שתף קטע נבחר

נתניהו: 40 מנדטים - זה היעד, הליכוד יגדל עד השמיים

בכנס מועמדי הליכוד לבחירות המקומיות, אמר נתניהו: "בבחירות הכלליות, ואינני יודע בדיוק מתי הן תהיינה, המספר 35 מנדטים הוא סביר והמספר 40 הוא יעד. בסיעתא דשמיא - סיעת הליכוד תגדל עד השמיים"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו סימן היום (ב') יעד לבחירות הכלליות הבאות, שעל-פי הערכות במערכת הפוליטית יוקדמו: "בבחירות הכלליות, ואינני יודע בדיוק מתי הן תהיינה, המספר 35 מנדטים הוא סביר והמספר 40 הוא יעד. אנחנו מכוונים לשם". בבחירות 2015 קיבל הליכוד 30 מנדטים. נתניהו דיבר בכנס ראשי רשויות ומועמדי הליכוד בבחירות המקומיות, שבו השתתפו בכפר המכבייה שברמת גן יותר מ-100 נציגים מכל רחבי הארץ, ואמר: "בבחירות המקומיות הקרובות נחזק את כוחו של הליכוד בכל רחבי הארץ. נעשה זאת בזכות התמיכה האדירה של הציבור הישראלי שרואה את ההישגים הכבירים שלנו".

 

המשבר הקואליציוני החריף ביותר מבחינת הקואליציה נע סביב חוק גיוס החרדים. המועד המקורי לחוקק את חוק הגיוס הנפיץ היה חודש ספטמבר, ולבקשת המדינה האריך בג"ץ את פרק הזמן שניתן לחוקק את החוק בשלושה חודשים נוספים - עד דצמבר הקרוב. לפני כשבוע וחצי, במהלך ישיבת ראשי סיעות הקואליציה, התייחס נתניהו ללוחות הזמנים ואמר כי אם בתוך שבועיים לא יושגו הסכמות על החוק בין כל סיעות הקואליציה, הכנסת תתפזר לבחירות.

 

בנימין נתניהו בכנס ראשי רשויות ומועמדי הליכוד בכפר המכבייה ()
"נתחזק גם ברשויות המקומיות". נתניהו

בכירים במערכת הפוליטית מעריכים כי בשבועיים הקרובים יתברר לאן פניה של המערכת. האם הכנסת תתפזר מיד בתום פגרת הקיץ, אחרי החגים, או שתמשיך את כהונתה עד סוף השנה.

 

"בעזרת השם ובעזרתכם, בסיעתא דשמיא - סיעת הליכוד תגדל עד השמיים. בהצלחה בבחירות הקרובות, אנחנו נתמוך בכם ונעזור לכם - קדימה לניצחון גדול מאוד!".

 

נתניהו הוסיף: "כולנו מגינים על אותה מדינה וכולנו רוצים בפיתוחה של אותה מדינה. מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ושומרת על שוויון הזכויות של כל אזרחיה. ואנחנו עושים את זה. מול כל ההתרסות, מול כל ההשמצות, אנחנו נמשיך לעשות את זה. בהבדל אחד – בניגוד לפעם הקודמת שירדנו ל-12 ראשי ערים אנחנו נעלה. נסתפק בבחירות האלה בגידול של 20 אחוז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ראש הממשלה בביקור בליטא
צילום: AP
מומלצים