שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קורבין: "הציונים בבריטניה לא מבינים את ההומור האנגלי"
  מנהיג הלייבור מכעיס שוב את יהודי בריטניה: בנאום מ-2013 שפורסם הערב הוא אומר ש"הציונים הבריטים" לא מבינים את "האירוניה האנגלית", למרות שהם חיים בבריטניה כל חייהם. קורבין נאם לצד איסלאמיסטים בכנס שפרסם חמאס

  מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין הכעיס שוב את הארגונים היהודיים בבריטניה, כשאמר שה"ציונים הבריטים" לא מבינים את ההומור האנגלי, למרות שהם חיים בבריטניה כל חייהם.

   

  ה"דיילי מייל" פרסם הערב דברים שאמר קורבין בנאום ב-2013 בלונדון. קורבין הגיע לכנס שבו השתתפו גם קיצוניים איסלאמיסטיים. הכנס זכה לפרסום באתר האינטרנט של הזרוע הצבאית של חמאס. רשימת הנואמים בכנס כללה אנטישמים, הומופוביים ותומכים בתיאוריות קונספירציה. שנתיים אחרי הכנס נבחר קורבין למנהיג מפלגת הלייבור.

  ג'רמי קורבין נואם על יהודי בריטניה כנס ב לונדון 2013 ()
  קורבין בכנס בלונדון ב-2013
   

  בדבריו בכנס אמר קורבין שלאותם "ציונים בריטים" יש שתי בעיות. "ראשית, הם לא רוצים ללמוד היסטוריה. שנית, הם חיים במדינה כל כך הרבה זמן, כנראה כל החיים שלהם, ולא מבינים את האירוניה האנגלית. הם צריכים שני שיעורים, וכנראה נוכל לעזור להם", אמר.

   

  בתגובה לדברים אמר סטיבן פולארד, עורך העיתון Jewish Chronicle, שקורבין מאמין שהיהודים הם לא חלק מהאנגלים "הנורמליים". "זה מראה מה ג'רמי קורבין באמת חושב על יהודים", אמר. ג'ונתן סקרדוטי, פעיל נגד גזענות ומייסד "הקמפיין נגד אנטישמיות", הוסיף: "הרעיון שיהודי בריטניה איכשהו לא קלטו את הערכים הבריטיים מזעזע".

  ג'רמי קורבין ()
  ג'רמי קורבין בטקס לזכר המחבלים מאולימפיאדת מינכן
    

  שמו של קורבין נקשר לאחרונה שוב ושוב באירועים אנטישמיים ואנטי ישראליים. השבוע דיווחו בבריטניה שהוא השתתף ב-2012 בכנס שבו נאמו משוחררי עסקת שליט המשתייכים לחמאס, ותיאר את דבריהם "מרתקים ומחשמלים". לפי הדיווח קורבין כתב בעיתון "מורנינג סטאר" בשבחו של הכנס, כינה את המחבלים "אחים" - ופיאר את נאומיהם.

   

  לפני שבוע וחצי חשף ה"דיילי מייל" כי על אף הכחשותיו הגורפות של קורבין - הוא נכח ב-2014 בטקס אכזרה למחבלים מארגון "ספטמבר השחור" שביצעו את הפיגוע באולימפיאדת מינכן ורצחו 11 ספורטאים ישראלים. בעקבות החשיפה התעמת עם קורבין ראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים