שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביום הראשון ללימודים: שביתה חלקית בתחבורה הציבורית בכמה ערים
  נהגי "סופרבוס" ו"אגד תעבורה" מוחים על כך שמתעלמים, לטענתם, מסיכום לתוספת שכר. בין היתר תושבת התחבורה הציבורית בנתניה, בעפולה, בטבריה ובחלק מהקווים בירושלים

  אוטובוסים של אגד תעבורה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  אוטובוסים של אגד תעבורה(צילום: עידו ארז)

   

  נהגי אוטובוסים מתכוונים להשבית את התחבורה הציבורית בחברות "סופרבוס" ו"אגד תעבורה" ביום ראשון עם פתיחת שנת הלימודים בנתניה, עפולה, בית שמש, טבריה, בית שאן, מגדל העמק, גוש עציון ובחלק מהקווים הפנימיים בירושלים.

   

  הנהגים מאיגוד נהגי התחבורה בכוח לעובדים מסרו כי השביתה תתקיים בין 4:00 לפנות בוקר ל-16:00 אחר הצהריים. הם מוחים על הפרת הסכם מצד שתי החברות שלפיו יעלה שכר הנהגים ל-43 שקלים החל מחודש אוגוסט. לדבריהם, עתה מתברר כי משרד האוצר נמנע מהעברת תוספת התקציב הנדרש, בניגוד לסיכום המוקדם.

   

  יו"ר ועד העובדים בסופרבוס, הארון שובש, אמר כי "המדינה אומרת היום חד-משמעית שעובדי התחבורה הציבורית בחברות הפרטיות שווים פחות מנהגי אגד. לפני כחודשיים הסכימה המדינה לממן תוספת שכר ל-43 שקלים לשעה לנהגי אגד בלבד. זו התעלמות מוחלטת מכך שיותר ממחצית מנהגי האוטובוס בישראלים מועסקים בחברות פרטיות. נלחמנו על השוואת התנאים הזו ועתה שבה המדינה ומתנערת מאיתנו. הסרבנות הזאת לא ברורה - כבר עכשיו חסרים 3,500 נהגים בענף. הענף בקריסה. איזו תקווה נותנת המדינה לנהגים? מי יבוא לעבוד בתנאים האלה? זו פגיעה ישירה בנוסעים בתחבורה הציבורית בפריפריה. בריחת הנהגים שכבר קיימת יוצרת עומסים בלתי נסבלים".

   

  יו"ר ועד עובדי אגד תעבורה, ראיד משעל, אמר: "אנחנו עובדי הקבלן של התחבורה הציבורית. נהג בחברה הפרטית חי ממכרז למכרז. כשמסתיים מכרז, אין שום ביטחון שהזוכה במכרז ימשיך להעסיק את הנהגים. אין גם שום משמעות לוותק שצבר הנהג. נהג עם ותק של 20 שנה ונהג עם ותק של שנה הם שווי ערך. איזה אופק יש לנהגי האוטובוס? הדרישות שלנו הם הלחם והחמאה של העבודה הזו'".

   

  מאיה פרץ, ראש ענף נהגי התחבורה בכוח לעובדים, סיכמה: "מדברים על חשיבותה של התחבורה הציבורית ובה בעת מתעקשת המדינה לדרוך על נהגי האוטובוס. אנחנו נאבקים על ביטחונם של הנהגים - מדי שבוע חשופים הנהגים לאלימות והמדינה מתעלמת, נאבקים על השחיקה העצומה - המחסור בנהגים יוצר עומסים קשים על הנהגים וכאמור גם על השוואת תנאים - אין כל סיבה שנהג אוטובוס בעפולה ירוויח פחות מנהג בתל אביב".

   

  מאגד תעבורה נמסר בתגובה: "לנוכח איום ההשבתה, הוגשה בקשה לבית הדין להוצאת צו מניעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים