שתף קטע נבחר

גבאי: יש עתיד מתחרים על תפקיד שר החוץ בממשלת נתניהו

בטקס הרמת כוסית הבהיר שוב יו"ר המחנה הציוני כי לא יישב בממשלת נתניהו, ותקף את יש עתיד על סוגיית השוויון בנטל: "לצערי הם הרימו דגל לבן". יו"ר האופוזיציה לבני: "להתאחד לקואליציית חירום נגד הממשלה"

 

 

כשברקע אי שקט סביב סוגיית השריונים לקראת הבחירות הקרובות, התכנסה הערב (ד') סיעת המחנה הציוני לאירוע הרמת כוסית בהשתתפות מאות פעילי המפלגה. היו"ר אבי גבאי ניצל את הבמה לתקוף את יו"ר יש עתיד, ולחדד את המסר של הימים האחרונים ולפיו מפלגתו מתחייבת שלא לשבת בממשלת נתניהו אחרי הבחירות בשום תסריט.

 

אירוע פתיחת השנה של המחנה הציוני (צילום: מוטי קמחי)
הרמת כוסית במחנה הציוני(צילום: מוטי קמחי)
 

"לא נשב בממשלת נתניהו, אנחנו נחליף את ממשלת נתניהו", אמר גבאי. "אני אהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל. נתניהו סיים את תפקידו ההיסטורי. נתניהו ברח והשאיר אותנו עם ליברמן והאמירות החלולות שלו. 14 שנים בשלטון זה פשוט יותר מדי".

 

הוא תקף את סיעת יש עתיד על תמיכתה האחרונה בממשלה בעניין סוגיית השוויון בנטל, ואמר: "לצערי, חברינו ביש עתיד נכנעו. הם הרימו דגל לבן ועכשיו הם מתחרים על תפקיד שר החוץ בממשלת נתניהו".

 

הוא תקף את מדיניות הממשלה: "הממשלה הזאת הבטיחה לציבור שלושה דברים. הבטיחה ביטחון, הבטיחה לפתור את משבר הדיור והבטיחה להוריד את יוקר המחיה. ובשלוש ההבטחות האלה הממשלה נכשלה. אנחנו ננצח, כי כולם יודעים שמה שלא עשית במשך 10 שנים כבר לא תעשה אף פעם".

 

בימים האחרונים מתמודד גבאי עם רעשים תת קרקעיים במפלגה נוכח חששם של חברי כנסת החוששים למקומם בכנסת הבאה, בין היתר בגלל המצב בסקרים ובגלל כמות השריונים. הוא פנה אליהם ואמר: "יש לנו נבחרת מצוינת. יש לנו את חברי וחברות הכנסת החברתיים ביותר, האכפתיים ביותר והטובים ביותר. יש לנו אנשי ביטחון וכלכלה. אני יודע - יש כאלה אצלנו שמאוד אוהבים לחבוט באופוזיציה, שהתאהבו במלחמות מקלדת, בקבוצות וואטסאפ ובשיוף טורים.

 

להם וגם לכם אני רוצה לאמר באופן ברור - אין לנו פריבילגיה להתקוטט בתוך עצמנו, אין לנו פריבילגיה להשחית אנרגיות מיותרות בתוך הבית. המערכה שלנו היא בחוץ. מול היריבים הפוליטיים שלנו. אסור לנו לשכוח את המטרה המרכזית שלנו. המטרה שלנו היא לנצח את הבחירות".

 

אחריו נאמה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ואמרה: "אנחנו קוראים מכאן לכל מי שמבין שזוהי שעת חירום - להתאחד לקואליציית חירום, כוח חזק שיחליף את המממשלה. כדי שלאזרחי ישראל תהיה בחירה – או דרכה המשסעת של הממשלה או הדרך שלנו. נתניהו נערך לקרב חייו המשפטיים ומוביל את ישראל לכאוס מוחלט. זה טוב לו. אנחנו לא ניתן לו להמשיך בהתנהלות של 'אחרי המבול'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרמת כוסית במחנה הציוני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים