שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קריאות בגנות ישראל ופוסטר עם דם: ה-BDS נגד התזמורת הסימפונית ירושלים

  התזמורת הסימפונית ירושלים, שנמצאת במסע קונצרטים באמריקה הלטינית, התקבלה בהפגנות נזעמות של תנועת ה-BDS. בין השאר הניפו המפגינים פוסטר בו נראה מנצח התזמורת כשהוא מכוסה דם

  תנועת ה-BDS קוראת להחרים את מסע התזמורת הסימפונית ירושלים בדרום אמריקה, ופרסמה פוסטר בו מופיעה תמונתו של המנצח, ירוחם שרובסקי, כאשר הוא מכוסה בדם, זאת לקראת קונצרט התזמורת שאמור להיערך היום (ב') בסנטיאגו בירת צ'ילה.

   

  : כרזות בצ'ילה שבה נראה ירוחם שרובסקי כשהוא מגואל בדם ()
  המנצח הישראלי ירוחם שרובסקי מגואל בדם. התמונה שהופצה

  פעילים של הארגון מתכננים הפגנה מול האולם בו תופיע התזמורת, ובתגובה שגריר ישראל בצ'ילה, אלדד חייט, ביקש את עזרת שירותי הביטחון והמשטרה בסנטיאגו בשמירה על ביטחון הנוכחים באירוע.

  : כרזות בצ'ילה שבה נראה ירוחם שרובסקי כשהוא מגואל בדם ()
  "לא רוצים אפרטהייד ישראלי באולם שלנו" - הכרזות שהפיצה ה-BDS

  זו אינה הפעם הראשונה שבה הופעות של התזמורת נתקלות באנשי תנועת החרם - גם בשבוע שעבר נתקלה התזמורת בהפגנות של ה-BDS בעת שהופיעה בסאו פאולו שבברזיל, כשמפגינים צעקו בגנות ישראל והניפו דגלי פלסטין. בסופו של דבר הם הורחקו על ידי המשטרה הברזילאית, והקונצרט התקיים כסדרו אך תחת אבטחה כבדה.

   

  הפגנה נוספת נערכה מול האולם בו קיימה התזמורת קונצרט בטוקומן, ארגנטינה, כשכמה עשרות מפגינים נגד ישראל העסיקו שוטרים ששמרו על הסדר. עם הגעת מושל המחוז הארגנטינאי לקונצרט, גברו הצעקות נגד ישראל, אך לא סחפו את הקהל הרב שעמד בכניסה לתיאטרון.

   

  : כרזות בצ'ילה שבה נראה ירוחם שרובסקי כשהוא מגואל בדם ()

  מנכ"ל התזמורת, יאיר שטרן: "אירועים מסוג זה אינם נעימים, אך לא העיבו על הקונצרטים. השוטרים שמרו על הסדר ואיפשרו למופעים להתקיים כסדרם. האולמות היו מלאים והקהל שהתעלם מרעשי הרקע של ה-BDS בא לראות ולשמוע ירושלים של מוזיקה ותרבות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התמונה שהופצה - המנצח ירוחם שרובסקי המגואל בדם
  לאתר ההטבות
  מומלצים