שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  קטטה בין עובדי קבלן: עימות ודקירות בבנימינה

  שני תושבי טייבה נדקרו, במשטרה אמרו כי הרקע הוא סכסוך בין עובדי קבלן. מלבדם נפצעו גם שלושה יהודים. הפצועים מטייבה טענו: "הרקע לאומני, אנחנו לא מכירים את התוקפים. יכלו לירות בנו כי אמרו שאנחנו מחבלים"

   

   

  שלושה ימים אחרי תקיפת הצעירים בשפרעם בחוף הים בקריית חיים, שוב טוענים ערבים כי הותקפו על ידי יהודים - הפעם בבנימינה. שני תושבי טייבה הגיעו היום (א') לתחנת המשטרה המקומית וסיפרו כי הותקפו בבנימינה, שם הם עובדים.

   

  אחד מהם נפצע באורח בינוני מדקירות בפלג גופו העליון, האחר נפצע קל מדקירות ביד ובפנים. הם פונו לבית החולים מאיר בכפר סבא על ידי אמבולנס "תמים". בנוסף להם נפצעו גם חמישה יהודים. לפי המשטרה, כל המעורבים הם עובדי קבלן המועסקים בשיפוץ בבנימינה.

  אחד המותקפים ()
  אחד הפצועים מטייבה

  יוסף עזאם ()

  במשטרת חוף אמרו כי הרקע הוא קטטה בין עובדים העוסקים בשיפוץ תשתיות (ריצוף וגינון) מטעם המועצה, סמוך למוסד חינוכי בבנימינה, לקראת פתיחת שנת הלימודים. על פי תחקור ראשוני שנערך בתחנת זכרון יעקב, מדובר בקטטה שהתפתחה בין עובדי הקבלן, על רקע ויכוח של קדימות העבודה באותו תא שטח, ובמשטרה אמרו כי אין לה כל קשר למוצאם. שבעה מהמעורבים בקטטה פונו לקבלת טיפול רפואי ונפתחה חקירה.

   

  אבל תושבי טייבה שנפצעו טוענים שלא חילוקי דעות במקום העבודה גרמו לדקירות, אלא שמדובר בדקירות על רקע לאומני. הם גם טענו כי אינם מכירים את אלו שפגעו בהם.

   

  תושב טייבה שנפצע בינוני בגבו אמר: "זאת לא קטטה. אדם רצה להיכנס לשטח שאנו עובדים בו. ביקשנו ממנו שיזיז את רכבו והוא לא רצה. פתאום הוא התחיל לצעוק ולהגיד 'ערבים מחבלים'. בחורה שהייתה עמו התקשרה למשטרה וטענה שרצינו לאנוס אותה. אחרי כמה דקות הגיעו עוד אנשים, ואחד מהם דקר אותי. ישר ברחנו מהזירה והגענו למשטרת קדמה. כשהגעתי לתחנה נפלתי, הזמינו לי אמבולנס ופינו אותי לבית חולים. המקרה הזה יכול היה להסתיים באסון. יכלו לירות בי בגלל שאמרו מחבלים".

   

  הפצוע השני הרחיב: "הופתעתי מטענת המשטרה שאומרת שזאת קטטה. הרקע לתקיפה הוא לאומני. לא פגענו באף אחד ואנחנו לא מכירים את האנשים שהיכו אותנו. אין לנו שום קשר איתם. מעניין למה המשטרה מנסה להתנער מכל האחריות. זה מקרה חמור, ראינו את המוות מול העיניים".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפצוע מטייבה שמצבו בינוני
  מומלצים