שתף קטע נבחר

בכירים ב"שוברים שתיקה" עוכבו בדרום הר חברון: "פרס למתנחלים"

מנכ"ל הארגון ושני פעילים נוספים עוכבו לחקירה על ידי כוח מג"ב לאחר שביקשו לסייר באזור ההתנחלות מצפה יאיר, שנסגר על ידי צה"ל בצו מיוחד. הם שוחררו מתחנת משטרת חברון כעבור זמן קצר וצפויים למסור עדות בהמשך. "הוכחה מצערת לכך שהצבא בשטחים הפך למשרתם של מתנחלים"

 

 

כוח מג"ב עיכב היום (יום ו') לחקירה את מנכ"ל "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו, יחד עם שני פעילים נוספים, לאחר שהם ביקשו לסייר באזור ההתנחלות מצפה יאיר שבדרום הר חברון. השלושה שוחררו כעבור זמן קצר מתחנת משטרת חברון וצפויים למסור עדות בהמשך השבוע.

אבנר גבריהו (צילום:
"הפרת הוראה חוקית". אבנר גבריהו מעוכב לחקירה(צילום: "שוברים שתיקה")

מוקדם יותר הגיע אוטובוס של "שוברים שתיקה" במטרה לקיים סיור באזור במחאה על תקיפתם ופציעתם של ארבעה פעילים מארגון השמאל "תעאיוש", שהגיעו להתנחלות בשבת האחרונה. האוטובוס נתקל בכוח צה"ל שסגר את השטח בצו מיוחד. במקום החל עימות בין אנשי הארגון לאנשי צבא ומג"ב, ובסופו עוכבו השלושה לחקירה. על פי משטרת מחוז ש"י, השלושה עוכבו בעקבות הפרת הוראה חוקית. מלבד גבריהו, עוכבו גם אחראי התקשורת של הארגון, אחיה שץ, והפעיל מיכאל ספרד.

 

מארגון "שוברים שתיקה" נמסר כי "מעצרם של מנכ"ל הארגון ומנהל מחלקת התקשורת ועיכובו של עו"ד מיכאל ספרד במהלך סיור לימודי בדרום הר חברון צריך להדאיג כל אזרחית ואזרח בישראל שהדמוקרטיה וחופש הביטוי והמחאה יקרים ללבם. מח"ט חברון במעצרים הללו - דווקא במהלך סיור היכרות וסולידריות כנגד המתקפה האלימה של מתנחלים את פעילי תעאיוש בשבוע שעבר - העניקו פרס ותמריץ לבריונות המתנחלים. זוהי עוד הוכחה מצערת לכך שהצבא בשטחים הפך למשרתם של מתנחלים, ושהם המפקדים האמיתיים בשטח".

אבנר גבריהו (צילום:
מנכ"ל "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו, מעוכב על ידי כוח מג"ב(צילום: "שוברים שתיקה")

אבנר גבריהו (צילום:
(צילום: "שוברים שתיקה")
 

 

 

המנכ"ל גבריהו אמר לאחר שחרורו ממשטרת חברון כי "ניסו למנוע בעדנו לסייר בדיוק באותו אזור שבו בשבוע שעבר הותקפו באלימות פעילים של תעאיוש. אנחנו לא מתכוונים לוותר, ואנחנו נחזור לסייר בדרום הר חברון בקרוב. ולעומת מח"ט חברון שנכנע לאלימות מתנחלים, אנחנו לא מוכנים לקבל את זה".

 

שץ הוסיף כי "המשטרה והצבא חסמו אותנו ועשו מעצרים בלי שום סיבה נראית לעין, סתם ככה. אנחנו לא נשתוק על זה. אנחנו לא נפסיק את הסיורים שלנו, נחזור ונספר כל הזמן מה עשינו בשטחים כי זו החובה שלנו כחיילים שהיו שם".

 

חבר הכנסת מוסי רז (מרצ), שהשתתף גם בסיור, אמר כי "באנו היום להתנחלות הפרא האלימה מצפה יאיר כדי למחות על התנהגות המתנחלים ועל ההתנהגות הרופסת של הצבא והמשטרה, מולם וראינו איך הצבא והמשטרה מקבלים מהם הוראות במעצרי שווא של מנכל ארגון 'שוברים שתיקה', של מנהל מחלקת התקשורת, של היועץ המשפטי. פשוט מביש לראות את מה שקרה כאן היום. כבוד לפעילי זכויות אדם שמגיעים לפה כל שבת, מחזקים אותם, בסוף נסיים את הכיבוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: "שוברים שתיקה"
מנכ"ל שוברים שתיקה" מעוכב
צילום: "שוברים שתיקה"
מומלצים