שתף קטע נבחר

משרד הביטחון רוכש מתעש רקטות מתקדמות במאות מיליונים

עסקת רכש משמעותית במסגרת התוכנית להקמת מערך הטילים: משרד הביטחון ותעש חתמו על עסקת פיתוח והצטיידות בחימוש רקטי מתקדם. שר הביטחון אביגדור ליברמן: "למקד ולהעצים את מערך התקיפה של צה"ל ולכסות בתוך כמה שנים כל נקודה באזור, בטווחים קצרים ורחוקים"

 

 

 

משרד הביטחון ותעש מערכות חתמו על עסקת פיתוח והצטיידות בחימוש רקטי מתקדם. היקף הרכש נאמד במאות מיליוני שקלים. הרקטות המדויקות שצה"ל רוכש הן ממגוון סוגים, חלקם מסווגים, לטווחי ירי שבין 30 ל-150 קילומטרים. בין הרקטות שמשרד הביטחון רוכש לצבא במסגרת עסקה זו: הרומח, בגרסה משופרת, לאחר שזו כבר נכנסה לחיל התותחנים בשנים האחרונות.

 

ממשרד הביטחון נמסר כי "יכולת אש מדויקת זו, משפרת את יכולת צה"ל באופן משמעותי ומאפשרת פגיעה מדויקת בשיגור מרחוק, בזמינות מיידית ובמחיר

משימה נמוך ביחס למערכות לחימה אחרות".

 

חימוש רקטה רקטות תעש משרד הביטחון רומח צה
המערכות המפותחות ומיוצרות ע"י תעש(צילום: תעש מערכות)

מערכת רומח שנרכשה מתעש בעבר (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מערכת רומח שנרכשה מתעש בעבר(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

רקטת הרומח, שפותחה על ידי תעש, הוכרזה לאחרונה כמבצעית בחיל התותחנים. התותחנים. הרקטה מסוגלת לשגר 18 רקטות מדויקות לשטח האויב תוך דקה אחת בלבד. רקטת הרומח היא כוח לחימה חדש בשדה הקרב – והיא נותנת כוח אש משמעותי לצה"ל. הרומח היא מערכת יעילה, קלה להפעלה, זמינה וזולה שעומדת לרשות מפקד חטיבה ומפקד גדוד. הרומח מיועדת לפגוע באנשים, מבנים בודדים ותשתיות – כולל בכמה מטרות בו זמנית.

 

ברקטות החדשות ייושמו טכנולוגיות מתקדמות, להתאמתן לשדה הקרב המודרני. ההצטיידות ברקטות מתקדמות מתבצעת בהמשך להחלטת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לצייד את צה"ל בטילים ורקטות מדויקות למגוון טווחים.

 

ליברמן אמר כי "התוכנית להקמת מערך הטילים והרקטות המדויקות נמצאת בתנופת עשייה. חלקה כבר בייצור וחלקה בהשלמות מחקר ופיתוח. אנחנו רוכשים ומפתחים מערכות אש מדויקת, שייאפשרו למקד ולהעצים את מערך התקיפה של צה"ל ולכסות בתוך כמה שנים כל נקודה באזור, בטווחים קצרים ורחוקים". 

 

 

טיל פרדטור הוק  (צילום: תעש מערכות)
"התוכנית להקמת מערך הטילים והרקטות המדויקות נמצאת בתנופת עשייה". טיל בייצור תעש(צילום: תעש מערכות)
 

 

טיל פרדטור הוק  (צילום: תעש מערכות)
(צילום: תעש מערכות)

פרשננו הצבאי רון בן ישי מסביר כי לא מדובר במערך טילים או בחיל טילים כפי שפורסם בעבר שליברמן מתכנן, אלא בחימושים, טילים ורקטות נוספים על אלה הקיימים – שחלקם נמצאים בשימוש מבצעי שוטף בחיל התותחנים. הטילים הנוספים בעיקר נועדו לייצר אלטרנטיבה ליכולת התקיפה המדויקת של חיל האוויר, אם מטוסי חיל האוויר יצטרכו לתקוף מטרות רבות בחזיתות רבות במקביל, או אם אויבי ישראל יצליחו לשתק את שדות התעופה באופן חלקי או מלא. הטילים האלו מאריכים את הזרוע הארוכה ממילא, ומהווים גיבוי יבשתי לזרוע האווירית הארוכה של ישראל. 

 

יו"ר תעש מערכות, יצחק אהרונוביץ ציין כי "מערכי הרקטות החדשניות, שבהן יצטייד צה"ל בעסקה זו, מבטאים את יכולותיה הטכנולוגיות של החברה, המתמחה ביכולת כח אש מדוייקת, לפגיעה נקודתית במגוון מטרות קרקעיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תעש מערכות
מערכת המיוצרת ע"י תעש
צילום: תעש מערכות
מומלצים