שתף קטע נבחר

אונס ומעשי סדום: המאמן מהרצליה נאשם שפגע וניסה לפגוע ב-121 נערות ונשים

לאחר חודשים של חקירה סמויה הוגש כתב אישום חמור נגד מאמן הכדוריד בנו ריינהורן. הוא נאשם בין היתר באונס ילדות ונערות, במעשי סדום, מעשים מגונים ובהטרדות מיניות. מכתב האישום עולה כי ריינהורן פעל באינסטגרם בפרופילים מזויפים והשתמש בתמונה של צעירה גרמנייה

 

 

כתב אישום חמור הוגש הבוקר (יום ה') נגד בנו ריינהורן, 35, מאמן הכדוריד, מהרצליה בגין ביצוע של שורת עבירות מין בקטינות באמצעות האינטרנט - שהחמורות בהן אינוס קטינות במרמה ומעשי סדום. על פי כתב-האישום, ריינהורן פגע מינית ב-28 קטינות ובארבע נשים, וכן יצר קשר וניסה לפגוע מינית ב-45 קטינות נוספות וארבע נשים. נוסף על כך, עקב הנאשם אחר כ-40 קטינות נוספות באינסטגרם במטרה לפנות אליהם ולנסות לפגוע בהן מינית. בסך הכל נמנו בכתב-האישום 121 נפגעות ונפגעות פוטנציאליות. ריינהורן יישאר במעצר עד החלטה אחרת בעניינו.

  

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה את כתב האישום ימים ספורים לאחר סיום החקירה ביחידת מוקד 105 בלהב 433. מכתב האישום עולה כי ריינהורן פנה לעשרות ילדות ונערות בנות 17-9 ולכמה נשים דרך הרשת החברתית אינסטגרם, שבה פעל תוך שימוש בזהויות בדויות.

 

בהגשת כתב אישום נגד בנו ריינהורן (צילום: מוטי קמחי)
ניסה לפגוע ב-121 נשים, נערות וילדות. ריינהרון בדיון הגשת כתב האישום(צילום: מוטי קמחי)

בהגשת כתב אישום נגד בנו ריינהורן (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

אינפו גרפיק המאמן פדופיל כדור יד בנו ריינהורן כינויים הרצליה עבירות מין הטרדה כינויים ()
התכתבות של בני ריינהורן עם אחת מקורבנות בפרשת הפדופליה ()
"קודם עושה אודישן ואם תתאימי נערב הורים". התכתבות של ריינהורן עם אחת הילדות


 

שיטת הפעולה

ריינהורן השתמש בתמונה של צעירה גרמנייה, שממנה הוציא ממנה במרמה תצלומים שונים, לאחר שגרם לה, במרמה, לבצע בעצמה מעשים מגונים ומעשי אינוס.

 

הוא הציג בפני הנפגעות מצג שווא שלפיו הוא סוכנת דוגמנות, ובחלק מן המקרים מעצבת בגדי ים או מלהקת שחקנים, המציעה להן לדגמן עבורה. כשהביעו עניין, הציע להן ריינהורן לעבור אודישן מצולם, שבמסגרתו ביקש מהן לצלם עצמן לרבות בווידאו, תחילה בלבוש מלא, בהמשך בלבוש חלקי או בבגד ים, ולבסוף בעירום, ולשלוח אליו את התמונות ואת סרטוני הווידאו בוואטסאפ, הכל תוך הבטחה שימחק את התמונות. בחלק מהמקרים, ביקש ריינהורן מהנפגעות לגעת בגופן ולבצע מעשים קשים ביותר תוך הצגת מצג שווא כי צילומים אלו חיוניים לצורך האודישן.

 

במקרה אחד, פנה ריינהורן לילדה בת 11 והציג את עצמו כסוכנת דוגמנות בשם ענבל. ריינהורן הציע ללהק אותה להפקות שונות, וכתב לה שעליה לעבור אודישן מצולם. הילדה ביקשה לשתף את הוריה אך הנאשם בתגובה כתב לה: "אני קודם עושה אודישן ואם תתאימי נערב את ההורים....".

 

התכתבות של בני ריינהורן עם אחת מקורבנות בפרשת הפדופליה ()
 

התכתבות של בני ריינהורן עם אחת מקורבנות בפרשת הפדופליה ()

משמאל לימין: גיא פלנטר ורעות רחמן (צילום: מוטי קמחי)
עוה"ד גיא פלנטר ורעות רחמן(צילום: מוטי קמחי)

משמאל לימין: שירי רום וגיא פלנטר (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד שירי רום (צילום: מוטי קמחי)

עו"ד שירי רום, ממונה במחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, כתבה בבקשה לעצור את ריינהורן עד תום ההליכים נגדו כי "לא בכל יום נתקל בית המשפט באדם מן היישוב כביכול, האורב לטרף לקטינות באינטרנט, כפי שנהג לעשות המשיב באופן תדיר. מעשיו, היקפם ונסיבותיהם, כמפורט בכתב האישום, ובכלל זה משך הזמן בו ביצע את המעשים, כשהוא מצליח להסתירם, מלמדים על המסוכנות המינית הגבוהה הנשקפת ממנו ועל הדחפים המיניים השולטים בו, כשברור שהוא נעדר כל יכולת להימנע ממימושם".

 

עו"ד רום ציטטה גם פסיקה של בית המשפט העליון שבה נכתב כי "כיפה אדומה כבר אינה מסתובבת ביער שורץ זאבים, היא משוטטת במרחב האינטרנטי, שם אורבים לה ציידים וטורפים מסוג אחר. בעבר, יכול היה ההורה לשמור על ילדו שלא יסתובב במקומות מסוכנים או בשעות מסוכנות. לא כך ההורה של היום, המתקשה להגן על ילדיו מהסיבה הפשוטה שהסכנה אורבת לקטין בחדרו-שלו, מאחורי הדלת הסגורה. אלו הסכנות החדשות, והמשפט צריך אפוא להתאים עצמו להתמודד עם תת-התרבות העבריינית של הרשת".

 

עורך הדין גיא פלנטר ורעות רחמן, המייצגים את ריינהורן, אמרו: "הבוקר ראינו את כתב האישום, צריך עדיין ללמוד אותו. כמובן שעדיין לא ראינו את חומרי החקירה וזו נקודת ההתחלה. מה שכבר אפשר לומר שחלק מהפרסומים של המשטרה לא היו נכונים, לפחות לפי כתב האישום, נטען כאן על תקופה של פעילות עבריינית של עשר שנים, כתב האישום מדבר על תקופה של שנתיים, 2017-2018".

 

"נזרקו מספרים של 140, 170 קורבנות, אז כרגע כתב האישום מדבר על עשרות מקרים, כאשר רוב המקרים הם בכלל מקרים שמיוחס לנאשם שפנה לקטינות או בגירות לדגמן. כאשר לא נטען אפילו שהועברו תכנים מיניים. הרבה מאוד מהמקרים המיוחסים אלה מקרים כאלה שבהם יש רק פנייה, אפילו לפעמים הפנייה לא הבשילה לבקשה לקבל משהו. כמו שאמרתי, זו נקודת ההתחלה, אנחנו נלמד את החומרים וניתן מענה מלומד לכתב האישום בבית המשפט", הוסיפו.

 

החקירה הגלויה נוהלה בסיומה של חקירה סמויה שארכה כמה חודשים בסיוע יחידת הסייבר בלהב 433 שבמהלכה נאספו ראיות כנגד החשוד שפעל, משך שנים רבות, ברשת האינטרנט באמצעות רשתות חברתיות תוך התחזות לאחר.

 

ריינהורן נחקר בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות מין בקטינות ומן החקירה עלה דפוס פעולה מתוחכם ושיטתי בו פועל החשוד משך מספר שנים. מדובר בתיק רחב היקף עם מספר רב של נפגעות, במסגרתו ניגש צוות החקירה לכ-170 מעורבות, מרביתן קטינות. במהלך החקירה בוצעו פעולות חקירה רבות בארץ ובחול, תוך שיתוף פעולה משטרתי בינלאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בנו ריינהורן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים