שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

רמת גן: קשישים ונכים עלולים להישאר בלי קווי אוטובוס

חברת דן תסיט תחנות של שלושה קווי אוטובוס מרכזיים למשך ארבעה ימים בגלל העבודות על הרכבת הקלה. תושבי האזור זועמים: "מאות יישארו ללא תחבורה ציבורית". משרד התחבורה: "הועמדו שאטלים בחינם"

 

סגירת קו אוטובוס ברחוב ארלוזרוב ברמת גן (צילום: משה יוסף)
ההודעה על ביטול קווי האוטובוס ברמת גן(צילום: משה יוסף)

המטרד של עבודות הרכבת הקלה באזור גוש דן הוא מציאות יום-יומית שאותה חווים תושבי האזור. קידוחים, חפירות, רעש והרבה אבק. העבודות המורכבות מביאות לפעמים גם לשינויים בהסדרי התנועה שלעיתים משפיעים גם על צירי התנועה של הנוסעים בתחבורה הציבורית.

 

לפי הודעת חברת דן, החל מצאת השבת הקרובה בשעה 20:00 ועד לשעות הבוקר המוקדמות של יום רביעי בשבוע הבא, שלושה קווי אוטובוסים מרכזיים ברמת גן, ששניים מתוכם מובילים את תושבי העיר לתוך תל אביב הסמוכה, יוסטו ממסלולם ולא יוכלו להיכנס אל רחוב ארלוזורוב בעיר. מדובר בפגיעה עצומה בנוסעים רבים, בהם אזרחים ותיקים ונכים, שההתניידות שלהם באופן רגלי לרחובות אחרים אינה פשוטה.

 

רחוב ארלוזורוב ברמת גן הוא ציר תנועה הררי ופיתולי שמוביל את הנוסעים מאזור צומת הרחובות ביאליק וקריניצי לצומת עלית בדרך ז'בוטינסקי. קווי האוטובוס של דן שיבוטלו במהלך השבוע הם 61 ו-161, שמובילים למסוף כרמלית בתל אביב, וקו 65 שפועל בתוך העיר.

 

בשל התוואי ההררי והמפותל של הרחוב, ביטול התחנות יצריך את משתמשי התחבורה הציבורית לצעוד בדרך לא פשוטה כדי להגיע לרחובות שאליהם הוסטו קווי האוטובוסים. אלא שגם כאן צצה בעיה: חברת דן אמנם הסיטה את תנועת האוטובוסים לרחובות ביאליק והרצל שנמצאים בקצה אחד של הציר, וכן לרחוב ז'בוטינסקי שעוקף את הציר מצדו השני, אך לא הוסיפה תחנות זמניות לאורך המסלול החלופי. כתוצאה מכך, גם אם ציבור הנוסעים יגיע באופן עצמאי לרחובות הסמוכים שאליהם הופנו קווי האוטובוסים, הוא לא יוכל לעלות עליהם.

 

משה יוסף, תושב האזור, סיפר כי "מאות תושבי רמת גן יישארו ללא תחבורה ציבורית בשבוע הבא. לנוסעים מובטחים שירותי שאטל - אם כי לאור העומס בקווים המדוברים - הסיכוי שהשאטל יעמוד בעומס הוא אפסי. בשבוע הבא מאות תושבי רמת גן יהיו בבעיה קשה, חלקם הלא מבוטל אזרחים ותיקים, חלקם נכים, חלקם הורים לילדים - ולכולם לא יהיה פתרון".

 

בחברת דן אמרו ל-ynet כי למרות הפרסום המוקדם והחד-משמעי של החברה באתר האינטרנט שלה, נושא השינוי של מסלולי הקווים נמצא עדיין בשלבי תכנון ולא כל הפרטים סוכמו. בשלב זה לפי החברה, לא מוקמו תחנות חלופיות אך גם לא כל הפרטים סוכמו. "אנו עושים כהרגלנו את הכול כדי להקל על התושבים", מסרו בחברה, "ייתכנו שינויים עד למועד ההפעלה".

 

במשרד התחבורה טוענים כי דווקא הוספו תחנות לאורך הציר של הרחובות שאליהם הופנו האוטובוסים אך באתר חברת דן פרט זה אינו מופיע. "מדובר בחלק משינויים שמתרחשים בעקבות עבודות הרכבת הקלה", אמרו במשרד התחבורה. "המשרד העביר את מלוא המידע לציבור והוא זמין גם בטלפון *8787. לטובת הציבור הועמדו שאטלים בחינם, בין צומת עלית להרצל בתדירות של כ-10 דקות. בנוסף הוספו תחנות עצירה ברחובות שאליהם הוסטו הקווים".

 

מעיריית רמת גן נמסר: "הנושא באחריותה של חברת נת"ע. עיריית רמת גן העבירה לחברה הנחיות תפעוליות על מנת למזער ככל הניתן את אי הנוחות הזמנית שעבודות נת"ע עלולות לגרום בזמן העבודות".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה יוסף
ההודעה על השינוי בקווי האוטובוס
צילום: משה יוסף
מומלצים