שתף קטע נבחר

המוסד לביטוח לאומי יבטח את כל הספורטאים בארץ

פרסום ראשון: בעקבות שינוי הנהלים כל הספורטאים בישראל, גם בליגות הנמוכות, יהיו מכוסים והקבוצות יהיו פטורות מתשלום לחברות ביטוח פרטיות. שר העבודה והרווחה חיים כץ: "עכשיו הקבוצות יכולות להתמקד במגרש"

המוסד לביטוח לאומי שינה את הנהלים כך שמעתה כל הספורטאים, בכל ענף, גם בליגות הנמוכות, יהיו מכוסים, כך שקבוצותיהם יהיו פטורות מתשלום לחברות ביטוח פרטיות.

 


 

בימים האחרונים פנו קבוצות הכדורגל מהליגות הנמוכות לח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) ואיימו לא לפתוח את העונה אם ייאלצו לשאת על כתפיהן תשלומי ביטוחים פרטיים עבור שחקניהן, היות ואין באפשרותן לשאת בעול הכלכלי הכרוך בכך.

 

שינוי נהלים. המוסד לביטוח לאומי (צילום: גיל לרנר) (צילום: גיל לרנר)
שינוי נהלים. המוסד לביטוח לאומי(צילום: גיל לרנר)

עד היום, מעמד הספורטאים על פי חוק הביטוח הלאומי עשה הבחנה בין הספורטאים המקצוענים מהליגות הגבוהות אשר עיסוקם בספורט הוא על פי רוב משלח ידם העיקרי וזאת תמורת תשלום גמול כספי ממשי לבין "ספורטאים חובבים", בעיקר בליגות הבינוניות והנמוכות, שעל פי רוב זה אינו משלח ידם העיקרי ולכן הם אינם נחשבים כשכירים. כתוצאה מכך הקבוצות היו צריכות לבטח אותם בחברות ביטוח פרטיות, דבר שהיווה עומס כלכלי וכאמור, כמעט מנע את פתיחת העונה.

 

ל-ynet נודע כי ח"כ רזבוזוב פנה אל שר העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ, שהבהיר, באופן מיידי, כי מבוטח העוסק בפעילות ספורטיבית במסגרת אגודת הספורט, נחתם עמו הסכם העסקה בכתב מראש והוא מקבל שכר עבודה - ייחשב באופן מיידי כעובד שכיר לעניין חוק הביטוח הלאומי. על כן, בעלי הקבוצות יהיו פטורים מעתה מהחובה לרכוש ביטוחים פרטיים לשחקנים כיוון שהם יהיו מכוסים על ידי הביטוח הלאומי.

 

"רואה חשיבות גדולה בהפחתת העול הכלכלי". חיים כץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"רואה חשיבות גדולה בהפחתת העול הכלכלי". חיים כץ(צילום: מוטי קמחי)

 

שר העבודה והרווחה חיים כץ: "גם כשר העבודה והרווחה וגם כאוהד כדורגל ואזרח המדינה שרוצה לעודד את הספורט הישראלי, אני רואה חשיבות גדולה בהפחתת העול הכלכלי מקבוצות בינוניות ונמוכות בליגות השונות, בעקבות הסדרת הביטוח עבורן באמצעות הביטוח הלאומי. את הכסף שיתפנה מהצורך לממן ביטוחים פרטיים, ניתן יהיה להשקיע בשיפור תנאי השחקנים וכישוריהם ככדורגלנים. עכשיו הקבוצות יכולות להתמקד במגרש הכדורגל וליהנות מחדוות התחרות, אהדת הקהל וההגשמה העצמית".

 

ח"כ יואל רזבוזוב: "מרכזי הספורט והספורטאים פנו אלי בטענה לרדיפת בצע מצד חברות ביטוח מסוימות. במקום לפעול בהתאם לרצון הציבור ובהתאם לקביעת המחוקק ולהפחית את עלויות הביטוח, הם משיתים את ההפסד של הכסף שלקחנו להם והחזרנו אותו לציבור, על מאות ספורטאים שנותרו עדיין חייבים בביטוח. אני לא הייתי מוכן לתת לזה לקרות וגם אותם היה לי חשוב לפטור מחובת הביטוח המיותרת. כבר חסכנו עשרות מיליוני שקלים בכל שנה למאות אלפי ספורטאים, ולא הייתה לי כוונה לעצור בזה. לכן פניתי לשר חיים כץ שהבין את המצוקה ונרתם למהלך. אני אמשיך להילחם ביוקר המחיה ולמען הספורט בישראל".

 

"אמשיך להילחם ביוקר המחיה ולמען הספורט". רזבוזוב (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
"אמשיך להילחם ביוקר המחיה ולמען הספורט". רזבוזוב(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, מאיר שפיגלר, מסר כי ההנחיה תיושם באופן אוטומטי

דרך מחלקת הגבייה של המוסד. "הקבוצות בליגות הנמוכות מתפרסות מרמת הגולן ועד אילת, בשכונות ובערים ורחוק מאור הזרקורים. האחריות שלנו כביטוח לאומי היא לדאוג לכולם ולכל הפחות שהתנאים הסוציאליים בליגות הנמוכות יהיו כמו בליגות החזקות. המהלך הזה צודק ויחזק את הספורט הישראלי".

 

מנכ"ל מכבי ישראל, נאור גלילי: "אנחנו שבעי רצון מהמתווה שהושג, והועלה על ידנו לפתרון המשבר החמור, שהיה מונע את פתיחת משחקי ליגות הכדוריד והליגות הלא מקצועניות בכדורגל. בשם מכבי ישראל והקבוצות אנחנו רוצים להודות לח"כ יואל רזבוזוב, שהניע את המהלך ועשה עבודה מצוינת מול השר כץ ומול ביטוח לאומי. הוא היווה גורם משמעותי בפתרון הבעיה הביטוחית. אנו מאחלים שנת ספורט בריאה, מוצלחת ובטוחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
המוסד לביטוח לאומי
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים