שתף קטע נבחר

ישראלים בתאילנד נעקצו על ידי המדוזה הארסית בעולם

זוג ישראלים שרחצו בחוף מוכר בקוסמוי נעקצו על-ידי "מדוזה קובייתית" ואושפזו שם לטיפול: "פתאום בעלי התחיל לצרוח מכאבים, רצתי אחריו והרגשתי שמשהו עוטף לי את הרגל". מצבם טוב והיום יטוסו חזרה

 

מדוזה קובייתית צרעת הים (צילום: shutterstock)
מדוזה קובייתית(צילום: shutterstock)

מוטי טבשי ואשתו אמה, בני 52, אושפזו בבית חולים בתאילנד לאחר שנעקצו ביום שישי בידי "מדוזה קובייתית" ("צרעת הים") הנמנית עם בעלי החיים המסוכנים בעולם. "בסביבות 10:00 בבוקר אני ואשתי נכנסו לחוף Chaweng בקוסמוי - חוף עמוס באנשים ולא מחשיד בכלל", סיפר מוטי. "לפתע הרגשתי שמשהו עוטף לי את הרגל. צריבה איומה, ממש הרגשה שהרגל בוערת. זה דבר שאי אפשר לתאר אותו במילים". מצבם טוב והיום (ג') יטוסו חזרה.

 

הרגל העקוצה ()
אחרי עקיצת המדוזה
מדוזה קובייתית צרעת הים (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

זרועותיה של המדוזה הארסית עשויות להגיע לאורך של 5-2 מטרים, וכל זרוע מכילה עד כחצי מיליון מחטים זעירות המכילות ארס. מנת ארס של צרעת הים מסוגלת להרוג מספר רב של בני אדם.

 

אשתו, אמה, תיארה את החוויה המבעיתה: "פתאום בעלי התחיל לצרוח מכאבים והחל לצאת מהמים. אני ניסיתי לברוח מהמים לכיוון החוף מיד אחריו, אך הרגשתי שמשהו עוטף לי את הרגל ולא מאפשר לי לזוז. הרגשנו שהרגליים שלנו בוערות. לבסוף הגענו לחוף בכוחותינו נאחרונים. כתוצאה מכך, הובלנו לבית החולים ובשל כך גם אושפזנו שם. לאחר ההגעה לבית החולים, בעלי התחיל לרעוד ולאחר זמן מה איבד את ההכרה".

 

מוטי ואמה ציינו שרחצו בשעות הבוקר בחוף מוכר והומה אדם בקוסמוי. "סיכויי ההישרדות מצריבה כזאת הם 50% בלבד, ולכן מאוד חשוב לנו ליידע את הישראלים הרבים שמגיעים לתאילנד, כי פשוט אף אחד לא מודע לזה. לאמבולנס לקח יותר מחצי שעה להגיע אלינו, ובמקרה כזה חשוב לדעת שהזמן הוא מאוד קריטי. הרגשנו חסרי אונים, ובעיקר חוסר ידיעה ממה אנו סובלים. ולכן, אני משוכנעת שאם הייתה יותר מודעות לכך, אפילו התיירים שעל החוף (ובמיוחד הישראלים הרבים ששהו שם), היו מנסים לזרז את הפינוי שלנו. כשסוף-סוף הגיע האמבולנס התחלנו להבין את חומרת המצב, כאשר פינו אותנו עם סירנה ובמהירות בה נסע האמבולנס. אני מניחה שהמקרה הזה ילווה אותנו עוד זמן רב".

 

שניהם הובהלו לבית חולים בקוסמוי שם אושפזו כיממה ולאחר מכן שוחררו. הם נדרשו להגיע לבית החולים בבנגקוק מיד לאחר שנחתו. היום הם יטוסו חזרה לארץ ויעברו גם בדיקות בארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים