שתף קטע נבחר

כל הנשמה: אומרים סליחות ביחד

התחלנו במופע הסליחות "מילים מהן נולדת תפילה" של אנסמבל ניגון ירושלמי עם ביני לנדאו - וסיימנו ב"סליחות מוזיקליות" בנוסח קרליבך, עם חזקי סופר והשיליצים. כך זה היה נראה בערב הסליחות הגדול שבו כל עדות ישראל אומרות, לראשונה לשנה זו, סליחות ביחד

 

מאות-אלפי יהודים בארץ ובעולם, בני קהילות אשכנז, החלו אמש (מוצאי השבת) באמירת "סליחות" - אחד הביטויים המובהקים לתשובה הנעשית, על פי המסורת, לקראת ראש השנה. בכך הצטרפו אל בני עדות המזרח, הנוהגים כן כבר מראש חודש אלול (לפני כשלושה שבועות), ולמעשה נכנסים אל הישורת האחרונה שלפני "יום הדין".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

אמש (מוצאי השבת) העברנו בשידור חי, מ"היכל שלמה" בירושלים, את ערב הסליחות הגדול: מופע סליחות "מילים מהן נולדת תפילה" של אנסמבל ניגון ירושלמי שאירחו את ביני לנדאו, במסע מוזיקלי את מילות התפילה דרך תהילים, שירת הבקשות, פיוטים וסליחות - בחסות המכללה האקדמית הרצוג ועיריית ירושלים. 

 

חזקי סופר ()
חזקי סופר

 

מיד לאחריהן - "סליחות מוזיקליות" בסגנון ונוסח "הרבי המרקד" שלמה קרליבך, ובליווי כלי נגינה, בהנחייתו של בעל התפילה והניגון, חזקי סופר - אירוע שהחל בהתוועדות ניגונים, ובליווי השליצים. ואם פספסתם - תיעדנו לכם את הרגעים המרגשים. אתם מוזמנים להתחבר כאן ועכשיו.

 

 

אנסמבל "ניגון ירושלמי" (צילום: חי אפיק) (צילום: חי אפיק)
אנסמבל "ניגון ירושלמי"(צילום: חי אפיק)

 

 

 

 

 

 


פורסם לראשונה 30/08/2018 17:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים