שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניו יורק: עימות בחירות מכוער וריב על המזגן
  עימות סוער בניו יורק בין המושל אנדרו קומו לסינתיה ניקסון, כוכבת "סקס והעיר הגדולה", בפריימריז הדמוקרטיים. קומו אמר שניקסון נאיבית וחסרת ניסיון, היא השיבה שהמושל מושחת שלא בולם את טראמפ. לקראת הדיון דרשה שהמזגן לא יקפיא את החדר: "סביבת העבודה סקסיסטית"
  סינתיה ניקסון, שעד לאחרונה הייתה שחקנית, התעמתה אמש עם מושל ניו יורק אנדרו קומו, לקראת הפריימריז הדמוקרטיים ב-13 בספטמבר. השניים החליפו מהלומות בעימות הטלוויזיוני היחיד ביניהם. קומו רוצה להיבחר לכהונה שלישית בתפקיד המושל. ניקסון, שכרגע משתרכת מאחוריו בסקרים, דוגלת בפרוגרסיביות ואומרת שהוא "דמוקרט מושחת".

   

  ניקסון וקומו התייחסו לשיפור התשתיות בניו יורק, המאבק בעוני, הגנה על זכויות נשים ויותר מכל להתנגדות שלהם לדונלד טראמפ. הם התווכחו מי מהם הוא מתנגד חריף יותר של הנשיא. קומו, שמציג את טראמפ בתור "האיום הגדול אי פעם" על תושבי ניו יורק, הכריז: "אף אחד לא עמד מול טראמפ כמוני". ניקסון עקצה אותו: "אתה עמדת טוב מולו כמו שהוא עמד טוב מול פוטין. אנחנו צריכים להתנגד לדונלד טראמפ לא רק עם רטוריקה אלא עם מדיניות".

  סינתיה ניקסון ו אנדרו קומו מושל ניו יורק עימות לקראת הפריימריז הדמוקרטיים ארה
  סינתיה ניקסון בעימות בניו יורק(צילום: רויטרס)

  סינתיה ניקסון ו אנדרו קומו מושל ניו יורק עימות לקראת הפריימריז הדמוקרטיים ארה
  "אל תקטעי אותי". "אז אל תשקר"(צילום: AFP)

  למרות הציפייה של חלק מהדמוקרטים קומו הבטיח שלא ירוץ לבחירות לנשיאות ב-2020. ניקסון הציגה את החזון שלה לניו יורק, וקומו אמר שהיא חסרת ניסיון ושהגישה שלה לפוליטיקה בניו יורק נאיבית. היא קטעה אותו כמה פעמים במהלך הדיון והוציאה אותו משלוותו. "את יכולה להפסיק להפריע?", אמר לה באחת ההזדמנויות. "אתה יכול להפסיק לשקר?", הטיחה לעברו. "כן", אמר קומו, שהיסס לרגע ואז הוסיף: "ברגע שאת תפסיקי".

   

  ההופעה באוניברסיטת הופסטרה בניו יורק הייתה ההזדמנות הטובה ביותר של ניקסון, שמוכרת לאמריקנים בעיקר מהופעתה בסדרה "סקס והעיר הגדולה", לשכנע את הבוחרים שיש לה סיכוי להדיח את קומו. כרגע בשלושה סקרים הוא מוביל עליה ביותר מ-30 אחוזים.

   

   

  סינתיה ניקסון ו אנדרו קומו מושל ניו יורק עימות לקראת הפריימריז הדמוקרטיים ארה
  המושל קומו(צילום: AP)
    

  בחירות 2018 - המבחן של טראמפ ()

  לקראת השידור דרש הצוות של ניקסון מהערוץ ששידר את העימות, WCBS-TV, שהטמפרטורה באולם האוניברסיטה לא תהיה נמוכה מדי. רבקה כץ, אסטרטגית בצוות של ניקסון, ביקשה שהטמפרטורה של המזגן לא תהיה מתחת ל-24 מעלות צלזיוס. קומו נוהג לבקש מאנשיו "להקפיא" את המקומות שבהם הוא מופיע ומתראיין. לפי הצוות של ניקסון בכל הנוגע לטמפרטורת החדר, סביבת העבודה בארה"ב "סקסיסטית באופן ידוע לשמצה".

   

  צוות הקמפיין רצה שניקסון תרגיש בנוח בזמן העימות. בארה"ב היו כאלה שזלזלו בבקשה, אך לפי חוקרים הבקשה מוצדקת מכיוון שנשים רגישות יותר לקור. מחקר מ-2015 גילה שנשים מעדיפות שהטמפרטורה בחדר תהיה גבוהה בשלוש מעלות מהטמפרטורה שרוצים הגברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים