8 שנים תחת תחת תוכניות חילוץ ומגבלות פיסקאליות קשות. עתה יוון כולה לנהל בעצמה את כלכלת המדינה, ולהנפיק אג"ח ממשלתיות לפי הצורך כמו כל מדינה אחרת.

 

"היום אנו יכולים להודיע בסיפוק על סיום התוכנית הייצוב של יוון, ללא צורך בתוכנית חילוץ נוספת, כאשר לראשונה מאז תחילת 2010 יוון יכולה לעמוד על רגליה שלה. הגענו לכך בזהות המאמץ האדיר של העם היווני, שיתוף הפעולה המוצלח של ממשלת יוון הנוכחית והתמיכה של השותפים האירופים באמצעות הלוואות והקלות על החוב", אמר מריו סנטנו (Mario Centeno) יו"ר ארגון היציבות האירופי ה-ESM - European Stability Mechanism, האחראי על הוצאה לפועל של תוכניות החילוץ במדינות האיחוד.

 

במסגרת התוכנית המסיימת היום שעליה הוסכם באוגוסט 2015 הועברו ליוון 61.9 מיליארד יורו - יוון החליטה לא להשתמש בסכום נוסף של 24.1 מיליארד דולר שנכלל בתוכנית הסיוע אלא להותיר אותו כרזרבה שתאפשר לה להימנע מלהידרש להנפקת אג"ח בטווח הקרוב.

 

לפי דיווחים בתקשורת העולמית, השיחות בין נציגות משרדי הסחר של סין ושל ארה"ב יחלו מחרתיים בוושינטגון - כאשר הכוונה לפי הוול סטריט ג'ורנל היא לארגן פגישת המשך בין המנהיגים דונלד טראמפ ושי ג'ינגפינג, בסביבות נובמבר. לפגישה השבוע תגיעה משלחת של תשעה נציגים מבייג'ינג. "הדיווחים על השיחות העניקו לשווקים רמה מסויימת של אופטימיות, לקראת אפשרות של הורדת המתיחות ביחסי הסחר בין סין לארה"ב לפני או אחרי בחירות אמצע הקנדציה בנובמבר בארה"ב.", אומר ריי אטריל (Ray Attrill), ראש מחלקת מט"ח ב-National Australia Bank.

 

מניות מרכזיות

נייקי: בסוסקווהאנה (Susquehanna Financial) העלו את המלצת המניה לחיובית מנייטרלית ועידכנו את מחיר היעד ל-93 דולר מ-78 דולר. "יותר ויותר קמעונאים מכירים בכך שנייקי נוגסת בנתחי השוק של אדידס, שנחלשת במהירות", כתבו האנליסטים בהובלת סם פוזר.

  

טסלה: ג'יי.פי מורגן חתכו את מחיר היעד של המניה ל-195 דולר מ-308 דולר, והחזירו אותו למחיר היעד כפי שהיה ב-8 באוגוסט, לפני שהמייסד אלון מאסק צייץ בטוויטר כי הוא שוקל למחוק את יצרנית הרכבים החשמליים מהמסחר ולהפוך אותה לחברה פרטית. האנליסטים הקפיצו אז את מחיר היעד אחרי הציוץ, לפיו מאסק מתכוון להפוך את טסלה לחברה פרטית לפי 420 דולר למניה.

 

דוחות אסתי לאודר (Estee Lauder): החברה סיימה את הרבעון הפיסקאלי הרביעי עם רווח של 186 מיליון דולר או 49 סנט למניה, לעומת רווח של 229 מיליון דולר או 61 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 61 סנט למניה, תחזיות האנליסטים עמדו על רווח מתואם של 56 סנט למניה. הכנסות החברה הסתכמו ב-3.3 מיליארד דולר, לעומת 2.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל, צפי האנליסטים עמד על 3.26 מיליארד דולר ברבעון המקביל. החברה מצפה לעלייה של 6%-5% בהכנסות ברבעון הפיסקאלי הנוכחי (ראשון) ורווח מתואם 1.22-1.18 דולר למניה. הצפי בשוק עומד על רווח מתואם של 1.32 דולר למניה.

 

קבוצת פפסיקו העולמית (PepsiCo) רוכשת את סודהסטרים הישראלית תמורת 3.2 מיליארד דולר - שווי השוק של סודהסטרים בנאסד"ק עומד על 2.9 מיליארד דולר. פפסיקו תרכוש את כל הון המניות של סודהסטרים במחיר של 144 דולר למניה בעסקת מזומן - מחיר המשקף פרמיה של 32% על המחיר הממוצע המשוקלל של מניית סודהטרים ב-30 הימים האחרונים. המחיר בעסקה גבוה ב-11% משווי מניית סודהסטרים בנעילה של יום שישי בנאסד"ק, שעמד על 129.85 דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים