שתף קטע נבחר

נתניהו בכנס הליכוד: "טוב לחיות כאן"

רה"מ הגיע בליווי רעייתו לגני התערוכה לאירוע הרמת כוסית של הליכוד ושיבח את פעילות הממשלה, לאחר שמוקדם יותר היום בג"ץ הקפיא מינוי בכירים כי "לנתניהו יש אינטרס במינוי מפכ"ל". וגם: בברכת השנה החדשה ההומוריסטית של ראש הממשלה

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (חמישי) דברים בהרמת הכוסית של מפלגת הליכוד בגני התערוכה בתל אביב. נתניהו הגיע בליווי רעייתו שרה והשניים התקבלו על-ידי מאות פעילי ליכוד, חברי כנסת ושרים הגיעו לאירוע.
 
האורחים הניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "שנת שגשוג וביטחון עם ביבי בשלטון" ו-"נתניהו שומר ישראל".  ynet העביר את האירוע בשידור חי.

 

בנימין נתניהו הרמת כוסית לראש השנה בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו בכנס הליכוד, הערב(צילום: מוטי קמחי)

בנימין נתניהו ורעייתו שרה הרמת כוסית לראש השנה בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ראש הממשלה התקבל בקריאות "ביבי, ביבי", ופתח את דבריו בהתייחסו ליו"ר הקואליציה דוד אמסלם ולקודמו בתפקיד דוד ביטן, הנחשד בימים אלה בפלילים. "יש תכונה ליושבי ראש הקואליציה, גם הנוכחי וגם הקודם - הם מדברים דוגרי. מדברים ליכוד. אני מצדיע לכם חברות וחברי הכנסת, לשרים ולשרות. לראשי הערים ולחברי וחברות הליכוד".

 

נתניהו שאל את הנוכחים אם הם מרגישים שטוב להם בארץ - ואמר כי כלי התקשורת לא סיקרו את סקר הלמ"ס האחרון שבו 89% מהישראלים ענו שהם מרוצים מהמחייה בישראל.

 

"למה שאלתי? פשוט רציתי לבדוק כי הלמ"ס דיווחה על כך. זה היה צריך לפתוח את החדשות. אתם ראיתם את זה בערוצי הטלוויזיה? אצל הפרשנים החמוצים? ברור שלא, כי זה אפילו לא חמוץ מתוק. זו ידיעה מתוקה ואמיתית".

 

בנימין נתניהו הרמת כוסית לראש השנה בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

נתניהו התייחס גם לשורת המנהיגים שביקרו לאחרונה בישראל ואמר: "רק השבוע היו כאן מנהיגים מאלבניה, גרמניה, בולגריה והפיליפינים. גיליתי דבר מעניין לגבי נשיא הפיליפינים - לבתו קוראים שרה ולנכדו יאיר. איזה עולם".

 

פעילים נגד מבקשי המקלט, בהם שפי פז, התפרצו לדבריו של נתניהו וצעקו מתוך הקהל: "מה עם דרום תל אביב?". קבוצת פעילי ליכוד הקיפה את פז וחבריה ובמקום התעוררה מהומה קלה.

 

 

נתניהו סקר את פעילות המשרדים הממשלתיים ואמר: "אנחנו מבטלים את הפריפריה", המשיך ראש הממשלה. "אנחנו לא מקרבים אותה, אלא מבטלים. האזרחים רואים מה אנחנו עושים בכלכלה. התל"ג בשיא של כל הזמנים, האבטלה בשפל של כל הזמנים. אי-השוויון יורד בעוד שדירוג האשראי עולה". אינני רוצה לומר שאין אתגרים. יש לנו אתגרים רבים, אבל אנחנו יכולים להם".

 

רה"מ הזכיר את ביקורו במדינות הבלטיות בחודש שעבר ואמר: "לפני שבועיים רעייתי שרה ואני נסענו לליטא לביקור ראשון של ראש ממשלה ישראלי בליטא, ממנה באו אבותיי, סבא-רבא שלי הגיע מליטא במאה ה-19 לאחר שהיגר לארה"ב. המקרה היחיד של עלייה יהודית לארץ ישראל מארה"ב זה מהצד של אמי. מצדו של אבי ז"ל, הסבא עלה ב-1920 מליטא. המשפחה שלי לא נפגעה בשואה, אבל הגענו שרה ואני לשם וצעדו ברחובות גטו וילנה.

 

בנימין נתניהו הרמת כוסית לראש השנה בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו באירוע הליכוד, הערב(צילום: מוטי קמחי)

בנימין נתניהו הרמת כוסית לראש השנה בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

נחשפנו ליהדות המפוארת שהייתה שם, שכמו תפוצות אחרות באירופה, באסיה ובעיקר בצפון אפריקה, הייתה מושמדת כליל. 95% מיהודי ליטא באו אל סופם כשב-1943 לקחו אותם אל בורות המוות. והנה אני חוזר בשליחות עמנו, אחרי 75 שנים, ועומד בראש מדינת היהודים, מדינת הלאום של העם היהודי".

 

"יש לנו מדינה, יש לנו ריבונות, יש לנו את צה"ל ואנחנו מדורגים כמעצמה. אפילו ככוח עולמי עולה. איזה מרחק עשינו. וקודם כל, לפני כל דבר אחר, השבנו לעצמנו את היכולת להגן על עצמנו מול כל איום. איננו עושים זאת בקלות דעת. אנו מגנים על גבולותינו ומכים באויבינו. שומרים על ביטחון ישראל בנחישות באחריות ובהצלחה".

 

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין לא נכח באירוע הרמת הכוסית של הליכוד בשל אירוע פרטי שנקבע מראש. אדלשטיין שוחח הערב עם נתניהו ואיחל לו ולבני משפחתו חג שמח.

 

מוקדם יותר השתתף נתניהו בהרמת כוסית עם גופי הביטחון, בהם פורום מטכ"ל, שב"כ, הוועדה לאנרגיה אטומית ומערך הסייבר הלאומי.

 

נתניהו אמר כי "הלוואי שיכולתי לפרט לאזרחי ישראל יום-יום את הדוחות שאני מקבל, או את המבצעים שאני מאשר. קל לי לאשר אותם - כי אני סומך עליכם ורואה מה אתם עושים". במקביל פרסם נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו ברכת ראש השנה מלווה בסרטון הומוריסטי שבו הוא נראה מצטרף לשולחן חג ומפרט את הצלחותיו בשנה החולפת.

 

 
בנימין נתניהו מתוך סרטון שנה טובה שהועלה לעמוד הפייסבוק ()
נתניהו בסרטון לכבוד ראש השנה
נתניהו הגיע לאירוע החגיגי ברקע ההחלטה של בג"ץ לפסול את הליכי הוועדה למינוי בכירים לקראת הבחירה במפכ"ל משטרה חדש, לאחר שנחשף כי שניים מחבריה מקורביו אליו ועלולים להשפיע על ההחלטה כך שתהיה לטובתו.

 

החלטת השופטים מני מזוז, דוד מינץ ועופר גרוסקופף התקבלה בעקבות עתירה של התנועה לטוהר המידות ועורכי הדין רפי נץ צנגוט ויובל יועז. על פי העותרים, רואת החשבון איריס שטרק וממלא מקום ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, יעקב נגל, מקורבים לראש הממשלה.

 

השופט מני מזוז תקף את נציגי המדינה בדיון ואמר כי "לאורך כל השנים, מניסיוני, שרים וגם ראשי ממשלה שהיו בסטטוס של נחקרים, הדירו את עצמם בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה ממעורבות במינויים שהיתה להם נגיעה לעובדה שהם נחקרים. זאת מוסכמה ברורה גם לממשלה וגם לראש הממשלה וגם למערכת המשפטית. לכן אינני מחווה דעה אם זה נכון גם כאן, כי כאן המצב מורכב יותר ממקרים אחרים, אך לא ראיתי שום התייחסות של המדינה לכך".

 

מורן אזולאי ואיתמר אייכנר השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים