שתף קטע נבחר

ההורים מבוהלים: חשוד כפדופיל פגע בארבעה אחים, צו ההרחקה עומד לפוג

ארבעה מילדיהם של רבקה ויוחאי הראו סממנים של פגיעה - ובהמשך התבררו ממדי הזוועה: תיאורים מפורטים שמסר הבכור לימדו על פגיעה מתמשכת וקשה מצד אדם מוכר. בעקבות דיווח של הרווחה, מיהרו במשטרה לעצור אותו, אך הוא שוחרר עם צו הרחקה ל-30 יום, שיסתיימו השבוע

 

רבקה (השמות בכתבה בדויים), אם חרדית לשמונה ילדים, ניסתה עם בעלה יוחאי במשך שנים להבין ממה סובל בנם הבכור דניאל. הם עברו אבחונים אצל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, ניסו טיפולים שונים ואפילו כדורים, אבל דבר לא עזר לדניאל, שסבל מבעיות רגשיות קשות.

ראובן בוסתן ()
ראובן בוסתן

רק כאשר נכנס אחיו הקטן אמיתי לגן שפתי, זיהו שם המטפלות כי הילד עובר התעללות מינית. בירור מקצועי חשף את ממדי הזוועה: על פי הטענות, אדם שהכירו התעלל מינית במשך שנים באמיתי הקטין, בדניאל בגיל העשרה ובשני ילדים נוספים שלהם.

 

(אילוסטרציה) (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)
(אילוסטרציה)(צילום: שאטרסטוק)

לאחר שבועיים של מעצר שוחרר החשוד, ראובן בוסתן, עם צו הרחקה מעיר מגוריהם ל-30 ימים בלבד. בשבוע הבא תסתיים תקופת ההרחקה, וכעת עומדים ההורים חסרי אונים ומבוהלים מהאיש שלטענתם הרס את חיי ילדיהם.

 

בינתיים, חוקרי המשטרה שאמונים על התיק לא עונים להורים המודאגים. בתגובה לפניית ynet נמסר מדוברות משטרת ישראל: "צוות החקירה ייצור עמם קשר ויעדכנם בכל הפרטים", אך מאז חלפו ימים ואיש לא עשה זאת. גורמים ברשויות החוק הפנו למשטרה את האצבע המאשימה בהתנהלות ובעיכובים בתיק.

 

 

 

ראובן בוסתן ()
ראובן בוסתן

אילוסטרציה (צילום: ShutterStock) (צילום: ShutterStock)
אילוסטרציה(צילום: ShutterStock)

בבית הכנסת, במקלט

"בשנים האחרונות סבלנו מקשיים אדירים עם דניאל", מספרת רבקה. "היינו אצל עשרות רופאים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים אבל אף אחד לא הצליח לעלות על הבעיה. הלכנו גם למנהל הפסיכיאטרי בגהה, שילמנו על אבחון פרטי והוא אמר לנו שהילד נורמלי לחלוטין, רק שיש לו בעיה קיצונית: הוא יכול להיות אכזרי מאוד לסביבה שלו וזה קורה בדרך כלל מפגיעה. הוא הציע לנו לקחת פסיכולוג רגשי שיתמקד בקשרים חברתיים וכך היה".

 

במקביל, נכנס אמיתי לגן שפתי בשל הפרעות התנהגות ובעיות תחושה. במהלך הטיפול הרגשי עם קלינאית התקשורת, הכל התחיל לצוף. "אמיתי היה נכנס לחדר מלא משחקים ויצירות, אבל באופן קבוע בחר בפטיש ורק ניסה לשבור", מתארת אמו. "זימנו אותנו לשיחות כמה פעמים ואמרו לנו שיש לילד כעס לא נורמלי על העולם. הם רמזו, ואחר כך גם שאלו מפורשות אם הילד עבר תקיפה לא נעימה".

 

כעבור זמן מה התלוננו הגננות שהילד מתנהג בצורה מינית שאינה הולמת את גילו, ונוגע בעצמו ובילדים אחרים. הגננת העלתה שוב אפשרות שהוא נפגע, אך הוריו מיאנו להאמין. עד שגם בבית הוא החל לדבר ולבטא תיאורים שקשה להעלות על הדעת. בהמשך, ילד נוסף, שלומי, ניגש לתינוק המשפחה ואמר: "וואי בא לי ללקק את כל הקטנים שלו".

 

לפני שבועות אחדים, בעקבות פגישה בשירות הפסיכולוגי, הבינו רבקה ויוחאי שילדיהם נפגעו וחשדם נפל על בוסתן, "בגלל כל מיני התנהגויות מוזרות בעבר". בשיחה עדינה עם דניאל, הבכור, הוא אישש את החשד: "מה, בוסתן נגע גם באחים שלי?", הוא אמר.

 

"לא אמרתי לו את השם של בוסתן לאורך כל השיחה", אומרת רבקה. "הילד אמר מעצמו ואז הוא התחיל לספר שהפעם הראשונה הייתה לפני ארבע שנים. הרגליים שלי רעדו".

 

רבקה ויוחאי מילאו ארבעה דפים עם עדותו הכנה של דניאל, והעבירו למשטרה. "אני חושב על זה הרבה", סיפר דניאל. "לעולם לא אשכח את מה שהיה בבית הכנסת, הוא דגדג אותי במשך כל התפילה בגב ובכתף, הכניס את האצבע בגב התחתון עד... והחליק את האצבע שלו מימין לשמאל ומאד נבהלתי. כל פעם שאני יוצא מהבית הוא מרגיש אותי ויוצא אליי... במקלט לפני שהוא הרים אותי על הסולם הוא משך לי את המכנסיים, הכניס את היד ל... (הישבן – א"ש) ונגע לי".

 

התיאורים המזעזעים נמשכים, ודניאל סיפר כי בוסתן השביע אותו לא לספר. "פעם אמר לי לבוא איתו מאחורי הבניין כי הוא רצה להסביר לי משהו, ומרוב פחד אני לא זוכר מה הוא אמר לי ומה הוא עשה לי", תיאר דניאל המבוהל. "בפעם נוספת פתאום ראיתי שהכפתור, החגורה, והרוכסן של המכנסיים שלו פתוחים. כל פעם אני חושב על זה ומתעצבן מאוד ונלחץ מאוד, ואני חושב על זה הרבה בערב ובצהריים. המון פעמים אני חושב על זה, שאז צריך להפסיק להתעסק בדברים. זה מוציא אותי מהריכוז ואני נכנס למתח מה יהיה היום".

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: Shutterstock)
 

"לא רוצה להאמין"

עמוסת רגשות אשם נזכרה רבקה בסימנים ובנורות האזהרה. כמו בפעם ההיא כששלחה את דניאל להמתין לה למטה, וכשיצאה ולא ראתה אותו התחילה לצעוק את שמו ואז זיהתה שהוא יוצא עם בוסתן מהמקלט. האחרון התחיל לצעוק שהכול מלוכלך והוא מחפש סמרטוט, ודניאל הבן שלה עמד בצד חיוור כסיד. "אני לא יודעת למה שתקתי", היא מודה. "למה בעלי לא ירד ופוצץ אותו במכות. זה מה שמתאים לשנינו לעשות אבל כשזה קורה לך אתה לא רוצה להאמין שזה נכון".

 

לדברי יוחאי, לפני כמה חודשים התקשר אליו טכנאי מזגנים שעבד בבניין, וסיפר לו: "יש לכם באזור בן אדם. ראיתי אותו בעיניים שלי תופס ילד ומנשק אותו בפה בצורה מבחילה. אתם חייבים לטפל בזה".

 

אחרי שיחת הווידוי של דניאל, יצרו ההורים קשר עם הטכנאי וביקשו ממנו להגיע כדי לזהות את הבחור שעליו דיבר, ואכן הוא הצביע על בוסתן. מאוחר יותר העיד הטכנאי גם במשטרה על הדברים שראה.

 

לפני שבועות אחדים קיבלו חוקרי משטרת ישראל דיווח מהשירות הפסיכולוגי, והגיעו בלבוש אזרחי לחקור את הילדים בבית לין בתל השומר. עוד באותו יום נעצר בוסתן, ומעצרו הוארך במשך שבועיים כשהוא מכחיש את המעשים.

 

בשבוע שעבר הוא שוחרר עם צו הרחקה מהעיר שבה הם מתגוררים למשך 30 יום. ל-ynet נודע כי כתב אישום בפרשה עדיין לא הוגש, ולדברי גורמים בפרקליטות התיק הוחזר למשטרת ישראל לצורך השלמות חקירה.

 

בינתיים הילדים בבית רועדים מפחד. "הם סופרים את הימים ושואלים מה יקרה כשהוא יחזור לאזור, לפה, ואין לנו תשובה בשבילם", אומרת רבקה. "אנחנו יודעים שהאדם הזה עבר הרבה דירות וחוששים. הילדים כולם בטיפול ברווחה, ואמרו לנו שהפגיעה כל כך קשה שייקחו לפחות שנתיים לטפל. כשסיפרנו ברווחה שהפוגע שוחרר, הם פשוט לא האמינו ואמרו שזה טירוף הדעת".

 

לדברי האם, היא זומנה לעימות מול הפוגע אך משהגיעה לתחנת המשטרה נמסר לה כי הוחלט שלא לערוך עימות ביניהם.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "ההחלטה להרחיקו מהילדים ומהעיר - היא החלטה של בית המשפט ולא של המשטרה, שדווקא ביקשה להתיר את פרסום שמו כדי שאולי עוד מתלוננים יגיעו. החקירה עדיין מתנהלת במשטרה בימים אלו בליווי הפרקליטות ומטבע הדברים לא נוכל לפרט על אודותיה מעבר לכך בשלב זה. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות, במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשוד בהתאם".

 

פרקליטו של בוסתן מסר בתגובה: "לדברי מרשי מדובר בעלילת דם מרושעת וזדונית, מניעיה עוד יתבררו בהמשך. תנאי שחרורו המינוריים מהמעצר מעידים על כך היטב, אין בתלונה שהוגשה דבר וחצי דבר. על כן פרסום הכתבה רק תעצים את עלילת הדם הזו ותשרת את העומדים מאחוריה".

 

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים