שתף קטע נבחר

עימות בין ח"כים בשדה התעופה: "לך לחברים האנטישמיים שלך"

ח"כים מהרשימה המשותפת, שהיו בדרכם לפגישה עם שרת החוץ של האיחוד האירופי בבלגיה, נפגשו עם ח"כ מוטי יוגב והחלו עימות מילולי. "זאת לא המדינה שלכם - כל הבוגדים החוצה", אמר יוגב. טיבי ענה לו: "תיקח את התרופות שלוש פעמים ביום"

חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, אחמד טיבי, יוסף ג'בארין וטלב אבו-עראר, הגיעו בצהריים (יום ב') לנתב"ג בדרכם לפגישה עם בכירים אירופים בבלגיה ובלוקסמבורג כחלק ממאבקם בחוק הלאום. בשדה התעופה הם נפגשו עם ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) ובין הח"כים החל עימות מילולי. צפו בחילופי הדברים:

 

 

חברי הרשימה, שחלקם המריאו כבר אתמול לבלגיה, ייפגשו מחר עם פדריקה מוגריני, שרת החוץ של האיחוד האירופי, כחלק מסדרת מפגשים שהם עורכים בזירה הבינלאומית במחאה נגד חוק הלאום. בהמשך השבוע הם ייפגשו גם עם גורמים בלוקסמבורג.

 

עם הגעתם לאולם מקבלי הפנים, בדרך לאולם הטיסות היוצאות, פגשו הח"כים הערבים את ח"כ יוגב שהיה במקרה במקום, בזמן שבא לקבל בני נוער שעלו לישראל.

המראת הח
טיבי ויוגב. "כל הבוגדים החוצה"(צילום: איתי בלומנטל)
המראת הח
"תיקח את התרופות שלוש פעמים ביום"(צילום: איתי בלומנטל)

"אנחנו מברכים אתכם שתעזבו את ישראל, זה מה שאתם מחפשים. ברוכים הבאים לכל העולים וברוכים העוזבים", אמר יוגס. "זאת לא המדינה שלכם, הארץ הזאת לעולם תהיה ארץ ישראל וכל הבוגדים החוצה".

 

יוגב המשיך בדבריו לטיבי: "גם רמאללה תהיה בישראל. לך לפריז, לך לבריטניה, לך לחברים שלך האנטישמיים, לך לכל מי שרוצה. מקומכם הוא באולם היוצאים". טיבי ענה ליוגב ואמר לו: "תקשיב לעצה של רופא - תיקח את התרופות שלוש פעמים ביום".

אחמד טיבי בנתב
טיבי בנתב"ג. "מה שמותר ללפיד, גלאון או ראש הממשלה - מותר גם לנו"(צילום: איתי בלומנטל)

על הנסיעה לבריסל, אמר טיבי בשיחה עם ynet: "אנחנו נוסעים לאירופה כדי להציג את המצב לאחר חקיקת חוק הלאום. חשוב שהעולם ידע מה דעתנו על החוק. מה שמותר ליאיר לפיד ולזהבה גלאון לעשות או לראש הממשלה, שנאם בקונגרס נגד עמדת הנשיא האמריקני, מותר גם לנו".

 

ח"כ ג'בארין אמר: "למדינת ישראל יש הסכמי שיתוף פעולה עם האיחוד האירופי ובהסכמים אלה המדינה מתחייבת לשמור על זכויות האדם וערכיה הדמוקרטיים גם ברמה הבינלאומית. אנחנו רואים בחוק הפרה מהותית של ההסמכים ולכן מבקשים מהאיחוד שילחץ על הממשלה לבטל את החוק".

 

"אנחנו מבקשים את מעורבות העולם ללחוץ על ישראל שתחזור בה מהחוק שמקפח את המגזר הערבי, שמדיר אותו ומנשל אותו מקרקעותיו", אמר ח"כ אבו-עראר. "ברגע שזאת מדינת היהודים היא נשארה בלי דמוקרטיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
ח"כ יוגב עם ח"כ טיבי
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים