שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אריה מליניאק
  מכבי תל אביב עבדה על כולם / טור
  הצהובים הודיעו שיקימו שתי קבוצות, אבל הכל היה תרגיל כדי שיאשרו לה לשחק עם עוד זרים בליגה. אחרי שזה עבד הם "ויתרו" על הרעיון

  ראשי מכבי ת"א תקועים כבר כמה שבועות על צמרת עץ גבוה ומחפשים דרך לרדת. שחקנים ומאמן לא הוחתמו, אין אולם למשחקים, בעיית תקציב חמורה לא מאפשרת להקים קבוצה נוספת, ודיויד פדרמן מתעקש ש"איש מהבעלים לא זז במילימטר מההחלטה לשחק בשתי קבוצות".

   

  כל התקשורת כבר לועגת לבדיחה העצובה, אבל ראשי המועדון ממשיכים לנפנף באיום שמכבי תופיע לליגה עם שלושה זרים, אם לא ייכנעו לדרישתה להחתים עוד ועוד זרים.

   

  מכבי רצתה עוד זרים, ולא שום דבר אחר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  מכבי רצתה עוד זרים, ולא שום דבר אחר(צילום: ראובן שוורץ)

   

  אין כלום, כי לא היה כלום. עכשיו ברור לכולם מה שהיה ברור לי מהתחלה: הכל היה תרגיל. וגם אם "היו דיונים בהנהלה", שום צעד לא ננקט חוץ מדיבורים. מכבי דרשו עוד שחקנים זרים בתמורה לכלום, כי אופציית שתי הקבוצות לא הייתה קיימת מעולם.

   

  לאור התוצאות, שהיו צפויות מראש, לא היה עד היום כלום חוץ ממסיבת עיתונאים מתוזמנת לשעת בוקר מוקדמת, שיצרה תחושת משבר. מלכתחילה הזהרתי שמדובר בעבודה בעיניים. הכל כתוב ומוקלט, אליפות באחיזת עיניים. לפעמים קורה שרוצים ולא מסתייע. במקרה הזה הובהר מהרגע הראשון שלא תהיינה אי הבנות: לא מדובר בשליפה, הצעד נעשה לאחר בדיקה מעמיקה כספית ומקצועית, ויש הסכמה כללית בין הבעלים על המהלך.

   

  הכי מצחיק שהרעיון לא היה רע בכלל. קבוצה ביורוליג בלי מגבלת זרים, וקבוצה שנייה שתיתן סוף-סוף הזדמנות אמיתית לישראלים. מה רע? יו"ר מנהלת

  הליגה שמואל פרנקל נזעק אחוז "בהלה" להציל את הליגה מהנזק הנורא שייגרם מהחלשת מכבי ת"א. פרנקל הוא נציג רדום של מכבי ת"א שהופעל ברגע האמת. אפילו בזמן האחרון, כשהיה ברור לכל שהאיום של מכבי ת"א לשחק בקבוצה ישראלית בליגה הוא בלוף, פרנקל, שמינה את שמעון מזרחי לנציג המנהלת ב-ועדת שרעבי ללא אישור הדירקטוריון, ממשיך לנסות לשכנע שעדיף ללכת לקראת מכבי ת"א פן תממש את איומה.

   

  שמואל פרנקל (צילום: שאול גולן)
  שמואל פרנקל. פעל לטובת מכבי(צילום: שאול גולן)

   

  עוד אחד מהסיפורים של מכבי

  מבחינתי זהו עוד סיפור בשרשרת סיפורים ארוכה. בשנות ה-80 הקמתי וניהלתי את בית הספר לכדורסל ומחלקת הנוער של א.ס. רמת השרון, שהייתה רשומה כאגודה עירונית. כשנדב הנפלד היה בן 16 נודע לי שאנשי מכבי ת"א ביקרו בביתו וגם הגיעו להסכם עם מנהל תיק הספורט במועצת רמת השרון. בירור קצר העלה שנמסרה כבר טיוטת הסכם להשאלה של נדב לשנה אחת למכבי ת"א (תמורת דלק לקטנוע), בניגוד לדעתי כמובן.

   

  מה שהרתיח את מחזיק תיק הספורט (אביו של תמיר גילת) ושכנע אותו לא לחתום, היו שתי מילים שנוספו ללא ידיעתו לנוסח המודפס. במקום לשנה אחת, הוסיף מישהו ממולח בכתב יד את המילים: בשלב זה.

   

  אתם ודאי מבינים מה היה אמור להיות השלב הבא, ולנדב הנפלד שיחק המזל שלא הגיע למכבי ת"א בגיל 16. אני הבנתי עם מי יש לי עסק. איך אפשר להאמין לקבוצה שמחתימה את השחקנים הישראלים שלה על תביעה נגדה עצמה, בה הם מתלוננים ששחקנים ישראלים בני 20 תופסים להם דקות משחק? לא הזרים לקחו לגל מקל וגיא פניני את המקום בהרכב, אלא ילדים בני 19 שהתקנון חייב לרשום אותם בטופס.

   

  הנפלד. מכבי ניסתה "לגנוב" אותו בגיל 16 (צילום: יוסי רוט) (צילום: יוסי רוט)
  הנפלד. מכבי ניסתה "לגנוב" אותו בגיל 16(צילום: יוסי רוט)

   

  איך אפשר להאמין למי שמצרף את גל מקל לבדיקת סמים כדי להסוות לכאורה שהיא הוזמנה ע"י הקבוצה נגד שחקניה? איך יש עדיין קונים להתבכיינות של קבוצה בעלת תקציב של עשרות מיליונים, שהיא הפסידה שש אליפויות לקבוצות שתקציבן עשירית עד שליש משלה בגלל שיטת המשחקים? מה יש לומר על מי שבונה ביד אחת קבוצת זרים וביד השנייה מציג לרוכשי המנויים את שני ילידי ישראל היחידים? ומאמנים שמפוטרים ממנה חותמים על הסכם "פרידה הדדית?"

   

  כל מי שעיניים בראשו היה אמור להבין מהרגע הראשון שאם זה מתנדנד כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז, זה ברווז. אותה קבוצה עמוסה בזרים תשחק גם העונה ביורוליג ובליגה, ואם דני אבדיה ויובל זוסמן יקבלו דקות משחק זה רק בזכות החוק הרוסי שמכבי ת"א נלחמה לביטולו, ולא בגלל שום קשקושים על קידום שחקנים ישראלים. לפעמים גם האמת היא אופציה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים