שתף קטע נבחר

חשש בבנקים: דנקנר יפנה לפשיטת רגל

איש העסקים, שבית המשפט העליון החמיר היום את עונשו למאסר של שלוש שנים, חייב כחצי מיליארד שקל לשישה בנקים. עד כה השיב דנקנר 74 מיליון שקל, בעיקר בסיוע אביו יצחק דנקנר ובני משפחה אחרים, וכן על ידי מכירת ביתו בהרצליה פיתוח

נוחי דנקנר חייב ללא פחות משישה בנקים קצת יותר מחצי מיליארד שקל. מה משמעות גזר הדין שקיבל ליכולת שלו לפרוע את הסכום? במערכת הבנקאית כבר הפרישו את כל החוב של דנקנר כלפיהם כחוב אבוד, וכעת מסתמכים על סיכויי ההחזר (ריקברי) שלו. החוב הגבוה ביותר הוא לבנק הפועלים (147 מיליון שקל), אחריו לאומי (136 מיליון שקל) ואחריהם דיסקונט (99 מיליון שקל).

 

הוחמר העונש: נוחי דנקנר - לשלוש שנים בכלא

 

מחוץ לביתו של דנקנר (צילום: אוראל כהן)
נוחי דנקנר, מחוץ לביתו הבוקר(צילום: אוראל כהן)
 

לפי ההסדר עליו סיכמו הבנקים עם דנקנר, הוא אמור להחזיר להם 180 מיליון שקל במספר פעימות, בתוך תקופה של שמונה שנים ממועד החתימה (יוני 2016), ולהעביר להם 60% מהכנסותיו עד להחזר חוב מלא או עד לסוף חייו. עד כה השיב דנקנר 74 מיליון שקל, בעיקר בסיוע אביו יצחק דנקנר ובני משפחה אחרים, וכן על ידי מכירת ביתו בהרצליה פיתוח ב־43 מיליון שקל. רוב הסכום הנותר מתוך 180 מיליון שקל, אמור להגיע גם כן מאביו של דנקנר.

  

אלא שבמערכת הבנקאית תוהים כבר תקופה מדוע דנקנר לא נכנס להליך של פשיטת רגל באופן שימחק לחלוטין את החוב שלו כלפיהם. דנקנר מצידו קיווה עד כה לשקם את חייו, לשוב לפעילות עסקית ולשלם את הסכום עד תום. אולם פסק הדין החמור שקיבל, שהאריך בשנה את שהותו בכלא בניגוד לתחזיותיו לקבל זיכוי, עלול לטרוף את הקלפים.

 

 

 

כעת עורכי דין ומקורבים עשויים ללחוץ עליו להיכנס להליך של פשיטת רגל ולהסיר ממנו את עול התשלום לבנקים. במצב כזה יהיה לו קשה לחזור לפעילות עסקית לאחר שייצא מהכלא, וזאת גם אם שמים בצד את האפקט האישי הבעייתי שבהכרזה כזו. התפתחויות אלה, והעובדה שהוא לא יוכל לעבוד בשנים הקרובות, הן גורמים שעשויים ללחוץ אותו לכיוון הזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמי שומן
נוחי דנקנר
צילום: עמי שומן
מומלצים