שתף קטע נבחר

צילום: AP

נאומי אוסקה זכתה באליפות ארה"ב, מופע אימים של סרינה

הטניסאית בת ה-20 הפכה ליפנית הראשונה שזוכה בטורניר גראנד סלאם, לאחר ניצחון 2:6, 4:6 על האמריקנית בגמר. וויליאמס התפרצה על השופט ופרצה בבכי: "אתה גנב, גנבת לי נקודה, זה לא בסדר". בעקבות ההתנהגות החריגה היא הפסידה משחקון בשלב גורלי

 

נאומי אוסקה זכתה באליפות ארצות הברית והפכה לטניסאית היפנית הראשונה שזוכה בטורניר גראנד סלאם, אך לא פחות מכך נזכור מהגמר את ההתפרצות של יריבתה, סרינה וויליאמס. במשחק עצמו אוסקה בת ה-20, המדורגת במקום ה-19 בעולם, ניצחה 2:6, 4:6 את וויליאמס המבוגרת ממנה ב-16 שנה.

 

 

פקעת עצבים: סיכום הערב האיום של סרינה

 

על הזכייה הסנסציונית של אוסקה העיב כאמור מופע האימים של סרינה. היא נראתה עצבנית לכל אורך המשחק, שברה מחבט ונענשה בנקודה. השיא הגיע בריב שלה עם השופט בפיגור 4:3 במערכה השנייה. היא הטיחה בו: "גנב, גנבת לי נקודה. לא תשפוט אותי יותר לעולם". היא נענשה על כך במשחקון, ומשם הדרך להפסד הייתה קצרה. הקהל המקומי הגיב בתמיכה בלתי פוסקת בסרינה, ואף קרא קריאות בוז שהדהדו באצטדיון ארתור אש בניו יורק.

 

סרינה וויליאמס נאומי אוסקה (צילום: גטי אימג'ס)
גביע ראשון והיסטורי לאוסקה(צילום: גטי אימג'ס)

סרינה מתווכחת עם השופט (צילום: AFP)
סרינה וויליאמס מתווכחת עם השופט(צילום: AFP)

 

סרינה רבה עם השופט בגמר (צילום: AP)
סרינה רבה עם השופט בגמר(צילום: AP)

 

אוסקה, שנראתה נרגשת ונסערת, בכתה בסיום ואמרה: "אני מאוד מצטערת בשביל סרינה שככה זה הסתיים, תודה לכל מי שצפה במשחק. אמא שלי הקריבה הרבה בשבילי והיא באה לצפות במשחק, לאבא קשה לצפות במשחקים שלי ואני אראה אותו מאוחר יותר. זה היה תמיד החלום שלי, לשחק מול סרינה, ואני מודה לה מאוד".

 

וויליאמס (26 בעולם) קיוותה להשיג ניצחון שיעניק לה את תואר הגראנד סלאם ה-24 בקריירה שלה והשביעי בפלשינג מדו, ובכך להשתוות למרגרט קורט כזוכה במספר הרב ביותר של טורנירי גראנד סלאם, אבל לאוסקה היו תוכניות אחרות. בדיוק כמו בווימבלדון האחרון, אז הפסידה לאנג'ליק קרבר, וויליאמס נעצרה בגמר.

 

נאומי אוסקה בגמר אליפות ארה
נאומי אוסקה. היסטוריה יפנית(צילום: AFP)

סרינה וויליאמס (צילום: AFP)
סרינה וויליאמס. ערב עצבני(צילום: AFP)

 

מהלך המשחק

בטמפרטורה של 22 מעלות ולאחר שהתחזית צפתה סיכוי לטפטופים, המארגנים החליטו לסגור את הגג. אוסקה הצליחה להשיג שבירה ראשונה כדי לעלות ל-1:2. היפנית שיחקה ללא חשש וברחה ל-1:4 אחרי שבירה נוספת. זה קרה לאחר שסרינה ביצעה שגיאה כפולה נוספת במשחק (שלישית עד כה) וטעות בלתי מחויבת, כשהכניסה את הכדור לרשת.

 

סרינה שיחררה מספר צעקות, והיו לה שתי הזדמנויות לשבור במשחקון בשישי, אך היא לא ניצלה אותן. אוסקה לקחה את המערכה הראשונה עם 2:6 קליל, ולא מעט אנשים בטח שפשפו את העיניים בניסיון להבין מה קורה פה.

 

נאומי אוסקה (צילום: AFP)
נאומי אוסקה בפעולה. מערכה ראשונה חלומית(צילום: AFP)


סרינה מאוכזבת במערכה הראשונה (צילום: AP)
סרינה במערכה הראשונה(צילום: AP)

נאומי אוסקה חוגגת במערכה הראשונה (צילום: AP)
נאומי אוסקה חוגגת נקודה(צילום: AP)

 

בפתיחת המערכה השנייה, סרינה לקחה את המשחקון הראשון, אך במהלך המשחקון השני קיבלה אזהרה מהשופט על "אימון במהלך המשחק", דבר שמנוגד לחוקים. בתגובה היא ניגשה לשופט ואמרה: "אני לא יודעת למה חשבת שזו הייתה שיחה עם המאמן, אבל אני לא מרמה ולא דיברתי איתו".

 

לאחר חמש הזדמנויות שלא ניצלה, וויליאמס הצליחה במאמץ רב להשיג את השבירה הראשונה שלה במשחק בדרך ל-1:3, אבל נשברה מיד לאחר מכן בעקבות שגיאה כפולה וטעות בלתי מחויבת. סרינה הוציאה את העצבים וריסקה את המחבט שלה. היא קיבלה אזהרה נוספת בטענה לעבירה על כללי ההתנהגות במשחק. בתגובה היא החלה לצעוק על השופט שהיא לא רימתה ואף באה אליו בדרישה להתנצלות.

 

סרינה צועקת על השופט (צילום: AFP)
סרינה צועקת על השופט(צילום: AFP)

 

סרינה וויליאמס נאומי אוסקה (צילום: AFP)
שבירת המחבט(צילום: AFP)

 

נאומי אוסקה בגמר אליפות ארה
נאומי אוסקה. הייתה טובה יותר(צילום: EPA)

 

לאחר שאוסקה שברה ועלתה ל-3:4, סרינה התפרצה שוב על השופט. "אתה גנב, גנבת לי נקודה. זה ממש לא בסדר. לעולם לא תשפוט אותי יותר. אתה חייב לי התנצלות", אמרה וביקשה לקרוא לשופט המרכזי.

 

לאחר שקיבלה עונש נוסף, וויליאמס הפסידה במשחקון מבלי לשחק ולכן נקלעה לפיגור 5:3. אחרי ששמרה על ההגשות שלה, הדמעות החלו לזלוג מעיניה. שמירה על ההגשות שלה הביאה ליפנית ניצחון 2:6, 4:6 לאחר שעה ו-21 דקות ותואר גראנד סלאם ראשון בקריירה, מול מי שהיא כל כך מעריצה.

סרינה וויליאמס נאומי אוסקה (צילום: AP)
סרינה בסיום(צילום: AP)

 

נאומי אוסקה בוכה מהתרגשות אחרי הניצחון (צילום: AFP)
נאומי אוסקה בוכה מהתרגשות אחרי הניצחון(צילום: AFP)


פורסם לראשונה 08/09/2018 22:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נאומי אוסקה עם הגביע
צילום: AFP
מומלצים