שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי יזכה בתואר העקרב הלאומי של ישראל?
  לישראל יש את הדוכיפת כציפור הלאומית וכעת הגיע הזמן של העקרבים להתחרות על התואר "העקרב הלאומי של ישראל". בואו להכיר את העקצן הצהוב, נבו יריחו ועקרבון נגבי ולהצביע עבור המועמד הראוי. ההצבעה תינעל הלילה ב-23:00 והעקרב הזוכה יפורסם בערב ראש השנה

  ב-2008 נבחרה הדוכיפת כציפור הלאומית של ישראל במסגרת קמפיין לעידוד שמירת טבע והגנה על ציפורי הארץ. כעת הגיע תורם של העקרבים. לאחרונה עם פרסום מדריך שדה שנועד לסייע לציבור לזהות את עקרבי ישראל שיצא ביוזמת רשות הטבע והגנים, אוסף העכבישנים הלאומי באוניברסיטה העברית בירושלים, עמותת דוכיפת והמעבדה לחקר עקרבים, הוחלט לפתוח בקמפיין להעלאת המודעות לעקרבי ישראל.

   

  עקצן צהוב, נבו יריחו ועקרבון נגבי (צילום: רוני לבנה)
  עקצן צהוב, נבו יריחו ועקרבון נגבי(צילום: רוני לבנה)

   

  לדברי היוזמים, "לעקרבים חשיבות גבוהה במערכות אקולוגיות, ובעיקר באזורים צחיחים, הן כטורפים של מגוון רחב של מיני בעלי חיים - מחולייתנים קטנים ועד לפרוקי-רגליים - וכנטרפים על-ידי מגוון רחב של טורפים - יונקים, עופות, זוחלים ועד עקרבים אחרים. הם עשויים להעיד על איכות בית הגידול. בנוסף, לעקרבים חשיבות רפואית. מחקר העקרבים בישראל החל עוד באמצע המאה הקודמת, בשנים האחרונות יש התעוררות רבה בחקר העקרבים בישראל".

   

  כדי להגדיל את המודעות לבחירת העקרב הלאומי, פורסמו בשבועות האחרונים בשיתוף עם עמוד הפייסבוק של עמותת "מדע גדול בקטנה" והגופים המשתתפים, 15 מיני עקרבים מתוך 21 הידועים כיום מישראל. בתום הליך הבחירה עלו לגמר שלושה מיני עקרבים: עקצן צהוב, נבו יריחו ועקרבון נגבי.

   

  גולשי ynet מוזמנים להכיר את העקרבים שעלו לגמר ולהצביע עבורם. ניתן להצביע בכל יום עבור העקרב הנבחר עד למוצאי שבת, ה-8.9 בשעה 23:00. נתוני ההצבעות ב-ynet ובעמוד הפייסבוק של מדע גדול בקטנה ישוקללו ויפורסמו בערב ראש השנה.

   

   


  פורסם לראשונה 05/09/2018 11:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים