שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מצמרר: פסל בדמותה של רוז פיזם הוצב בירקון

  ילדה מחזיקה בובה של דובי ועומדת על מזוודה - זוהי הדמות הנראית בפסל שהוצב במימי נחל הירקון, סמוך למקום הימצאה של גופת הילדה רוז פיזם בת ה-4, שנרצחה על ידי סבה בשיתוף פעולה עם אמה לפני 10 שנים. הפסל הוסר על ידי רשות נחל הירקון משום שלא הוצב כחוק

  לזכרה: עשור לאחר הרצח שזעזע את המדינה, הוצב אתמול בנחל הירקון פסל לזכרה של הילדה רוז פיזם בת ה-4, שנרצחה על ידי סבה בשיתוף פעולה עם אמה באוגוסט 2008. בפסל, שהוצב אתמול (ד') בתוך מי נחל הירקון בסמוך למקום שבו נמצאה בשעתו גופתה של פיזם כשהיא בתוך מזוודה לאחר שבועיים של חיפושים, נראית דמות מוזהבת של ילדה המחזיקה בובה של דובי ועומדת על מזוודה.

   

  הבוקר החליטה רשות נחל הירקון להסיר את הפסל ולהעבירו לרשותה מאחר שהאמן שהציב אותו, שזהותו לא ברורה, לא ביקש אישור מראש כנדרש.

   

  פסל - רוז פיזם (צילום: שמעון פרדינרו ואוראל רושיחוצקי)
  הפסל בנחל, לפני שנמשה מהמים(צילום: שמעון פרדינרו ואוראל רושיחוצקי)

  מרשות נחל הירקון נמסר: "הרשות אינה יודעת מי עומד מאחורי הצבתו או מה מהותו ומטרתו של הפסל. בכל מקרה, על מנת להציב פסל במרחב הציבורי של נחל הירקון יש להגיש בקשה מסודרת לבחינת הרשות".

   

  פסל - רוז פיזם (צילום: שמעון פרדינרו ואוראל רושיחוצקי)
  הפסל לאחר שהוצא מהנחל(צילום: שמעון פרדינרו ואוראל רושיחוצקי)

  רצח הילדה רוז פיזם, נחשב לאחד ממעשי הרצח המזעזעים בישראל. לאחר גירושי הוריה ומאבק משפטי על משמורת, עברה רוז בת ה-4 מצרפת להתגורר בישראל יחד עם אימה מארי וחמה, רוני רון, בנתניה. בהמשך החליטו השניים להיפטר מרוז. בעקבות דיווח של סבתה של רוז על היעדרותה, פתחה המשטרה בחקירה. מארי ורון נעצרו, וסבה הודה כי הרג את נכדתו "בשוגג" והשליך את גופתה לירקון בתוך מזוודה. במכתבים שנמצאו בדירת בני הזוג כתבה האם שבתה "העלימה ממנה את שמחת החיים שלה", והיא מבקשת מבעלה שידאג להעלים אותה מחייה. על השניים, שכאמור הורשעו ברצח ובשידול לרצח, נגזרו מאסרי עולם.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שמעון פרדינרו ואוראל רושיחוצקי
  הפסל בנחל הירקון
  צילום: שמעון פרדינרו ואוראל רושיחוצקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים