שתף קטע נבחר

הערכה: ארדן לא יאריך את כהונת המפכ"ל אלשיך

הימנעות השר לביטחון הפנים מהודעה על אפשרות של הארכת כהונת המפכ"ל והביקורת של אלשיך ("לא בריא לארגון שלא יודעים מה קורה"), חיזקו את ההערכה שבעוד שלושה חודשים יעמוד אדם אחר בראשות המשטרה

 

המפכ"ל אלשיך והשר ארדן (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
המפכ"ל אלשיך והשר ארדן(צילום: אביהו שפירא)

גורמים במשטרה ובמשרד לביטחון הפנים העריכו הערב (יום ג') כי השר גלעד ארדן יודיע לאחר החגים כי כהונתו של מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, לא תוארך ותסתיים בתום שלוש שנים. ארדן עשוי להציע לתפקיד כמה ניצבים משורות המשטרה - ואחד מהם צפוי להחליף את אלשיך בעוד שלושה חודשים.

 

הערכת הגורמים במערכת אכיפת החוק מתבססת בעיקרה על הימנעותו של השר ארדן מלהודיע בשלב זה אם להאריך את כהונתו של אלשיך בשנה אחת, וגם בעקבות הביקורת של המפכ"ל על כך שטרם התקבלה החלטה בעניינו.

 

במהלך כנס של פורום אגודת הידידים באוניברסיטת בר אילן, שנערך הבוקר, נשאל אלשיך אם תפקוד המשטרה נפגע מכך שעדיין לא התקבלה החלטה אם הוא ימשיך לשנה רביעית בתפקיד. על כך השיב המפכ"ל: "זה לא בריא לארגון שלא יודעים מה קורה עוד שלושה חודשים".

 

אלשיך אמר עוד: "אני עושה הכול כדי שתפקוד המשטרה לא ייפגע, ועושה כאילו יש לי עוד 20 שנה. לא עצרנו כלום - כולל סבבי מינויים - וזה עובד טוב מאוד. אני לא יודע אם זה משפיע על ראש אחר".

 

כך או כך, במערכת אכיפת החוק מעריכים כי ארדן לא יחזור הסחבת שקדמה למינויו של אלשיך. לפני כשלוש שנים, לאחר שארדן בחר בתא"ל במיל' גל הירש לתפקיד המפכ"ל, צצו שמועות על בדיקה אפשרית בנוגע לעסקיו של הירש, שהפכה לחקירה מתמשכת. ארדן נאלץ להסיר את מועמדותו של הירש, ובעקבות כך נאלצה המשטרה להתנהל במשך זמן רב ללא השוטר מספר 1. "מקרה גל הירש לא יחזור שנית", אמרו הערב במערכת אכיפת החוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
המפכ"ל אלשיך והשר ארדן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים