שתף קטע נבחר

חשד: בת 16 הותקפה בטבריה "כי לבשה גופייה"

צעירה טענה שחבורת נערים דתיים שעברו ברחוב המגינים העירו לה על לבושה ואז תקפו אותה וניסו לקרוע את בגדיה. המשטרה פתחה בחקירה

 

 

נערה כבת 16 טוענת שהותקפה אמש (רביעי) ברחוב המגינים בטבריה על ידי כמה נערים דתיים משום שלבשה גופיה. בתחילה הם צעקו לעברה שאינה לבושה צנוע, ובשלב מסוים ניגשו אליה, תקפו אותה וניסו לקרוע את בגדיה. מדובר במקרה תקיפה שני בעיר אלה בנסיבות אלה בחודשים האחרונים.

 

בני משפחתה של הנערה אמרו שאינם מעוניינים לדבר על המקרה. "עברו עלינו 24 שעות קשות", אמר אביה. מהמשטרה שפתחה בחקירה נמסר: "המשטרה רואה בחומרה כל מעשה אלימות ובריונות באשר הוא ותפעל בכל האמצעים כדי לאתר את העבריינים ולמצות עמם את הדין".

 

ראש העיר יוסי בן דוד טען שהחשודים ככל הנראה אינם תושבי העיר – טענה שהועלתה גם במקרה הקודם. בן דוד: "אני מגנה בכל תוקף ובאופן חד משמעי שאיננו משתמע לשתי פנים את האירוע. שוחחתי עם מפקד משטרת טבריה וביקשתי להחיש החקירה ולמצות את הדין במהרה עם מבצעי התקיפה. מבירור ראשוני עולה ככל הנראה כי מדובר על חבורת נערים שאינם תושבי טבריה".

 

משדולת הנשים בישראל נמסר בתגובה למקרה כי "תיאור האירועים של אותה נערה צעירה בטבריה מטלטל ומקומם, וחייב להוות נורת אזהרה. בצה"ל מאפשרים למפקד עוצבת הגולן לא למנות דוברת רק כי היא אישה ונערים חרדים בטבריה החליטו לשלוט במרחב הציבורי בצורה אלימה כדי לא לאפשר לנשים להתלבש כפי שהן רוצות.

 

"אסור להסכים לכללי צניעות, אסור להשלים עם דרישות להפרדה מגדרית והדרת נשים במרחבים ציבוריים. אנו דורשות ממפכ"ל המשטרה לפעול בהקדם למיצוי ההליכים עם החשודים בתקיפה החמורה הזו, וקוראות לכל אישה שנפגעה או נתקלה בכללי צניעות או בשלטי הדרה והפרדה לפנות לקו החם נגד הדרה של שדולת הנשים בישראל, כדי שנוכל להמשיך ולהיאבק על זכויותינו במרחב הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרה
ארכיון
צילום: דוברות משטרה
מומלצים