שתף קטע נבחר

צולם האסטרואיד שעלול לפגוע בכדור הארץ ב-2135

החללית OSIIS-Rex, ששוגרה לפני כשנתיים כדי לחקור את האסטרואיד בֶּנוּ, שקוטרו 490 מטרים - צילמה אותו בפעם הראשונה

 

כך נראה האסטרואיד במרחק של כ-2 מיליון ק
כך נראה האסטרואיד במרחק של כ-2.2 מיליון ק"מ(צילום: נאס"א)

 

סוכנות החלל האמריקנית פרסמה הלילה (שבת) תמונה של האסטרואיד בֶּנוּ, שעלול לפגוע בכדור הארץ ב-25 בספטמבר 2135. התמונה צולמה על-ידי החללית Osiris-Rex, ששוגרה בספטמבר 2016 על מנת לבדוק את האסטרואיד ממרחק של 2.2 מיליון ק"מ וזהו התיעוד הראשון של האסטרואיד.

 

האסטרואיד, שנקרא בֶּנוּ, חוצה את מסלול כדור הארץ פעם בשש שנים וממשיך להתקרב אלינו יותר ויותר מאז שהתגלה לראשונה ב-1999. על-פי התכנון החללית אמורה להגיע לאסטרואיד ב-3 בדצמבר השנה. כלומר, עוד 100 ימים בדיוק.

 

 

"עכשיו החללית OSIIS-Rex קרובה מספיק כדי לצפות בבנו. צוות המשימה ילמד בחודשים הקרובים ככל האפשר על גודלו של האסטרואיד, צורתו, תכונות פני השטח שלו ואת המקום הטוב ביותר לנחיתה", אמר פרופסור דאנטה לורטה, מומחה למדעים פלנטריים באוניברסיטת אריזונה. "אחרי שחיכינו כל כך הרבה זמן בתכנון המשימה, אנחנו לא יכולים להמתין כדי לגלות מה בנו יגלה לנו".

 

החללית אמורה לצלם ולספק למדעני נאס"א מידע על האסטרואיד. לאחר מכן - ביולי 2020, כך אם הכל יילך על פי התכנון, תיקח החללית דגימות קרקע מהאסטרואיד. החללית אמורה לשוב עם הדגימות לכדור הארץ בשנת 2023 ולנחות במדבר יוטה.

 

קוטרו של האסטרואיד בנו הוא כ-490 מטרים והוא נע סביב השמש במהירות ממוצעת של כ-100 אלף קמ"ש. הסבירות להתנגשות האסטרואיד בכוכב הלכת שלנו היא נמוכה אך משמעותית (1 ל-2,700) לפי החוקרים שלא לוקחים סיכונים, ואם היא אכן תתרחש זה יהיה מצב ששווה ערך לפיצוץ של 3 מיליארד טונות של חומר נפץ. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס"א
האסטרואיד ממרחק של 2.2 מיליון ק"מ
צילום: נאס"א
מומלצים