שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שגרירת ארה"ב באו"ם: זכות השיבה - לא על הפרק

  "אם צועקים אצלן 'מוות לאמריקה', למה שנביא להן דולר אחד?": ניקי היילי דורשת מאונר"א לחשב מחדש את מספר הפליטים הפלסטינים ומדברת על ההטיה נגד ישראל באו"ם. "עכשיו מפחדים לומר משהו שלילי, הם לא רוצים שאצעק עליהם"

   

  ניקי היילי מדברת על ההטיה נגד ישראל

  ניקי היילי מדברת על ההטיה נגד ישראל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי מאשרת כי לפי האמריקנים מספר הפליטים הפלסטינים נמוך בהרבה מזה שמציגה אונר"א, קובעת כי זכות השיבה לא עומדת על הפרק ומבהירה כי תמשיך לעמוד לצד ישראל. "ידעתי שהייתה הטיה נגד ישראל, אבל לא חשבתי על זה הרבה עד הדיון הראשון שנכחתי בו", אמרה היילי בשיחה במכון המחקר FDD (הקרן להגנת הדמוקרטיות) בוושינגטון.

   

  היא אישרה כי האמריקנים סבורים שמספר הפליטים הפלסטינים נמוך בהרבה מזה שמציגה אונר"א: "אנחנו נתרום לארגון אם אונר"א תבצע רפורמה ותשנה את מספר הפליטים למספר המדויק. אז נבדוק שוב אם לבצע שותפות איתם". ארצות הברית הפחיתה את הסיוע לאונר"א ל-60 מיליון דולר, במקום 350 מיליון דולר.

  ניקי היילי שגרירת ארצות הברית באו
  ניקי היילי באו"ם(צילום: AP)
   

  היילי סיפרה כי בפגישה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ "הבאתי לו ספר. הראיתי לו כל מדינה והכסף שנתנו לה, ואז הראיתי לו את דפוס ההצבעות. זה לא שאנחנו צריכים להסתכל רק על ההצבעות באו"ם. אבל אנחנו צריכים לבדוק אם המדינות שאנחנו נותנים להן כסף - האם הן מאמינות במה שאנחנו מאמינים, האם הן רוצות להיות השותפות שלנו ולעבוד איתנו. אם הן צועקות 'מוות לאמריקה", למה לתת להן פני אחד?".

   

  השגרירה האמריקנית נשאלה אם זכות השיבה לא עומדת על הפרק, וענתה: "אני מסכימה עם זה, ואני חושבת שצריך להסתכל על זה במונחים של מה שקורא לפליטים בסוריה, בוונצואלה. אז ברור שאני חושבת שצריך לבחון את זכות השיבה". לדבריה, "כשאני רואה כיצד כל המדינות הללו התייחסו באופן מעליב לישראל, לא הייתי לי ברירה לומר שזה פשוט שגוי. אנחנו לא הולכים להסכים עם ההטיה האנטי-ישראלית".

   

  היילי המשילה זאת "לילד בבית ספר שילד אחר מתנהג כלפיו בבריונות, ואז כולם מתנהגים כלפיו בבריונות רק בגלל שכך מרגישים חזקים יותר. צריכים להיות דיונים על המזרח התיכון, לא על ישראל. עכשיו הם מפחדים לומר משהו שלילי על ישראל, הם לא רוצים שאני אצעק עליהם", סיימה וצחקה.

   

  ביוני השנה הודיעה ארצות הברית כי היא תטיל וטו על הצעת כווית למועצת הביטחון של האו"ם לנקוט צעדים מעשיים כדי להגן על הפלסטינים מול ישראל. השגרירה האמריקנית לאו"ם הילי תקפה אז את ההצעה וכינתה אותה "פשיטת רגל מוסרית".

   

  שלושה חודשים לפני כן התייחסה היילי לסוגיית ירושלים ואמרה בוועידת איפא"ק (השדולה הפרו-ישראלית בקונגרס האמריקני) כי ירושלים הייתה ותמיד תהיה בירת ישראל. זו עובדה. בירה היא לא משהו שנוצר על ידי מיקום של שגרירות כזו או אחרת או על ידי החלטה אמריקנית. ארה"ב לא הפכה את ירושלים לבירת ישראל".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים