שתף קטע נבחר

מחאה: עובדי משרד החוץ הגישו לנתניהו גזר

העובדים מחו מול ראש הממשלה ושר החוץ: "נילחם בהקפאת התקציבים, עובדי שירות החוץ אינם 'גזר גמדי'. טועה מי שחושב שניתן להכניס אותנו לפריזר ולצפות שנשתוק בטמפרטורות של מינוס 30 מעלות!"

 

הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה ()
גזר מעובדי משרד החוץ
 

ראשי ועד עובדי משרד החוץ הפתיעו היום (ב') את ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו, ובמהלך טקס הרמת כוסית לרגל ראש השנה – הגישו לו גזר. זאת כאות מחאה על הפגיעה בתנאי שכרם ולאחר שיו"ר הוועד אלי יפרח אמר: "אנחנו, עובדי שירות החוץ, לא נהיה גזר גמדי".

 

נתניהו הרים גזר והגיב בחיוך, אך לא התייחס לטענותיהם. קודם לכן הציג נתניהו מצגת על התמיכה הבינלאומית הרחבה בישראל. מצגת כמעט זהה לזו הוא כבר הציג בכנס השגרירים באותו המקום לפני שמונה חודשים.

 

לאחר מכן נשא יפרח נאום חריף שבו מחה על הפגיעה בעובדים: "חתמנו על הסכמים שלא כובדו. עוד בטרם יבש עליהם הדיו הם הופרו. אנחנו נדרשים להמשיך באותה הדרך כאילו כלום לא קרה?". הוא סיפר כי הוועד הגיע להסכם על מודל שכר חו"ל שטרם נכנס לתוקף עד היום, "למרות שעברה כמעט שנה מיום החתימה עליו. תפקידים בחו"ל מקוצצים על ימין ועל שמאל. אנשים מוקפאים בדרגים שנה ושנתיים ואפילו עשור שלם ויותר. בני הזוג שלנו שמצטרפים לשליחויות ברחבי העולם נפגעים כלכלית ומקצועית בקריירות שלהם וכל זאת כי מישהו במשרד האוצר הלך לישון.

 

"כבוד ראש הממשלה ושר החוץ, נדע לצלצל בפעמון ונדע להיאבק על מה שצריך. אנחנו פונים אליך כאן ועכשיו, כי אתה הוא ראש הממשלה. אתה הוא שר החוץ שלנו. אתה יודע כי ללא האנשים הטובים והמוכשרים האלה, אין פעולות. ללא תקציבים, אין אירועים. אנו מבקשים שתתערב ותציל את המשרד הזה, תגן על העובדים מפני משרד האוצר ששם את משרד החוץ על הכוונת".

 

יפרח הוסיף: "בלית ברירה, בימים אלה, אנחנו מתארגנים ובוחנים את המשך צעדינו המקצועיים והארגוניים, בשיתוף ובגיבוי הסתדרות העובדים". בפנותו אל העובדים, מסר להם כי בחודש הנוכחי תתכנס ועדת הדרגים ותחלק שוב את "שאריות" תקני הדרגים לעובדים. "אנו זוכרים היטב את ההקפאה שחלה על הקידום

בשתי הוועדות האחרונות. נילחם בהקפאה הזו כפי שאנחנו יודעים להילחם! עובדי שירות החוץ אינם 'גזר גמדי'. טועה מי שחושב שניתן להכניס אותנו לפריזר ולצפות שנשתוק בטמפרטורות של מינוס 30 מעלות!"

 

בטקס השתתפו גם מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, שהגיעה עם בתה התינוקת נועה שנולדה הקיץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים