שתף קטע נבחר

לפיד לנתניהו: "אנצח אותך בבחירות ואקח ממך את ההגה"

יו"ר יש עתיד השתלח ברה"מ במהלך הכנס השנתי של פעילי מפלגתו: "מה בדיוק עשית עם המנדטים שלך חוץ מלהיכנע לכל סחטנות ולהפוך את לשכתך למקום מושחת?". לפיד הצהיר כי ממשלה בראשותו תבטל חוקים שהובילה ממשלת נתניהו: "בבחירות הבאות - הערכים נוהרים לקלפיות"

מועד לבחירות לכנסת עדיין אין, אבל נראה כי במערכת הפוליטית משנסים מותניים לקראת אפשרות שהן יוקדמו: יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תקף הערב (יום ג') בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הוא הודיע שיש לו יעד אחד. מה היעד שלו? לא הפערים החברתיים, לא יוקר המחיה, לא שלטון החוק. היעד שלו זה 40 מנדטים. לא יהיו לך 40 מנדטים מר נתניהו, גם לא 30, ואני עומד לנצח אותך בבחירות הקרובות ולקחת ממך את ההגה ואת הנהגת המדינה".

 

 

ח"כ לפיד אמר את הדברים במהלך הכנס השנתי של פעילי מפלגתו שנערך בגני התערוכה בתל אביב. בדברי הביקורת שלו על ראש הממשלה ציין לפיד עוד כי "נתניהו מאמין שהדבר היחיד שחשוב זה מנדטים - אני מאמין שהדבר היחיד שחשוב הוא מה אתה עושה עם המנדטים. איך אתה משתמש בהם לטובת הילדים שלנו. מר נתניהו, אתה ראש ממשלה כבר 10 שנים למען השם, מה בדיוק עשית עם המנדטים שלך חוץ מלהיכנע לכל סחטנות ולהפוך את לשכת ראש הממשלה למקום מושחת שבו כל אחד עושה קופה".

יאיר לפיד באירוע הרמת הכוסית (צילום: שאול גולן)
ח"כ לפיד, הערב(צילום: שאול גולן)

במהלך הנאום, שלו האזינו חברי הכנסת של המפלגה, ראשי המטות ומתמודדים ברשויות המקומיות מטעם ובשם יש עתיד, אמר לפיד עוד כי "אני יכול להיכנס מחר בבוקר ללשכת ראש הממשלה, ולהתחיל לעבוד. אנחנו ננהל את המדינה, ואנחנו ננהל אותה טוב יותר מהחבורה המושחתת והאינטרסנטית שמנהלת אותה היום. מדינת ישראל צריכה לשנות כיוון.

 

לפיד הוסיף בהשתלחות שלו כלפי הליכוד והעומד בראשה כי "יש לנו מדינה נהדרת, מופלאה, אבל הפוליטיקה הורסת אותה מבפנים. המנהיגות מתפרקת. פוליטיקאים שעסוקים רק בג'ובים לחברים שלהם צועקים על משפחות שכולות באמצע הכנסת ומעבירים אחד לשני כספים ב'דילים' מושחתים. בבחירות הבאות - הערכים נוהרים לקלפיות. הערכים נוהרים לקלפיות כי הציבור בישראל לא רוצה ראש ממשלה שבשביל מנדטים מוכן לסכסך ולהרוס את כל מה שטוב בנו.

 

"אנשי השנאה וההסתה אומרים לנו שיש תמיד רק שתי אפשרויות: או שאתה ימני או שאתה שמאלני, או שאתה פשיסט או שאתה בוגד, או שאתה חושב כמוני או שאתה האויב שלי. אני מסתכל עליכם ורואה הרבה מאוד אפשרויות. בפוליטיקה של בנימין נתניהו לעומת זאת, מנצחים בחירות רק בדרך אחת: לגרום לנו לשנוא אחד את השני. נתניהו מפורר את המשפחה הישראלית. בשביל להישאר על הכיסא אין דבר שהוא לא יעשה - תוקף את המשטרה, את בית המשפט, את מפקדי צה"ל, אותנו, את יש עתיד. לפחות אנחנו בחברה טובה. כל מה שטוב והגון וישר נמצא תחת מתקפה. הגיע הזמן שנצא להתקפת נגד".

ראש הממשלה נתניהו וח"כ לפיד (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ראש הממשלה נתניהו וח"כ לפיד(צילום: EPA)

לפיד פנה בדבריו גם לתומכי המפלגות הגדולות האחרות: "זה לא רק מאבק על המצב במדינה, זו מלחמה על הנשמה. אנחנו לא ניתן לפגוע במשפחה שלנו. אנחנו נרוץ בבחירות האלה מול הליכוד, אבל אנחנו לא שונאים ליכודניקים. הם לא אויב. אני רוצה לפנות מפה לכל מצביע ליכוד שלא יצביע בשבילי, קודם כל חבל, לדעתי אתה עושה טעות. דבר שני, אני רוצה שתדע שאם ננצח בבחירות אני אהיה שם גם בשבילך. אני אהיה גם ראש הממשלה שלך.

 

"זה נכון גם לגבי מצביעי העבודה. תאמינו לי שהם מתביישים, הם לא יודעים איפה לקבור את עצמם, כשמתגלה להם שמפלגת העבודה שופכת בלי סוף כסף כדי להפעיל נגדנו מערך שלם של 'פייק ניוז', שהמפלגה של בן גוריון ורבין שופכת כסף כדי להכפיש ולשקר. זה לא הם. זה לא הערכים שלהם. מול המתקפה הזו על הערכים והממלכתיות, המתקפה על הביחד הישראלי  - יש רק פתרון אחד: לנצח בבחירות".

 

"נבטל את חוק המרכולים"

בנושא המדיני אמר לפיד: "אפשר להיפרד מהפלסטינים - אני אנהל את זה בחשדנות כי אסור להאמין להם. הביטחון הישראלי יהיה תמיד רק בידי צה"ל וכוחות הביטחון, אבל אפשר להיפרד מהם. לא להתחתן – להתגרש. חומה גבוהה בינינו לבינם, שתמנע את האפשרות של מדינה דו-לאומית".

 

לפיד התייחס גם לנושא הדגל של המפלגה - גיוס לכולם. לדבריו, "אפשר לגייס את החרדים, ואפשר להוציא אותם לשוק העבודה. לא כי אנחנו נגדם, כי אנחנו חיים פה איתם ביחד. כמעט 50% מתלמידי כיתות א' השנה הם בחינוך החרדי או הערבי. זה אומר ש-50% מהילדים במדינה לא יראו בבית הספר את הדגל, לא ישירו את ההמנון וחלק גדול מהם לא יקבל ארגז כלים בסיסי לשוק העבודה".

 

לפיד הבטיח כי אם ייבחר לראשות הממשלה, "נבטל את חוק המרכולים, נבטל את חוק ההמלצות, נבטל את חוק הפריימריז, נבטל את השר ללא תיק, נחזיר את לימודי הליב"ה, נחזיר את מתווה הכותל, נתקן את חוק הלאום, נתקן את חוק החינוך המיוחד, נתקן את חוק הפונדקאות, נעביר את חוק הקלון, ובחודש הראשון של המושב הראשון – הדבר הראשון שנעשה הוא להגביל את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ח"כ לפיד, הערב
צילום: שאול גולן
מומלצים