שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כמה יעלה תיקון מייבש כביסה? בדקנו
  למרות שזהו מכשיר פחות מורכב ממכונת הכביסה, גם בו נגרמות תקלות. חלקן זולות מאוד לתיקון, וחלקן לא משתלמות. מדוע לא כדאי להאמין מיד כאשר טכנאי טוען שהתקלה היא במנוע, וכמה יעלו התיקונים? אתר "המקצוענים" עם הסקירה

  אמנם מייבש הכביסה הוא מכשיר חשמלי הרבה פחות מורכב בהשוואה למכונת הכביסה, אך גם בו יש תקלות. חלקן בשל שימוש לא נכון וחלקן בשל בלאי טבעי של הרכיבים. כמה יעלה התיקון? בדקנו.

   

  ישנן תקלות שנפתרות בקלות, באמצעות איפוס כרטיס למשל או החלפת צינור. במקרים כאלו, עלות התיקון תהיה בגובה של דמי ביקור שנעים בתחום זה סביב 150 ל-250 שקל. שווה לערוך סקר שוק טלפוני קצר כדי לבדוק מהי ההצעה המשתלמת. ישנם טכנאים שיסייעו כבר בשלב השיחה הטלפונית בפתרון התקלה ואף יחסכו לכם את דמי הביקור הכרוכים בהגעתם. לרוב, כדי לרכוש את אמונכם ולגרום לכם להזמין אותם כשתהיה תקלה רצינית יותר.

   

  "ישנם בעלי מקצוע שלא יגבו דמי ביקור במקרים מסוימים", אומרים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "בכל מקרה, לפני הזמנת הטכנאי ספקו לו את כל המידע הדרוש וציינו את דגם המייבש, כדי שהוא יוכל להצטייד ברכיבים חלופיים מתאימים".

   

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  החלפת צינור פליטת אוויר 

  פעולה זו תוכלו לבצע בעצמכם מבלי להזמין טכנאי. ובכל מקרה, זהו בין התיקונים הזולים ביותר והוא כרוך בעלות של דמי ביקור בתוספת של 15-20 שקל למטר אורך צינור. במקרה של תקלה בצינור, מוטב להחליפו ואין טעם לנסות לתקן אותו. התעלמות מתקלה זו ואי החלפת הצינור אחת לתקופה יכולה לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר ולגרור תקלות ברכיבים יקרים יותר של המייבש.

   

  עוד כתבות בנושא:

  מייבש כביסה: מדריך לשימוש חכם  

  11 סימני אזהרה של מכונות כביסה 

  כמה קל להרוס את מכונת הכביסה

   

  "תפקידו של צינור זה הוא לפלוט את האוויר מהמייבש החוצה", מסבירים במוקד השירות. "אם הוא קרוע, האוויר יישאר בתוך המייבש, יגרום להפסקת פעולת גוף החימום ולא יאפשר את ייבוש הבגדים. את הצינור תוכלו לרכוש עצמאית (פשוט קחו את הצינור הישן לחנות ורכשו דגם דומה). ההמלצה שלנו היא על צינור אלומיניום קשיח ולא על צינור מפלסטיק. ההפרש במחיר לא גדול במיוחד, אך ההשקעה תשתלם לטווח ארוך שכן הוא עמיד יותר".

   

  החלפת קבל

  המחיר הוא 250-350 שקל וכולל את הקבל. מוקד השירות: "תפקיד הקבל הוא להתניע את המנוע של המייבש. אם התוף לא מתוסס ייתכן שהתקלה היא רק בקבל ולא במנוע. אם טכנאי ממליץ לכם להחליף מנוע, דעו שלרוב התקלה אינה במנוע כי אם בקבל. ההפרש במחיר הוא גבוה, ולכן חשוב שתבקשו חוות-דעת נוספת מבעל מקצוע. לגבי החלפת הקבל, הרי שחשוב לרכוש קבל איכותי (במקרה זה, ההמלצה שלנו היא על קבל תוצרת איטליה ולא תוצרת סין)".

   

  החלפת רצועת מנוע

  המחיר הוא 350-400 שקל, ומשתנה בהתאם לסוג המייבש. "תפקיד רצועת המנוע הוא להעביר את כוח המנוע אל המייבש של התוף ולגרום לסיבובו", מסבירים במוקד השירות. "אם הרצועה נקרעה התוף לא יסתובב. שימו לב, שרק במקרים נדירים יהיה מדובר בתקלה של המנוע. לכן אם בעל מקצוע ממליץ לכם להחליף את המנוע, קחו חוות-דעת נוסף. אגב, אם התקלה היא אכן במנוע עדיף לרכוש מייבש חדש ממילא". 

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  החלפת תרמוסטט 

  המחיר הוא 350-450 שקל והוא כולל את עלות התרמוסטט. גם במקרה זה המחיר ישתנה בהתאם לדגם המייבש. "תפקיד רכיב זה הוא להורות לגוף החימום להפסיק את עבודתו עם הגעת המייבש לטמפרטורה הרצויה", מוסיפים במוקד השירות. "לפני הזמנת טכנאי, בדקו שצינור פליטת האוויר אינו חסום ודאגו לנקות את הפילטר. לעתים, הדבר יגרום לאוויר החם להישאר בתוך המייבש ולתרמוסטט לנתק את גוף החימום".

   

  החלפת גוף החימום

  המחיר הוא 450-650 שקל, והוא כולל את גוף החימום ואת עלות העבודה. המחיר ישתנה בהתאם לדגם המייבש. מוקד השירות: "תפקיד גוף החימום הוא להמיר את האנרגיה החשמלית לחום, ולאפשר את חימום הבגדים וייבושם. אם לאחר 15 דקות הבגדים כלל לא חמים, ככל הנראה יש תקלה בגוף החימום. דעו כי ברוב המקרים התקלה בגוף החימום נגרמת רק כתוצאה מקצר או מניתוק של אחד החוטים, מה שאמור להוזיל משמעותית את עלות התיקון. גורם עיקרי לתקלות בגוף החימום הוא אי הקפדה על ניקוי הפילטר בסיום כל ייבוש. התיקון לא ישתלם בכל מקרה. אם מדובר במייבש שנמצא בשימוש מעל 5 שנים, שווה לשקול לרכוש מייבש חדש".

   

  החלפת כרטיס פיקוד דיגיטלי

  עלות החלפתו היא 600-800 שקל, והיא כוללת את כרטיס הפיקוד. "רכיב זה הוא רכיב יקר יחסית", אומרים במוקד השירות. "הוא בבחינת ה'מוח' של המייבש ובמקרה של תקלה בו הוא כלל לא יעבוד. שווה להשקיע בתיקון שלו רק אם מדובר במייבש חדש יחסית ומדגם יקר. לעתים, יספיק איפוס שלו ולעתים יהיה צורך להחליפו. אם המייבש בשימוש מעל 5 שנים, כלכלי יותר להחליפו בחדש ולא להשקיע בתיקון".

   

  מחפשים טכנאי מייבשי כביסה? לחצו כאן

    

  ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים