שתף קטע נבחר

נתניהו בכור בדימונה: "מי שמאיים עלינו בכליה - מעמיד את עצמו בסכנה דומה"

ראש הממשלה אמר בטקס חנוכת הקריה למחקר גרעיני בדימונה ע"ש הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל, כי "מי שמנסה לפגוע בנו - נפגע בו". הוא התייחס להסכם בין איראן לסוריה: "לא נרפה מהיעד של מניעת ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה ושום הסכם לא ירתיע אותנו"

 

בנימין נתניהו בכור בדימונה (צילום - קובי גדעון / לע
נתניהו. "מי שמאיים עלינו בכליה - מעמיד את עצמו בסכנה דומה"(צילום - קובי גדעון / לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (יום ד') כי "אויבינו יודעים היטב מה ישראל מסוגלת לעשות, הם מכירים את המדיניות שלנו. מי שמנסה לפגוע בנו - אנו פוגעים בו". עוד הוסיף: "מי שמאיים עלינו בכליה - מעמיד את עצמו בסכנה דומה".

 

נתניהו אמר את הדברים בטקס קריאת הקריה למחקר גרעיני בדימונה על שם הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל. לאחר מכן המשיך ראש הממשלה לכנס של תנועת הליכוד בדימונה. 

 

בקרייה למחקר גרעיני התייחס נתניהו להסכם בין איראן לסוריה ואמר: "צה"ל יוסיף לפעול במלוא הנחישות ובמלוא העוצמה נגד ניסיונותיה של איראן להציב כוחות ומערכות נשק מתקדמות בסוריה, ושום הסכם בין סוריה ואיראן לא ירתיע אותנו, וגם שום איום לא ירתיע אותנו. אנו פועלים למנוע את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה. לא נרפה מיעד זה, כשם שלא הרפינו מן המאמץ להביא לביטולו של הסכם הגרעין הרע עם איראן, יעד שנתפס כבלתי אפשרי כשהצבתי אותו לראשונה על סדר היום הבינלאומי לפני כמה שנים.

בנימין נתניהו בכור בדימונה (צילום - קובי גדעון / לע
נתניהו ורעייתו בטקס קריאת הקמ"ג על שם הנשיא לשעבר פרס(צילום - קובי גדעון / לע"מ)

"במישור המדיני, אנחנו נמשיך להפעיל לחצים נגד המשטר המסוכן והקיצוני באיראן. רק אתמול ראינו את פירות הלחץ הזה בדבריו של נשיא איראן, שאמר שרבים בעם האיראני איבדו אמון בעתידה ובעוצמתה של איראן בגלל הסנקציות הכלכליות המתחדשות", הוסיף.

 

ראש הממשלה התייחס גם ליחסים המתהדקים עם מדינות ערב המתונות: "התהליך של נורמליזציה של מדינות מרכזיות בעולם הערבי עם מדינת ישראל החזקה מתרחש לנגד עינינו במימדים שאי אפשר היה לדמיין אותם לפני שנים אחדות. תהליך שטומן בחובו תקווה, בסופו של דבר, להשלמת מעגל השלום. אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שנשארו אויבים רבים, במרחב הזה ומעבר לו".

 

"פעם ראשונה בעבודה של אבא"

נתניהו אמר עוד כי "במזרח התיכון, ובחלקים רבים של העולם, יש אמת פשוטה: אין מקום לחלשים. החלשים קורסים, נטבחים, נמחקים מן ההיסטוריה, והחזקים, לטוב או לרע, הם אלה ששורדים. את החזקים מכבדים, עם החזקים כורתים בריתות, ובסופו של דבר עם החזקים עושים שלום.

 

"אויבינו אבל יודעים היטב מה ישראל מסוגלת לעשות, הם מכירים את המדיניות שלנו. מי שמנסה לפגוע בנו - אנו פוגעים בו. אינני מפריח סיסמאות באוויר, אני מתאר מדיניות עקבית, ברורה ונחושה. זו המדיניות שלנו. היא מגובה בהיערכות מתאימה, בהצטיידות, במוכנות, ובשעת הצורך בפקודות מתאימות", הוסיף נתניהו.

 

בטקס הוסר הלוט מקיר הכניסה לקרייה למחקר גרעיני, שתיקרא כעת על שמו של הנשיא התשיעי, ראש הממשלה ושר הביטחון, שמעון פרס ז"ל. "פועלו של שמעון הוא רב שנים ורב זכויות, הוא מקיף גם את המקום המיוחד הזה", אמר נתניהו.

 

 

בתו של פרס, צביה ולדן, אמרה בטקס: "ביום שישי הקרוב נציין שנתיים למותו של אבינו והנה המקום הזה הולך להיקרא על שמו. הכור הזה מבוסס בראש ובראשונה על ידע, על חדשנות, על חשיבה נועזת ועל דבקות במטרה. עבור אבינו הוא היה כמו ילד יקר. אין שם ראוי יותר למקום הזה מאשר שייקרא על שמו של שמעון פרס. ברוחו הוא הצליח להציע לנו חלופה לחייל ולכוח".

 

היא סיפרה: "כשהייתי ילדה הכור היה המתחרה המרכזי שלי על הזמן של אבא שלי. ביקשתי מאבא כילדה שייקח אותי איתו לעבודה שלו, אבל לצערי הוא לא היה יכול. והנה היום, בפעם הראשונה, אני בעבודה של אבא כאן בדימונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום - קובי גדעון / לע"מ
נתניהו בדימונה
צילום - קובי גדעון / לע"מ
מומלצים