שתף קטע נבחר

המדינה נפרדה סופית מאחזקותיה בבנק לאומי - מכרה המניות ב-1.9 מיליארד שקל

סיטי בנק, שזכה בהליך מכירת מניות בנק לאומי שהוחזקו בידי המדינה, הפיץ את המניות לגופים ישראליים וזרים במחיר של 23.4 שקל למניה, כ-1.5% בלבד מתחת למחיר הסגירה בבורסה

הסתיימה מכירת מניות בנק לאומי שבידי המדינה. לפני שעה קלה סיים סיטי בנק למכור את המניות שהועמדו למכירה, 5.4% - תמורת 1.9 מיליארד שקל. סיטי הפיץ את המניות לגופים ישראליים וזרים. המחיר שבו נמכרו המניות הוא 23.4 שקלים למניה, כ-1.5% בלבד מתחת למחיר הסגירה בבורסה.

 

סיטי בנק זכה מוקדם יותר בהליך מכירת מניות בנק לאומי המוחזקות על ידי המדינה. כך הודיע היום (ג') משרד האוצר.

 

המדינה תמכור מניות לאומי: עובדי הבנק יקבלו הנחה ומימון

 

ההליך התחרותי כלל פנייה של משרד האוצר ל-9 בנקים להשקעות כדי שיציעו הצעות, כאשר התקבלו 6 הצעות. בהודעה נמסר, כי פרטי העסקה המלאים יימסרו עד לפתיחת יום המסחר מחר.

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

ועדת הכספים של הכנסת אישרה לפני כחודש וחצי את מכירת יתרת מניות בנק לאומי המחוזקות בידי המדינה. המכירה מצטרפת למהלכים דומים קודמים שביצעה המדינה שרכשה את מניות הבנק לפני 35 שנה בזמן משבר מניות הבנקים.

 

המהלך יכלול מכירה של למעלה מ-88 מיליון מניות בנק לאומי המהוות 5.83% מהון המניות של הבנק. הצפי להכנסה מהמכירה הוא כ-2 מיליארד שקל שצפויים לעבור לטובת הקטנת חוב המדינה. החוב עומד כיום על כ-750 מיליארד שקל המהווים כ-60 אחוז מהתוצר.

 

מי שעוד ירוויחו מהמכירה, מלבד המדינה, הם עובדי הבנק. בעקבות לחץ שהפעילו, המדינה התחייבה בעבר שתעמיד אופציה למכירת 10 אחוז מהמניות הנמכרות (קרוב ל-0.6% מסך הון המניות של הבנק המוערך בכ-200 מיליון שקל), לעובדים בהנחה של 25%. בעת המכירה הקודמת של מניות הבנק על ידי המדינה, קיבלו העובדים גם הלוואה לצורך רכישת המניות בהנחה והם צפויים לקבל הלוואה כזו גם כעת.


פורסם לראשונה 04/09/2018 21:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים