שתף קטע נבחר

הסיעות החרדיות: לעצור את עבודות הגשר בשבת, זה חילול המוני

בעקבות הפרסום על עבודות להקמת גשר יהודית בתל אביב שיבוצעו במשך שש שבתות ויגרום לסגירת נתיבי איילון ל-24 שעות בכל פעם לכיוון אחר - מוחים החרדים במודעות בעיתונים ובפנייה לנתניהו. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "כבר היינו בסרט הזה"

סיעת יהדות התורה יוצאת חוצץ נגד עבודות להקמת גשר יהודית בתל אביב, וצפויה לפרסם מודעות מחאה נגד העבודות המתוכננות. ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הסביר: "השבת אינה הפתרון לא לעבודות הקמה ולא לעבודות תחזוקה. אמש (ג') פנה ח"כ ינון אזולאי מש"ס לראש הממשלה, בנימין נתניהו, במכתב וביקש למנוע את העבודות.

 

גשר ביצרון תל אביב (הדמיה: משרד חן אדריכלים)
(הדמיה: משרד חן אדריכלים)

גשר ביצרון תל אביב (הדמיה: משרד חן אדריכלים)
(הדמיה: משרד חן אדריכלים)

גשר יהודית בתל אביב ()

בחודשים הקרובים ייחסמו נתיבי איילון בסופי שבוע עקב הקמתו של "גשר יהודית" (להולכי רגל ואופניים) המחבר בין רחוב יגאל אלון ושכונת ביצרון ממזרח לאיילון, ובין שכונת מונטיפיורי ממערב לאיילון. בעוד עשרה ימים ייחסמו נתיבי איילון לראשונה. החסימה צפויה לגרום לשיבושי תנועה קשים, אך נראה כי לא היה מכך מנוס בשל הצורך להרים קורות פלדה גדולות. 

 

מקלב הסביר: "כפי שיודעים לבצע סגירות צירים בימי החול לשם מרתונים, כגון מרוצי אופנים ואירועים כאלה ואחרים, כך יש לפעול גם בבניית תשתיות הנדסיות מורכבות כעין אלו. לכל דבר ניתן למצוא כיום פתרונות בין בלוחות הזמנים ובין בתכנון נכון. השבת אינה הפתרון לכך".

 

אזולאי כתב לנתניהו: "היום פורסם כי במהלך שש שבתות ייחסמו נתיבי איילון לתנועה בשל הקמת גשר יהודית.

 

יהדות התורה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יהדות התורה(צילום: גיל יוחנן)

"בימים אלו מצויים אנו בעיצומו של חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, ונראה כי אין עיתוי מזעזע יותר המעורר שאט נפש, מלהקים גשר בשם יהודית במהלך השבתות של חודש הרחמים והסליחות והימים הנוראים, ויתרה מכך, השבת הקדושה היא אחת מהאותות המסמלים את העם היהודי, 'אך את שבתותי תשמרו כי אות היא ביני וביניכם'. לא ייתכן כי השבת הקדושה תהפוך למרמס בראש חוצות דווקא במדינת העם היהודי".

 

אזולאי ביקש לפיכך "את התערבותכם הדחופה בסוגייה זו והנחיית כל הגורמים הרלוונטיים, להימנע מהפרת התכליות העומדות בחוק שעות עבודה ומנוחה שהינו ממושכלות יסוד המחייבות שמירה על הפרהסיה הציבורית בשבת קודש ומניעת הפרת הסטטוס קוו על כל המשתמע מכך".

 

הוא סיכם את מכתבו: "אבקש להפנות לסעיף 43 בהסכם הקואליציוני שנחתם ביום 4 במאי 2015 הקובע כי 'יישמר הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה כפי שהיה מקובל זה עשרות שנים בישראל'".

 

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיב לדברים: "כבר היינו בסרט הזה. פקקי ענק שמשתקים את החיים של כולנו בגלל הכניעה של נתניהו לחרדים בעבודות הרכבת בשבת. אסור לתת לזה לקרות שוב. את העבודות על הגשר צריך לעשות בזמן שפוגע הכי פחות בחיי האזרחים".


פורסם לראשונה 21/08/2018 22:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: משרד חן אדריכלים
הגשר שייבנה
הדמיה: משרד חן אדריכלים
מומלצים