שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  17 שנה בכלא בגלל שודד שנראה כמוך
  הדמיון המדהים של ריצ'רד ג'ונס לריקי איימוס הכניס אותו למאסר ממושך, על שוד אלים של אישה בקנזס. השודד האמיתי נתפס רק אחרי 17 שנה. ג'ונס שוחרר ותובע פיצויים של מיליון דולר

  גבר חף מפשע ששוחרר מהכלא בקנזס אחרי 17 שנה דורש פיצויים של מיליון דולר. הוא הורשע בשוגג על שוד בנסיבות מחמירות, כשאת הפשע ביצע גבר שדומה לו שתי טיפות מים.

   

  בשנת 1999 ניסה ריקי איימוס לשדוד תיק מאישה מחוץ לסניף של "וולמארט" בקנזס. היא התנגדה, נפלה ונחבלה בברכיה. איימוס לקח לה את הטלפון ונמלט. עדי ראייה סיפרו שלפושע יש צמות וחזות "היספנית או אפרו-אמריקנית".  

  גבר חף מפשע היה 17 שנה בכלא בגלל שוד של הכפיל ארה
  איימוס (השודד) וג'ונס

  הנהג של רכב המילוט אמר לשוטרים שהוא וחבריו רצו להשיג כסף לקנות סמים ואספו גבר שבקושי הכירו ששמו "ריק". השוטרים הראו לו מאות תמונות והוא הצביע על תמונתו של ג'ונס, שנעצר באפריל 2000.

   

  לג'ונס היה אליבי: הוא היה בבית של חברתו בזמן השוד. בכל זאת הוא זומן למסדר זיהוי. האישה שנשדדה באלימות אמרה שהוא היה התוקף. מכיוון שהיו לו הרשעות קודמות הוא נידון ל-19 שנות מאסר.

  גבר חף מפשע היה 17 שנה בכלא בגלל שוד של הכפיל ארה
   

  במשך השנים אמרו האסירים לג'ונס שהוא דומה להפליא לעבריין אחר. ג'ונס ערער על העונש כמה פעמים אבל שוחרר רק בשנה שעברה. השופט ביטל את הרשעתו אחרי שעורכי דין מ"פרויקט החפים מפשע" איתרו את "הכפיל" שלו. האישה שנשדדה ראתה תמונות של השניים וכבר לא הצליחה לומר מי מהם תקף אותה. איימוס לא יעמוד לדין מכיוון שחלה התיישנות.

   

  ג'ונס בן ה-42 הוא אב לשתיים, בנות 24 ו-19. ביום רביעי הגיש תביעה של פיצויים בסך 1.1 מיליון דולר ממדינת קנזס. בבקשה לבית המשפט נכתב שקשה לדמיין איך ג'ונס יצליח להתחיל את חייו מחדש ללא סיוע כספי. "הוא הפסיד כל כך הרבה שנים כשהיה מאחורי הסורגים. הוא יכול היה לרכוש חינוך, לפתח את כישוריו ולהתפתח במקצוע שהיה בוחר", נכתב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים