שתף קטע נבחר

בלחץ חרדי: בוטלו עבודות בשבת בנמל אשדוד

סגן ראש העיר אשדוד מיהדות התורה טען במכתב לשר התחבורה כץ כי נמל אשדוד תכנן לקיים בשבת הקרובה עבודות תחזוקה. היום עודכן הבכיר בעירייה כי העבודות בוטלו. מתמודד למועצת העיר: "לשים סוף לכפייה החרדית"

 

נמל אשדוד (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
נמל אשדוד(צילום: אבי רוקח)

לא רק גשר: ברקע סערת ביטול העבודות להקמת גשר יהודית בתל אביב ביום המנוחה הקדוש, החליט נמל אשדוד לעצור עבודות תחזוקה שהיו אמורות להתקיים במקום בשבת הקרובה.

 

סגן ראש העיר אשדוד, הרב מרדכי ליברמן (יהדות התורה), פנה אתמול (יום ב') במכתב לשר התחבורה ישראל כץ ולמנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל, וביקש מהם לעצור את העבודות שתוכננו לשבת.

 

לפי מכתבו של ליברמן, בנמל תוכננו להתבצע בשבת עבודות ברציף מספר 23, ובכללן גם הגבהת עגורן 3232. ליברמן ביקש מכץ "להתערב בדחיפות לדחות את העבודה לששת ימי המעשה".

 

לבלומנטל כתב ליברמן: "נמל אשדוד מתגאה בשער הכלכלי המוביל של ישראל, אשר חרט על דגלו את ערכי המדינה היהודית ושומר על שבת כיום מנוחה כללי. בטוחני כי בימים אלו, שעם ישראל מעתיר לשנה טובה ומבורכת, בוודאי שמירת השבת שהיא מקור הברכה יכולה היא שתרחם, ובוודאי בשמירתה תביא סיוע אל מול נמלי הים המתחרים". 

 

בשיחה עם ynet ו"ידיעות אחרונות"' עדכן סגן ראש העיר ליברמן כי "כבר קיבלתי תשובה מנמל אשדוד שהעבודות לא יבוצעו בשבת. הנמל באשדוד הוא היחיד שלא עובד בשבתות וזה יימשך גם עכשיו".

 

עו"ד אלי נכט, שמתמודד בראש רשימת "עתיד אשדוד" בבחירות המוניצפליות בעיר, הביע תרעומת על הפנייה לשר התחבורה בעניין. "הכפייה החרדית אינה עוצרת בסיסמאות ולא בגשר יהודית ואפילו לא בעצירת עבודות תחזוקה של רכבת ישראל בשבת. הסחטנות לא יודעת שובע ועכשיו הם רוצים לפגוע בשער הכלכלי הראשי של ישראל, נמל אשדוד", אמר נכט.

 

הוא הוסיף: "חייבים לשים לזה סוף. כל יום שפוגעים בעבודת הנמל עולה למדינת ישראל מיליוני שקלים, האם המגזר החרדי הוא זה שיממן את זה? התשובה ברורה. אנו פונים לשר התחבורה בדרישה לא להיכנע לסחטנות זו".

 

מחברת נמל אשדוד נמסר: "החברה פועלת בשגרה שישה ימים בשבוע וכך תמשיך לפעול גם בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים