שתף קטע נבחר

קצין צה"ל נשלח לריתוק: "חנק חיילת"

מפקד בבסיס "שבטה" של חיל התותחנים נשלח ל-21 ימי ריתוק לאחר שחיילת טענה כי חנק אותה. בתום תחקיר הוחלט על העמדתו לדין משמעתי - אך החיילת וכמה מחברותיה הודחו מתפקידן. בצה"ל טענו כי אין קשר בין המקרים: "הקצין התנצל ונשפט, הנהלים חודדו"

קצין בדרגת סגן, המשרת בבסיס ההכשרה "שבטה" של חיל התותחנים, הועמד לדין משמעתי ונשלח ל-21 ימי ריתוק לאחר שתקף לכאורה חיילת ששירתה תחתיו.

 

אילוסטרציה (צילום: ריאן) (צילום: ריאן)
אילוסטרציה(צילום: ריאן)

האירוע התרחש לפני כשבועיים. בעקבות פניית ynet לצה"ל בנושא, בוצע תחקיר בידי הקצינים הבכירים בבסיס שבסיומו הוחלט להעמיד לדין את הקצין – שמשמש כמפקד מחלקה באחת הפלוגות. הקצין טען להגנתו כי לא היה מדובר בחניקה, אלא במגע פיזי מתחום פקודת "השילוב הראוי" – האוסרת על מגע פיזי בין חיילים לחיילות.

 

בינתיים, אותה חיילת, שמשרתת גם היא כמפקדת בבסיס, הודחה יחד עם כמה מפקדות נוספות מהפלוגה מתפקידה. בצה"ל טוענים באופן רשמי כי בין האירועים אין קשר, אך על-פי עדויות שהגיעו לידי ynet מצטיירת תמונה בעייתית, בלשון המעטה, כשאותו קצין נהג באלימות מילולית לכאורה ואף שיגר הערות בעלות אופי מיני כלפי חיילות בפלוגה כמה פעמים בשבועות האחרונים.

 

לפי הידוע, הקצין הכחיש את הטענות הללו בתחקיר ומפקדיו אימצו את גרסתו. זו הסיבה, ככל הנראה, שסגל הפיקוד בבסיס הסתפק בדין משמעתי פנים-יחידתי מבלי לערב את המשטרה הצבאית או לפתוח בחקירה.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע חמור וטופל על ידי המפקדים, הקצין התנצל ונשפט על ידי מפקד האגד ל-21 ימי ריתוק. נדגיש כי אין קשר בין האירוע לסיום תפקידן של המפקדות. הנהלים בנושא חודדו על מנת להמשיך ולשמור על פקודת השירות המשותף והאווירה המכבדת בבסיס לכלל המשרתים והמשרתות בו.

כל הפרה על פקודות אלו נלקחת בחומרה רבה ומצופה מכל מפקד וחייל לעמוד בהן".

 

בתוך כך, בשבוע שעבר נחשף ב- ynet כי במקרה אחר שכלל אלימות מילולית ואיומים מצד רס"ר ביחידת שלדג כלפי פקוּדו, העדיפו בחיל להסתפק בעונש משמעתי קל בדמות נזיפה – מבלי לערב את המשטרה הצבאית החוקרת.

 


פורסם לראשונה 01/09/2018 23:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים