שתף קטע נבחר

"10 שעות כדי לעבור את הגבול": תורי ענק בטאבה

שני ניסיונות הברחה הובילו לסגירת המעבר, ואלפים שבילו בסיני חיכו שעות בלי אוכל ומים. תושבת בועיינה, שהייתה במקום עם ארבעה מילדיה: "המעבר הפך לשדה קרב"

 

 

זחילת מצרים: הקייטנות הסתיימו ולחופש הגדול נותר שבוע בלבד, המוסלמים חוגגים את סיום חג הקורבן (עיד אל אדחא) והתוצאה - עומסים כבדים באזור מעבר הגבול טאבה בין מצרים לישראל. אלפי ישראלים, שניסו לשוב הביתה מחופשה בסיני, נתקעו אתמול (שבת) שעות ארוכות במקום וטענו כי נאלצו להמתין ללא אוכל ומים. ברשות שדות התעופה אמרו כי העיכובים נגרמו בין היתר עקב שני ניסיונות הברחה.

 

מסרה פוקרא, שהגיעה לגבול בסביבות השעה 12 בצהריים ביחד עם בני משפחתה, טענה כי במשך שעות ארוכות נמנעה הכניסה לישראל. "רק בסביבות 8 בערב התחילו להכניס את אלו שעוברים ברגל. אנחנו באנו עם המכונית".

ישראלים תקועים במעבר גבול טאבה ()
תקועים בטאבה

ישראלים תקועים במעבר גבול טאבה (צילום: מסרה פוקרא)
(צילום: מסרה פוקרא)

פוקרא, שחיכתה במקום עם ארבעת ילדיה, תיארה את המקום כשדה קרב: "ברור שאחרי כמה שעות של המתנה התחילו קטטות. יש פה אלפים שמחכים - בלי אוכל, בלי מזגן. הילדים שלי רעבים ואי אפשר לחזור למצרים לקנות אוכל. מאז שפתחו את המעבר התור זז לאט-לאט". למשפחתה מהיישוב בועיינה שבצפון מחכה נסיעה ארוכה עד הבית. "אין לי כבר עצבים לעמוד בתור, אין לי מושג למה זה לקח כל כך הרבה זמן".

 

מ', אף היא תושבת הצפון, סיפרה על ההמתנה הארוכה: "לא אכלנו כבר שמונה שעות. השירותים פה על הפנים ואין כיסאות - זה או לשבת ברכב ולהשתגע או לצאת ממנו כמו כולם ולשבת על המדרכה ולחכות. אין לי מושג מה קורה פה, אבל לא יכול להיות שלוקח מעל לעשר שעות לעבור את הגבול".

 

התורים הענקיים נוצרו ככל הנראה עקב שני ניסיונות הברחה - אחד בשעות הבוקר והאחר בערב - שהובילו לסגירת המעבר, בכל פעם למשך כשעה. ברשות שדות התעופה, שאף פרסמה הודעה על העומס הצפוי בימים אלו בגבול, אמרו כי מחצות עברו את הגבול כ-8,000 איש ב-400 כלי רכב, והדבר הוביל לעומסים הכבדים.


פורסם לראשונה 25/08/2018 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים