שתף קטע נבחר

חשד להתעללות: חטפה את ילדיה הקטנים ופעלה לחתנם

פרסום ראשון: אם המשתייכת לכת ה"שאלים" (נשות הטליבאן) חשודה בחטיפת ילדיה ובהזנחתם. מעצרה הוארך בשלושה ימים. השופטת מיקה בנקי האריכה בשלושה ימים את מעצרה: "חטפה את ילדיה, הזניחה אותם קשות ופעלה לחתן את חלקם"

ארכיון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ארכיון(צילום: אורן אהרוני)

 

חטפה את ילדיה, הזניחה אותם ופעלה לחתן אותם. אלו החשדות נגד אישה מכת ה"שאלים" (נשות הטאליבאן) שנעצרה על ידי משטרת ירושלים בחשד לחטיפת קטינים ממשמורת והזנחת קטין. בית משפט השלום בירושלים האריך בצהריים (יום ב') את מעצרה בשלושה ימים.

 

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי "החשודה הצטרפה לכת 'השאלים' והחלה ללבוש בגדים הרמטיים ולהקצין בעניינים שפוגעים בילדים ומזניחים אותם". עוד אמר נציג המשטרה, כי "עולה החשד כי חיתנה ילדה בת 15 ויש לה רצון לחתן ילד אחר - גם הוא בן 15 - וגם ילדה בת 13. אין אינדיקציה כי הילדים נמצאים במסגרות חינוכיות. יש לה ילדה בת 13 שאנו לא יודעים היכן היא נמצאת".

 

במהלך הדיון שאלה פרקליטתה של החשודה, לורה בר אלון מהסניגוריה הציבורית, את נציג המשטרה, כיצד מתבטאת הזנחת הילדים. האחרון השיב: "האם לא מטפלת בהם, הילדים מקבצים נדבות, לא אוכלים מסודר והרשימה עוד ארוכה". בנוסף, נאמר בדיון כי הילדים התגוררו עם משפחות אחרות באותה הדירה ורשויות הרווחה מעורבות.

 

בעניינה של החשודה קיים צו בית משפט לענייני משפחה האוסר על המשיבה להתקרב לילדיה ולהשיא את בתה. כמו כן הורה הצו כי כל ילדיה יעברו להתגורר עם אביהם בסיוע משפחתו.

 

כמו כן, נעצרה חשודה נוספת, אם לארבעה ילדים, שעל פי החשד היא גידלה אותם בתנאי הזנחה קשים, בין היתר גילחה את שערות ראשן של בנותיה.

 

עו"ד לורה בר אלון אמרה בדיון כי "לדבריה (החשודה) הילדים שלה לא נחטפו מפניה והיא לא ידעה על צו כלשהו שאוסר על החזקתם בידיה והיא לא יכלה להסתמך אך ורק על בעלה שיש להם חילוקי דעות באורח החיים. בנסיבות אלה ראתה כיצד הילדים מוצאים ממשמורת שלה ולכן לקחה את הילדים".

 

בהחלטה אמרה השופטת מיקה בנקי כי מחומרי החקירה עולה כי המשיבה חטפה את ילדיה הקטנים, הזניחה אותם בצורה קשה ופעלה לחתן את חלקם למרות היותם בני 13 ו-15. עם מעצרה נמצאו עימה 2 מתוך 8 ילדיה. עד עתה לא אותרה הבת". השופטת בנקי הוסיפה כי מסוכנות המשיבה נלמדת מהמיוחס לה והאריכה את מעצרה בשלושה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים