שתף קטע נבחר

חידות ורובוטים: רבבות השתתפו בליל המדענים

ב-13 מוסדות מחקר ומוזיאוני מדע ברחבי הארץ התקיימו אמש אירוע ליל המדענים. שר המדע אקוניס: "זו הוכחה נוספת שהציבור הרחב בישראל מתעניין במדע, טכנולוגיה, חדשנות, סייבר ורובוטיקה"

עשרות אלפי שוחרי מדע פקדו אמש (יום ה') את אירועי ליל המדענים האירופי, הנערכים בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה והאיחוד האירופי ב-13 מוסדות מחקר ומוזיאוני מדע ברחבי הארץ.

 

המבקרים צפו בהדגמות מדעיות, אימנו את שרירי המוח במשחקי מדע מתוחכמים, סיירו במעבדות המחקר ושמעו הרצאות על תגליות עבר ועל המצאות עתידניות.

 

יורקים אש באוניברסיטת תל אביב (צילום: ישראל הדרי)
יורקים אש באוניברסיטת תל אביב(צילום: ישראל הדרי)

 

לאוניברסיטת תל-אביב הגיעו אלפי ילדים ומבוגרים לליל המדענים. בין היתר התקיים במקום מופע מיוחד לכל המשפחה, ששילב הסברים מדעיים בגובה העיניים עם הדגמות ואקרובטיקה.

ד
ד"ר יאיר ניצני מקבל את התואר מנשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין(צילום: אוניברסיטת חיפה)

 

לאוניברסיטת חיפה הגיעו גם כן אלפי ילדים ומבוגרים. לצד שלל העמדות המדעיות, הרובוטים, כתבי חידה וצפנים, חדרי בריחה מדעיים ועוד, התקיימו גם הרצאות של ח"כ עפר שלח, הקומיקאית הדר לוי וגם יאיר ניצני, שבסוף הרצאתו הופתע לקבל תואר של כבוד של ליל המדענים: מדען של כבוד. ניצני הולבש לאחר כבוד בגלימה החגיגית וקיבל את התואר מנשיא האוניברסיטה, פרופ' רון רובין.

 

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס פתח את אירועי ליל המדענים במכון דודיסון שבמכון ויצמן למדע ברחובות. השר אקוניס אמר: "ההיענות הגוברת לאירועי ליל המדענים ברחבי הארץ היא הוכחה נוספת שהציבור הרחב בישראל מתעניין במדע, טכנולוגיה, חדשנות, סייבר ורובוטיקה. אנו שמחים לראות את הדור הבא של המדענים משתתפים בפעילויות ובאירועי השיא שלנו פעם אחר פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
יורקים אש באוניברסיטת תל-אביב
צילום: ישראל הדרי
מומלצים