שתף קטע נבחר

ח"כ מש"ס: "מצפים מרגב למנוע חילול שבת המוני באירוויזיון"

אמירתה של שרת התרבות והספורט, שלפיה החזרות לתחרות האירוויזיון בירושלים יתקיימו בשבת, עוררה דאגה בקרב החרדים. ח"כ מלכיאלי (ש"ס) לאולפן ynet: "צריך לומר לכל העולם: אנחנו רוצים שזה יהיה ללא חילול שבת. לארגן את כל מה שאפשר ביום חמישי, ואחרי צאת השבת לפתוח את השערים"

 

 

 

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) התייחס הבוקר (יום ד') לאמירתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב בריאיון לאולפן ynet, שלפיה החזרות לתחרות האירוויזיון בירושלים יתקיימו בשבת. "אנחנו צריכים לומר לכל העולם, לכל מי שמנהל את האירוויזיון הזה: אנחנו רוצים שזה יהיה ללא חילול שבת", אמר ח"כ מלכיאלי לאולפן ynet.

מירי רגב ומיכאל מלכיאלי  (צילום: אבי מועלם)
ח"כ מלכיאלי והשרה רגב(צילום: אבי מועלם)

ברקע החלטת שר התחבורה ישראל כץ לבטל את עבודת הקמת גשר יהודית בנתיבי איילון בשבתות, הצדיקה השרה רגב את הצעד ואמרה כי מדובר ב"החלטה נכונה וראויה". כשנשאלה על תחרות האירוויזיון, שתתקיים בשנה הבאה בישראל, אמרה השרה רגב כי "ברגע שיוחלט על מיקום התחרות, כן יצטרכו להיות עבודות בשבת ובעניין הזה נצטרך להסביר גם לחרדים שיש דברים שהם לא נתונים לשיקול ולהחלטה שלנו".

 

השרה רגב אמרה עוד בריאיון באולפן ynet כי "אירוויזיון בסופו של דבר נעשה תמיד במוצאי שבת. גם בעבר האירוויזיון היה בירושלים ונצטרך להגיע להבנה גם מול המפלגות החרדיות בעניין הזה. אני לא חושבת שיהיו עבודות בשבת, מה שיהיה בשבת זה חזרות, לא עבודות. כל ההקמות לאירוויזיון יהיו הרבה לפני ולא בשבת".

 

על כך אמר ח"כ מלכיאלי: "השרה לא צריכה להגיע לבנות מול המפלגות החרדיות. היא צריכה קודם כל להבין שאנחנו רוצים שזה יהיה ללא חילול שבת. למצוא את הנוסחה איך אנחנו אחרי השבת, קודם כל מארגנים את כל מה שאפשר ביום חמישי וסוגרים את השערים וזמן נורמלי הגיוני אחרי צאת השבת פותחים את השערים. אי אפשר לתת לכל החגיגות החשובות ככל שיהיו, שהן יפגעו ביום השבת".

 

אתם לא תגיעו להבנות? לא יהיה חילול שבת באירוויזיון?

"אני אומר שאנחנו מצפים משרת התרבות, שהיא עצמה באג'נדה שלה גם בירכה היום את השר כץ על עניין הגשר, לבוא בהבנות ולא לגרום שבגלל האירוויזיון היא תצא לחילול שבת המוני שכזה".

נטע ברזילי באירוויזיון 2018 (צילום: EPA)
זוכת אירוויזיון 2018 נטע ברזילי(צילום: EPA)

בשבוע שעבר נקבע באופן סופי שהאירוויזיון ייערך בישראל במאי בשנה הבאה. אנשי תאגיד השידור הציבורי "כאן" קיבלו את המתווה של משרד האוצר בעניין מימון הערבות לתחרות, וציינו כי "'כאן' רואה באירוח האירוויזיון בישראל חשיבות גדולה למדינה בחשיפה תדמיתית ובהיותו מנוף כלכלי לישראל.

 

"אחרי מגעים קדחתניים התחייב האוצר כי במקרה שהאירוויזיון לא יתקיים בישראל בשל נסיבות שאינן תלויות בתאגיד, תובא לממשלה הצעה למתן פתרון לתאגיד באשר לסכום הערבות שיחולט. עקב כך התאגיד יפקיד את סכום הערבות, בסך 12 מיליון אירו. התאגיד מאמין כי ממשלת ישראל תעשה כל שביכולתה להבטיח קיום אירוויזיון ראוי ומכובד בישראל ותעמוד בהתחייבויות שריה, כפי שבאו לידי ביטוי בתקשורת, באשר לתקצוב התחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
זוכת האירוויזיון נטע ברזילי
צילום: AFP
מומלצים