שתף קטע נבחר

תיעוד: שוטר מג"ב תוקף במכות צלם ynet בבית המשפט

שוטר שחשוד כי גנב כספים מכלי רכב פלסטינים תקף עם שניים מבני משפחתו את הצלם שתיעד אותו. מאבטחים ממשמר בתי המשפט הדפו אותו ואזקו אותו לאחר התקיפה. סנגורו של התוקף: "נגרמה לו חבלה מהמצלמה"

 

 

שוטר מג"ב תקף באלימות בבית המשפט את צלם ynet: הצלם משה מזרחי הותקף היום (ה') במכות על ידי שוטר מג"ב בבית משפט השלום בירושלים. השוטר, שנעצר השבוע בחשד כי הוא ושוטר מנהלה נוסף ניצלו את סמכותם ועצרו רכבים פלסטינים כדי לגנוב מהם כספים, היכה לאחר שזיהה כי הצלם מתעד אותו. התקיפה תועדה בסרטון.

תקיפת צלם YNET בבית משפט השלום (צילום: ישי פורת)
מאבטחי בית המשפט מנסים לעצור את התוקף(צילום: ישי פורת)

תקיפת צלם YNET בבית משפט השלום (צילום: ישי פורת)
תקיפת הצלם(צילום: ישי פורת)

שניים מבני משפחתו הצטרפו אליו ותקפו אף הם את הצלם. תוך שניות הגיעו למקום מאבטחים ממשמר בתי המשפט ועצרו על התוקף. הוא הדף כמה מהם, ולבסוף נאזק. תמונות שעל קירות מסדרון בית המשפט נשברו ונופצו במהלך העימות. התקיפה אירעה לעיני בנו הקטן של הצלם, שהגיע איתו למקום. בעקבות התקיפה, מח"ש תפתח בחקירה.

 

השוטר נעצר שלשום עם שוטר נוסף, והשניים חשודים כי ניצלו את כוח השררה וגנבו כסף ורכוש מכלי רכב של תושבים פלסטינים שאותם עצרו. בית משפט השלום בירושלים האריך שלשום את מעצרם בשלושה ימים. בהחלטתה אמרה השופטת מיקה בנקי: "לא ניתן להקל ראש בחומרת המעשים המיוחסים למשיבים. גם הטענה שעשה את הדבר בשל מצוקה כלכלית קשה, אינה יכולה להוות צידוק בשלב הזה".

 

גורם בכיר במג"ב מסר כי במג"ב רואים בחומרה רבה מאוד את אירוע האלימות בבית המשפט וכבר נעשים פעולות לסיום שירות החובה של החשוד במג"ב לאלתר.

 

ממח"ש נמסר בתגובה: "צלם ynet הגיש תלונה והמחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירת אירוע התקיפה, זאת בנוסף לחשד שנחקר לגבי שני השוטרים בנוגע לשוד שביצעו בעת שביצעו את תפקידם בבדיקת כלי רכב במחסום משטרתי".

 

עו"ד ענאן עטשי, סנגורו של השוטר שתקף את הצלם, הגיב: "מרשי טוען שמצלמה נדחפה לפנים שלו והוא טוען שיש לו שריטה מעל העין כתוצאה מחבלה שגרמה לו המצלמה. בעקבות כך התפתחה מהומה ומשמר בתי המשפט התערב ולקח את מרשי הצידה והפריד. אני מגנה כל אלימות באשר היא ואם יש טענות לתקיפה יש לבררם במישור המתאים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישי פורת
תקיפה בבית המשפט
צילום: ישי פורת
מומלצים