שתף קטע נבחר

הליך פיטורים למאבטח בנתב"ג שריסס גז פלפל לעבר דרוזי

מאבטח מחטיבת הביטחון בשדה השתמש שלא לצורך בגז במהלך בדיקת רכב של משפחה מדליית אל כרמל. רשות שדות התעופה: "המאבטח פעל באופן לא מקצועי ובניגוד לנהלים"

מאבטח בחטיבת הביטחון של נמל התעופה בן גוריון הודח באחרונה מתפקידו והוחל נגדו בהליך פיטורים בעקבות שימוש שלא לצורך בגז פלפל במהלך בדיקת רכב של משפחה דרוזית מדליית אל כרמל. למרות זאת, בני המשפחה פנו היום (ב') באמצעות עורך דינם במכתב למנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות ולמפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך, שבו הלינו על המקרה.

 

מהמכתב עולה כי המשפחה המעורבת הגיעה ב-18 באוגוסט לנתב"ג עם משפחות נוספות, כאשר רכבה נעצר במחסום הכניסה לבדיקה מקיפה יותר.

 

בתחילה נלקחו מיושבי הרכב תעודות הזהות שלהם לצורך בדיקה. לפי המכתב שהועבר לגנות ואלשיך, בשלב מסוים התפתח דין ודברים בין המאבטח ליושבי הרכב, ובעקבות כך הגיעו למקום מאבטחים נוספים. לטענת בני המשפחה, עם התהלטות העימות החליט אחד המאבטחים לרסס את תכולת גז הפלפל על פניו של אחד מבני המשפחה.

 

גורם ברשות שדות התעופה טען כי פרטי האירוע היו מעט שונים. לדבריו, בעת הבדיקה החליט אחד מיושבי הרכב לצאת ממנו כדי לנסות לעזור לאחד המאבטחים, אולם הוא זה שלבסוף ספג את גז הפלפל.

 

הגורם ברשות אמר עוד כי מאבטח אחר שהיה במקום ראה את בן המשפחה יוצא מהרכב ובעקבות כך נע לעברו וריסס לעברו את תכולת גז הפלפל. אותו גורם אף ידע לספר ל-ynet כי בעקבות המקרה איבד העובד שהשתמש בגז הפלפל את משרתו.

 

מרשות שדות התעופה נמסר: "אנו מצרים על האירוע שהתרחש במהלך הבדיקה הביטחונית. בתחקור האירוע עלה כי המאבטח פעל באופן לא מקצועי ובניגוד לנהלים. האירוע תוחקר ומועבר בתדריכים לכלל המאבטחים. מאחר והסתיים ההליך המבצעי במהלכו הוחלט שלא להמשיך את העסקתו של המאבטח, מתחיל הליך משמעתי לפיטוריו".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים