שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פעילי שמאל לברי סחרוף: אל תופיע בהר חברון

  מחאה ברשת דורשת מברי סחרוף לבטל הופעה שלו במועצה אזורית הר חברון. שרת התרבות מיהרה לחזק את המוזיקאי: "הפסקול הישראלי אליו אתה שייך צריך וראוי להישמע בכל חלקי הארץ"

  שתי יוזמות רשת מטעם פעילי שמאל מבקשות מהמוזיקאי ברי סחרוף לבטל את הופעתו שנקבעה לסוף החודש במועצה אזורית הר חברון. עמוד פייסבוק שהוקם היום (ג') תחת הכותרת "ברי מה נסגר? לא מופיעים בשטחים כבושים"  מונה כרגע כמה עשרות אנשים, ומצטרף לקמפיין של הארגון הפוליטי "זזים".

   

  "ברי, אנחנו מניחים שהחלטת להופיע במועצה אזורית הר חברון בסוף החודש, פשוט כי אתה לא יודע", נכתב בעמוד הפייסבוק. "אתה לא יודע שהמועצה האזורית משתמשת בכספי ציבור כדי לספק תשתיות מלאות לחוות מעון ולעוד מאחזים בלתי חוקיים באזור. אתה לא יודע שהיא מעלימה עין כשתושבי המאחז הזה נוהגים באלימות תדירה עד כדי כך שחיילי צה"ל צריכים לשמור מפניהם על ילדים פלסטינים כשהם הולכים לבית ספר.

   

   
  ברי סחרוף ()
   
  "ההופעה שלך היא הופעה למתנחלים. זה הקהל שמולו אתה הולך להופיע. זה הקהל שמבחינתך מגיע לו לשמוע את המוזיקה שלך, את הטקסטים הנוקבים, את הביקורת החברתית והפוליטית, את החשיבה הביקורתית... וכל צליל שינוגן שם, כל מילה שתאמר, כל שקל שישולם לך, ללהקה שלך, לתאורן ולחברת הציוד, אומרים דבר אחד: שזה נורמלי. האם זו אמירה שאתה מוכן לעמוד מאחוריה?"

   

  ההופעה נקבעה ל-30 באוגוסט וצפויה להתקיים במרכז "מיתרים". הטקסט שמופיע בעמוד הפייסבוק מצטט קטע מהשיר "הולך איתך תמיד" של סחרוף, המופיע על הפוסטר להופעה: "אתה בעצמך כתבת, ברי, שאפילו שמשון הגיבור משתגע כי הוא כבר יודע שאי אפשר יותר להסתיר. אין מנוס ברי, מה שתחליט לעשות בנוגע להופעה הלא ראויה הזו באחד האזורים הכי איומים של השטחים הכבושים, בדיוק כמו אצל שמשון - יילך איתך תמיד".

   

  אף שמדובר עוד במחאה מצומצמת - שרת התרבות מירי רגב מיהרה להגיב עליה ולהתנגד למטילי הביקורת. "ברי, מי שמחפש לנגח אותך בשם שמשון הגיבור, לא

   למד אף פרק חשוב, לא בתנ"ך ואף לא בדמוקרטיה. כל שוברי השתיקה למיניהם, 'רודפי חופש הביטוי והיצירה', מחפשים להשתיק את המוזיקה האמיתית, המאפיינת אותנו והמחברת בין כל חלקי העם הזה. ברי, הפסקול הישראלי, אליו אתה שייך, צריך וראוי להישמע בכל חלקי הארץ. חזק ואמץ!", היא כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים