שתף קטע נבחר

השיטפונות בהודו: ישראל שלחה סיוע הומניטרי לנפגעי האסון

ישראל סיפקה סיוע למדינת קראלה שבדרום הודו, שניזוקה מהשיטפונות הקשים ביותר שפקדו אותה במאה השנים האחרונות. 350 בני אדם נהרגו ועוד מאות אלפים איבדו את בתיהם

ישראל העניקה סיוע הומניטרי לנפגעי השיטפונות שפקדו את מדינת קראלה שבדרום הודו, כתוצאה מגשמי המונסון. 350 בני אדם נהרגו ויותר מ-800 אלף נותרו ללא קורת גג.

 

הקונסולית הכללית של ישראל בבנגלור, דנה קורש, וצוות הקונסוליה העבירו היום (ג') משאית ראשונה עם ציוד הומניטרי עבור אזרחי קראלה. בין השאר הועברו מים, בגדים ומזון – בהתאם לבקשת השלטונות המקומיים. צוות בהובלת ראש העיר של קוצ'ין לקח חלק בהעברת המוצרים למחנות הסיוע באזור.

סיוע חירום לנפגעי השטפונות במדינת קרלה  (צילום: באדיבות משרד החוץ)
הועברו מים, מזון ובגדים. הסיוע לנפגעי השיטפונות (צילום: באדיבות משרד החוץ)

סיוע חירום לנפגעי השטפונות במדינת קרלה  (צילום: באדיבות משרד החוץ)
(צילום: באדיבות משרד החוץ)

בנוסף לסיוע הרשמי מטעם מדינת ישראל – ארגון ישראייד, ארגון הומניטרי ישראלי, הטיס צוות חירום שישתתף במאמצי הסיוע ויספק ציוד לטיהור מים ושמירה על היגיינה. כמו כן הצוות יסייע בטיפול פסיכולוגי ארוך טווח לנפגעי השיטפונות. הצוות של ישראייד מורכב מאנשים שפועלים בנפאל וצברו נסיון בסיוע הומניטרי נרחב.

 

יותם פוליצר ונבונל גליק, מנהלי ישראייד, אמרו כי לפי הרשויות בהודו, קראלה מתמודדת עם השיטפונות הקשים ביותר במאה האחרונה: לנוכח ההרס הרב, החברה תשתף פעולה עם קהילות מקומיות וארגונים כדי לסייע לאוכלוסייה שנפגעה קשות ולדאוג לצרכיה. הצוות שלנו עושה הערכת מצב לגבי הצעדים הבאים בכל הנוגע לליווי של האוכלוסייה הפגועה בדרך לשיקום, בהתבסס על הניסיון הבינלאומי והאזורי שלו".

 

כמות הגשם שירדה בקראלה ב-15-8 באוגוסט הייתה גדולה ב-250% מהכמות הרגילה לעונה זו של השנה, מה גם שממילא יורדים בה בקביעות בעונה זו משקעים כבדים. הרשויות במדינה פתחו 35 סכרים שהתמלאו נוכח הסכנה שנשקפה לתושבים.

 

תושבים רבים זעקו לעזרה בפוסטים ברשתות החברתיות. "המשפחה שלי והמשפחות השכנות בבעיה חמורה עקב ההצפות", כתב אג'ו וארגז בפוסט שהפך ויראלי. "אין מים ואין אוכל. אין אפשרות לתקשר בשעות אחר הצהריים. אי אפשר להגיע לטלפונים הסלולריים. בבקשה תעזרו".

 

חופיה של מדינת קראלה אהודים מאוד על תיירים זרים, אולם רק מעטים מגיעים אליהם בעונה זו של השנה, עונת המונסון. מעבר לאסון בקראלה, עוד 700 בני אדם לפחות נהרגו בשיטפונות בשבע מדינות אחרות ברחבי הודו מאז תחילת העונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות משרד החוץ
הסיוע לנפגעי השיטפונות
צילום: באדיבות משרד החוץ
מומלצים