שתף קטע נבחר

עוקץ אוּמן: מכרו 2,000 כרטיסי טיסה - וביטלו יום לפני

שלושה נעצרו בחשד להונאת ענק: מכרו לאלפי לקוחות כרטיסי טיסה לאוקראינה לראש השנה באמצעות חברת "אירופנים", ויום לפני הטיסה הודיעו שלא יוכלו לעמוד בעסקה. העצורים: שני בעלי החברה ותושב גבעתיים, שניסה להימלט מהארץ

 

 

 

 

חשד להונאת ענק: שלושה נעצרו בחשד שהונו אלפי לקוחות באמצעות מכירת כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה לקראת ראש השנה הקרוב. הם ביטלו את העסקאות יום לפני מועד הטיסה והיקף ההונאה נאמד במיליון דולר.

 

קניתם כרטיסים ב"אירופנים" לראש השנה? צרו קשר במייל האדום

 

חקירת המשטרה החלה בעקבות שתי תלונות שהגישו אזרחים, ולפיהן רכשו כרטיסים מחברת נסיעות בשם "אירופנים" בכ-635 דולר לכרטיס. יום לפני מועד הטיסה הודיעה החברה ללקוחותיה כי אין ביכולתה למלא את חלקה בעסקה, והכרטיסים בוטלו. מהחקירה עלה כי כ-2,000 איש נפגעו בתרמית, רובם דתיים וחרדים.

הונאה בחברת אירופנים  ()
מכירת כרטיסים לאומן

הונאה בחברת אירופנים  ()


הונאה בחברת אירופנים  ()
 

עם התקדמות החקירה, נעצרו ביום ראשון שני חשודים - בני 29 מביתר עילית ומבית שמש - בעלי חברת "אירופנים". הם הובאו לחקירה במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות. בחקירה עלה כי הם ערכו חוזה התקשרות עם אדם השוהה בחו"ל ומייצג חברת תעופה המפעילה טיסות בין ישראל לאוקראינה, והזמינו יותר מ-2,000 כרטיסי טיסה בשווי של 1.3 מיליון דולר.

 

עוד עלה כי החשודים קשרו קשר עם צעיר נוסף, בן 29 מגבעתיים. הוא נעצר בנתב"ג, על פי החשד בעת שניסה להימלט מהארץ. בחקירתו טען כי ביקש לממן ולסבסד חלק מעלות כרטיסי הטיסה, כך שאותם בעלי חברת "אירופנים" יעבירו לידיו את כספי מכירת הכרטיסים, ולאחר שיסבסד את העלות יעביר את הכסף לנציג חברת התעופה בחו"ל. על פי החשד, הכסף לא הועבר כלל לנציג חברת התעופה בחו"ל, והחשודים מעלו בכספים והשתמשו בהם על מנת לבצע הלבנת הון ולטובתם האישית.

 

יום לפני מועדי הטיסות בשבוע החולף הודיעו בעלי החברה לקוני הכרטיסים כי אין ביכולתם למלא את חלקם בעסקה וכי כרטיסי הטיסה מבוטלים. אמש, בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם של שני בעלי חברת "אירופנים" בשלושה ימים. היום יובא בפני בית המשפט החשוד השלישי, תושב גבעתיים. במשטרה קראו לציבור שרכש כרטיסי טיסה מחברה זו או נפגע מדפוס פעולה זהה להגיע לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה.

 

גם לפני שנתיים נחשפה מכירת כרטיסים מפוקפקת בתקופה שלפני החגים בהזמנת טיסות לאומן. באותה עת סיפרו לקוחות שכבר רכשו כרטיסי טיסה על חששות כבדים לפני הגיעם לשדה התעופה. על קבלות התשלום שסיפקה "אומן אייר" הופיעה חותמת עם מספר עמותה - אולם היא לא הייתה קיימת ברשם העמותות. גם סוג המטוס שצוין ברשימה, בואינג 747-200 המיושן, יצא כמעט לחלוטין משימוש וברשימות הבינלאומיות מתועדים כ-15 מטוסים בלבד מדגם זה שעדיין פעילים ברחבי העולם. שעות הטיסה של חלק מההמראות עוררו תהייה: חלק מהן צפויות היו להמריא בין השעות 01:40 ל-05:30, שעות בהן קיים עוצר טיסות בנתב"ג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים